Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11]pilot zdalnego otwierania drzwi w nissanie primera p11 nie działa


Gość milus36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mój problem polega na tym, że dwuprzyciskowy pilot zdalnego zamykania i otwierania drzwi w nissanie primera p 11 ( fabryczny ) nie działa. Kluczykiem przekręcam zamek i wszystkie drzwi się prawidłowo zamykają i otwierają oraz uzbraja się alarm. Pilot niestety nie działa i samochód otwieram kluczykiem , włącza się na chwilę alarm , który wyłączam dopiero poprzez włożenie kluczyka do stacyjki i przekręceniu go.

Proszę o pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Na forum jest gdzieś instrukcja jak programować pilota, pierwsze co to wymień w nim baterie, podważa się śrubokrętem

i kluczyk rozbiera sie na pół, bateria to o ile się nie myle CR2032 ale sprawdź pisze na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź baterię napięcie 2,5-3V przy obciążeniu 300om.

Spróbuj zaprogramować pilota:

1. przełącz 6 razy w ciągu 10 sekund stacyjkę LOCK-ON-LUCK- (mrygną kierunki)

2. wciśnij na pilocie otwieranie i nie puszczając 3 razy wciśnij zamykanie.

jeśli po puszczeniu otwierania kierunki mrygną pilot jest zaprogramowany (max 4 piloty).

3. przełącz stacyjkę na ON kierunki mrygną dwa razy - programowanie zakończone

 

Jeśli pilot się zaprogramowa, a mimo to nie działa przetestuj moduł konfortu:

stacyjka na OFF,

1. 6x wciśnij przycisk podgrzewania szyby - mrygnią kierunki 3x w ciągu sekundy.

2. stacyjka na 2 sekundy na ON - znowu powinien mrugnąć.

3. przez 5 sekund przycisnąć podgrzewanie szyby - powinien błyskać przez 3 sekundy.

teraz wszystkie elementy związane z alarmem/zamknięciem samochodu powinny wywołać błyśnięcie awaryjnych (otwarcie drzwi, zamknięcie zamka, kierunki, światła, bagażnik itd).

4. Aby zakończyć diagnostykę - stacyjka na ON.

 

U mnie pilota zblokował czujnik kluczyka w stacyjce. Pilot dawał się programować, ale nie działał.

Jak nie uda Ci się zaryglować otwartych drzwi kierowcy przy wyjętym kluczyku to rozbierz obudowę kolumny kierownicy i odłącz złącze od białego przełączniczka na stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam panow.od kilku dni jestem posiadaczem primery .Mam problem z pilotem otwierania i zamykania (zintegrowany z kluczykiem NATS) jeden mikrowylacznik jest uszkodzony i nie moge zamnkac auta z pilota ,otwiera sie elegancko.Man nowe mikrowylaczniki i chce je wymienic czy w czasie kiedy bede je wymienial rozkoduje mi sie pilot? Jak rozebralem zeby sprawdzic co i jak jest z nim to po zlozeniu nie bylo problemu , auto sie otworzylo tak jak trzeba.Dziekuje za pomoc.

 

 

Hej. Pilot naprawiony.Wymienilem wylacznik i wszystko pieknie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Mam problem z pilotem do P11 lift '99 1.6.

Wymieniłam dopiero co całą zawartość tego kluczyko-pilota, ponieważ w ogóle nie działał - były wyrwane przyciski. Jak odebrałam Go, samochód się otworzył i zamknął, lecz z lekkim trudem. Jak wróciłam do domu, przestał działać. Z kluczyka wszystko się otwiera a z pilota nie. Więc zrobiłam tak, jak pisał Pan wyżej:

 

1. przełącz 6 razy w ciągu 10 sekund stacyjkę LOCK-ON-LUCK- (mrygną kierunki)
2. wciśnij na pilocie otwieranie i nie puszczając 3 razy wciśnij zamykanie.
jeśli po puszczeniu otwierania kierunki mrygną pilot jest zaprogramowany (max 4 piloty).
3. przełącz stacyjkę na ON kierunki mrygną dwa razy - programowanie zakończone

 

Wszystko było by dobrze, tylko mam problem z punktem 2. Ponieważ gdy przyciskam otwieranie i zamykanie tak jak w instrukcji, samochód nie reaguje. Jak przełączam stacyjkę na ON - kierunki mrygają. Ale pilot w ogóle nie działa...

Pomoże ktoś? Na kluczyku mam napis NATS, oraz dwa przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam mam podobny problem z pilota nieda sie nic zrobic tylko kluczykiem zamykac i otwierac i nie umie zaprogramowac kluczyka i sprawdzic tym kluczykiem centralki mial ktos taki przypadek? Rano auto dalo sie z pilota zamknac a po poludniu juz sie nie dalo pilotem otworzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem z pilota nieda sie nic zrobic tylko kluczykiem zamykac i otwierac i nie umie zaprogramowac kluczyka i sprawdzic tym kluczykiem centralki mial ktos taki przypadek? Rano auto dalo sie z pilota zamknac a po poludniu juz sie nie dalo pilotem otworzyc.

Zacznij od sprawdzenia baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

wymień baterie tylko dobrze je wsadź , dobrą stroną , i zaprogramuj jak niebedzie działał na forum jest instrukcja, miałem to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...