Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Siłowniki pod maskę silnika


kkot1971
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem szcęśliwym użytkownikiem Qashqaia+2 w najbogatszej wersji Tekna. Zapłaciłem 121 tys i wkurza mnie, że jak chcę dolać płynu do spryskiwacza to muszę się siłować z pokrywą silnika i podpierać ją metalowym patykiem. Mój kolega z pracy zakupił Dacię Duster w jak najbardziej prostej i podstawowej wersji (bez żadnych opcji dodatkowych), zapłacił 39 900pln i maskę podnosi siłownikiem. Coś mi tu nie pasuje bo siłownik miałem w Audi 100 z 1984r. Czy może ktoś próbował dorobić teleskop do maski bo uważam to za skrajne skąpstwo i niedopatrzenie ze strony Nissana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem szcęśliwym użytkownikiem Qashqaia+2 w najbogatszej wersji Tekna. Zapłaciłem 121 tys i wkurza mnie, że jak chcę dolać płynu do spryskiwacza to muszę się siłować z pokrywą silnika i podpierać ją metalowym patykiem. Mój kolega z pracy zakupił Dacię Duster w jak najbardziej prostej i podstawowej wersji (bez żadnych opcji dodatkowych), zapłacił 39 900pln i maskę podnosi siłownikiem. Coś mi tu nie pasuje bo siłownik miałem w Audi 100 z 1984r. Czy może ktoś próbował dorobić teleskop do maski bo uważam to za skrajne skąpstwo i niedopatrzenie ze strony Nissana?

 

Dorabiać coś do auta za 120 tyś??? Dyskusyjne. Idę o zakład, że będziesz pierwszy i być może opowiesz nam potem o tych doświadczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąpstwo w czystej postaci, siłowniki, korek od płynu do spryskiwaczy, nieosłonięta chłodnica

 

odwalona głupota z klapą tak nisko, że pasuje chyba na niskiego Japończyka

 

ergonomia w środku

 

 

znajdzie się trochę tego

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem szcęśliwym użytkownikiem Qashqaia+2 w najbogatszej wersji Tekna. Zapłaciłem 121 tys i wkurza mnie, że jak chcę dolać płynu do spryskiwacza to muszę się siłować z pokrywą silnika i podpierać ją metalowym patykiem. Mój kolega z pracy zakupił Dacię Duster w jak najbardziej prostej i podstawowej wersji (bez żadnych opcji dodatkowych), zapłacił 39 900pln i maskę podnosi siłownikiem. Coś mi tu nie pasuje bo siłownik miałem w Audi 100 z 1984r. Czy może ktoś próbował dorobić teleskop do maski bo uważam to za skrajne skąpstwo i niedopatrzenie ze strony Nissana?

Witaj- sam tego nie przerabiałem, znalazłem tylko te zdjęcie , brak niestety wymiarów, i opisu jak to robiono, ale jeśli chcesz się pobawic, to może Ci pomogą ?

Pozdrawiam castoro :)

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z autorem, ta oszczędność jest smieszna, 20lat temu audi, bmw czy merc potrafił zrobic maske na siłowniku, dzisiaj gdy standardem staje sie klimatyzacja czy nawet klimatronik nadal meczymy sie z jakimiś prętem, żenada i tyle

niby taki szczegół, banał a jednak drażni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z autorem, ta oszczędność jest smieszna, 20lat temu audi, bmw czy merc potrafił zrobic maske na siłowniku, dzisiaj gdy standardem staje sie klimatyzacja czy nawet klimatronik nadal meczymy sie z jakimiś prętem, żenada i tyle

niby taki szczegół, banał a jednak drażni :(

 

w BMW X jest siłownik, w Audi Q też, może kupiłeś nie to auto... Nie oglądałeś przed zakupem ? BMW X nie kupisz w wersji podstawowej za 64tys. Nie wiesz, ze QQ to auto niższej klasy średniej a nie luksusowe ? Szyny pod fotelami nieosłonięte, pasy wiszą przy bokach jak w Żuku - cóż, takie czasy - luksus kosztuje.

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w BMW X jest siłownik, w Audi Q też, może kupiłeś nie to auto... Nie oglądałeś przed zakupem ? BMW X nie kupisz w wersji podstawowej za 64tys. Nie wiesz, ze QQ to auto niższej klasy średniej a nie luksusowe ? Szyny pod fotelami nieosłonięte, pasy wiszą przy bokach jak w Żuku - cóż, takie czasy - luksus kosztuje.

 

co nie zmienia faktu, że opcje tego typu jak np: siłowniki nie mogłyby być za dopłatą. A skoro w skodach np są czujniki poziomu płynu spryskiwaczy to czemu zasrany nissan nie może pomyśleć o instalowaniu tak _PROSTYCH_ elementów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajot04 już nie przesadzaj z tym luksusem. Nikt raczej nie oczekuje od QQ cudów. A tak jak napisał cosmo czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy bądź siłownik klapy to nie są kosmiczne wymagania. Wcześniej jeździłem navarą za 150k zł i też nie miała siłowniczków do podnoszenia maski. W takim razie od jakiej kwoty zaczyna się luksus? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w BMW X jest siłownik, w Audi Q też, może kupiłeś nie to auto... Nie oglądałeś przed zakupem ? BMW X nie kupisz w wersji podstawowej za 64tys. Nie wiesz, ze QQ to auto niższej klasy średniej a nie luksusowe ? Szyny pod fotelami nieosłonięte, pasy wiszą przy bokach jak w Żuku - cóż, takie czasy - luksus kosztuje.

Aha. Czyli Dacia Duster to auto luksusowe?

 

I wybaczcie - o luksusie czy dodatkach, które powinny się w aucie znaleźć nie decyduje wyłącznie cena.Dlatego Navara, jako wół roboczy (bo to jest w zamyśle konstruktorów jej przeznaczenie, może nie mieć siłowników, a QQ powinien.

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie od jakiej kwoty zaczyna się luksus? ;)

 

luksus zaczyna się od marki nie od ceny. Nissan nigdy nie był samochodem luksusowym i nie będzie, nawet jak dasz za niego 200tys. Dlatego projektanci wypasionego modelu Nissana mogą sobie pozwolić na to, na co nie mogą sobie pozwolić projektanci nawet najtańszego Lexusa. Tu jest różnica, nie w cenie - aczkolwiek w końcowym rozrachunku - chodzi o pieniądze i o cenę... jednak :). Volvo XC60 nie kupisz za 70tys ani nawet za 110. Wszystko kosztuje, drobiazg do drobiazgu - tu klapka, siłownik, żarówka w schowku (!!)i razy paręset tys. sztuk sprzedanych robi kasę...

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kolego, wiesz może gdzie można taki zestaw dokupić?

Bardzo mnie to zaciekawiło bo lubię coś dodać do auta a w QQ jakoś z tym kłopot.

Zdaje się, że w Polsce nie da się dokupić..., :blush: spróbuj tu: http://www.finwhale.de/products/Gasdruckfedern

Jeżeli się dowiem więcej, to dam znać.

Sorry za przytrzymankę z odpowiedzią, byłem na wczasach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może pasują te z klapy bagażnika? kto przymierzy na ochotnika?

 

Właśnie też o tym myślałem, przymierzyć nie przymierze ale sprawdzę metrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie można dopasować innych siłowników to na pewno są firmy, które zrobią nam na zamówienie takie sprężyny gazowe jakie potrzebujemy. Gdzieś miałem folder takiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj- sam tego nie przerabiałem, znalazłem tylko te zdjęcie , brak niestety wymiarów, i opisu jak to robiono, ale jeśli chcesz się pobawic, to może Ci pomogą ?

Pozdrawiam castoro :)

 

 

kkot1971 - jeśli sobie jeszcze nie znalazłeś siłowników, a wracając do zdjęć które zamiesciłem w poprzednim wpisie - powyżej i jeśli koniecznie chcesz sobie zamontować, to podam Ci linka gdzie były kupione te ze zdjęć

http://www.qashqai-cardesign.nl/cubecart/index.php?act=viewProd&productId=11

http://www.qashqai-cardesign.nl/cubecart/index.php?act=viewProd&productId=69

castoro - :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Google complicator (o Holender :gun:):

 

Sprężyny gazowe do BONNET QQLIFT i QASHQAI QASHQAI +2.

WSZYSTKIE WERSJE RÓWNIEŻ MODEL 2010.

 

Rozwiązanie do otwarcia pokrywy, trwa około 50 cm

dalsze otwarcie dźwignie gazu. (w zależności od temperatury)

Stang i wsparcia są teraz ma, a kaptur jest 8 cm szerszy.

Z nowych modeli 2010 do dalszego otwarcia się na 21 cm, ponieważ pomoc jest opór, który stał się gorszy.

Łatwy montaż w kilka minut.

Wyraźne instrukcje oraz instrukcje instalacji pod warunkiem.

Łatwa instalacja za amatorem.

Zobacz także zdjęcia.

 

REALIZACJA MATERIAŁÓW

  • Shiny ocynkowana obudowa i przegubów kulowych.
  • Specjalne utwardzane tłoczysko chromowane potem.
  • Montaż sprzętu, pierścienie, pierścienie i nakrętki samoblokujące M6 ze stali nierdzewnej.
  • Dwa czarne plastikowe kapsle do uszczelniania starych dziur.

Kod produktu J1009014

Dostępne również w czerni i bieli zobaczyć kod J1009030 J1009031 Code 0326 ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkot1971 - jeśli sobie jeszcze nie znalazłeś siłowników, a wracając do zdjęć które zamiesciłem w poprzednim wpisie - powyżej i jeśli koniecznie chcesz sobie zamontować, to podam Ci linka gdzie były kupione te ze zdjęć

http://www.qashqai-c...od&productId=11

http://www.qashqai-c...od&productId=69

castoro - :wave:

 

castoro, to zdjęcia Twojego auta, czy ze strony .nl?

Jeśli Twoje, montowałes też rozpórkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie moje auto - ja nie montowałem, Podałem tylko linka gdzie jeden gość kupował i montował ( te zamontowane to są w jego aucie) ,a nasz kolega kkot1971 dopytywał się gdzie takie można kupić, więc mu podesłałem, a później widzę że kolega JjS w nastepnym poście przetłumaczył opis z linka.

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanie do tych nie zadowolonych z braku siłownika pod maską, czy wy nie oglądaliście auta przed zakupem?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tu nie chodzi tyle o to, że ktoś nie oglądał auta przed zakupem, tylko o fakt, że takie bzdury drażnią. Sorry, ale czujnik braku płynu do spryskiwaczy miałem w Vectrze C z 2004 roku. To nie jest klasa średnia wyższa. Dajcie ludziom ponarzekać na rzeczy, które powinne w tym aucie się jednak znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak, kupiłem i kasa poszła w błoto, nie da się zamontować bez wiercenia dziur w zawiasach maski pomimo tego, że sprzdawca zapewniał nie o tym, że montaż jest bezinwazyjny i nic nie trzeba wiercić tylko przykręca się zestaw montażowy w fabryczne otwory i pod fabryczne śruby :( KŁAMSTWO.

Puki jest gwarancja, montaż odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...