Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nawiew ogrzewanie dmuchawa - nieszczelności


Gość Vito21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z nawiewami w terrano II z 95r. 2.4 gdy puszczam ogrzewanie na przednią szybę leci minimalnie, a całą moc jak by traci na nogi tyle że tam wieje zimno :| czy może ktoś coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z nawiewami w terrano II z 95r. 2.4 gdy puszczam ogrzewanie na przednią szybę leci minimalnie, a całą moc jak by traci na nogi tyle że tam wieje zimno :| czy może ktoś coś doradzić?

Miałem tak w Pajero. Porozsuwały się te węże którymi leci powietrze. i sobie uciekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sobotę rozbiorę deskę, ogólnie zimne powietrze wieje mi na nogami pasażera. Nie wiem co zrobić z tym fantem, czym to uszczelnić? Może to tylko kwestia skręcenia, ale wydaje mi się że tam 'wydmuchało' jakąś gąbkę która to uszczelniała..

 

Odkręciłem schowek, i znalazłem winowajcę, stara gąbka uszczelniająca po prostu już została wydmuchana i stąd ta nieszczelność. Czy wiecie może gdzie taką gąbkę można zakupić do uszczelnienia kanału nawiewów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

ja mam pronblem w moim terrano z 2002 roku, jak puszcze ogrzewanie na kabine to z środkowych nadmuchów leci zimne powietrze, nie mam pojęcia co to może być wiec prosze o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie na rozgrzanym aucie całkiem zimne leci, można powiedzieć ze teraz przy tych mrozach to lodowate leci nawet te plastiki dokoła wylotów są całe lodowate, czy może to być od zatkanego filtra pyłkowego? 


jak zamkne obieg wewnętrzny to leci troche cieplejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie domyka poprawnie klapek nawiewu i masz zatrzymane w pozycji zimne?

U mnie już raz to poprawiali bo nie domykał ciepłego i na max zimnym trochę zostawało uchylone ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak do tych klapek sie dostać? dzisiaj wyjąłem filtr kabinowy, poprzedni właściciel chyba nie dbał o takie rzeczy. Masakra jak można tak zapuścić filtr. Zdjecia tego filtra w zalączniku


a ja sie dziwiłem dlaczego jest tak słaby nadmuch w tym aucie

post-102723-0-02491200-1484125891_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem w swoim terrano 2, 2.7 td :P Mój tyran jest z 95r. i nie posiada filtra kabinowego, lodowate powietrze dmucha ze środkowych nawiewów, bardzo gorące z bocznych, letnie na nogi. Zagłębiał się może ktoś juz w ten temat, może schemat nawiewów ktoś ma, dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem skan schematu nawiewów ze swojego manualu. Co prawda jest to z wersji po 2000r ale zapewne rozkład nawiewów jest taki sam

post-82144-0-78099400-1484242900_thumb.jpg

post-82144-0-52247100-1484242915_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W sobotę rozbiorę deskę, ogólnie zimne powietrze wieje mi na nogami pasażera. Nie wiem co zrobić z tym fantem, czym to uszczelnić? Może to tylko kwestia skręcenia, ale wydaje mi się że tam 'wydmuchało' jakąś gąbkę która to uszczelniała..

 

Odkręciłem schowek, i znalazłem winowajcę, stara gąbka uszczelniająca po prostu już została wydmuchana i stąd ta nieszczelność. Czy wiecie może gdzie taką gąbkę można zakupić do uszczelnienia kanału nawiewów?

Witaj dobrze nadaje się do uszczelnienia taka uszczelka gumowa co okna można nią uszczelnić z jednej strony jest na taśmie przylepnej, kupisz ją w sklepie budowlanym za parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest taki sam rozkład,jak miałem auto z 1994 to na środku nad radiem było tylko zimne powietrze a obecny z 2003 ma zimne i ciepłe z tych kratek. Wydaje mi się ppater że nie masz co grzebać ,chyba żeby wyczyścić ,ale to już twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...