Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak zdjąć naklejkę rejestracyjna z szyby przedniej?


kamiss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podgrzać suszarką lub filem i odkleić, można się wspomóc żyletką, tak robią przy zmianie szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podgrzać suszarką lub filem i odkleić, można się wspomóc żyletką, tak robią przy zmianie szyby

Ale podgrzać od środka(wewnątrz auta) czy z zewnątrz i w jakiej odległości? Czy można podgrzewać jak szyba nie jest "gorąca" , a tak chłodniejsza czy to ma znaczenie? A jakby klej wszystek nie odszedł i naklejka to można na szybie się wspomóc rozpuszczalnikiem do farb?

P.S. Pierwszy raz to robię , bo po raz pierwszy zarejestrowałem kupione auto na nowych tablicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co napisałem stosują jak chcą zachować nalepkę na nową szybę, a jak chcesz tylko usunąć to spoko, żyletka i benzynka extrakcyjna da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze podgrzewałem opalarką lub suszarką od zewnątrz aż szyba zaczynała parzyć i odchodziły za jednym pociągnięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą opalarka czy suszarka pewnie też da rade. Od zew czy wew.

A klej co zostanie to rozpuszczalnikiem nitro i jedna na mokro szmate i ściągnąć ten klej nożykiem do tapet i za chwile znowu na mokro i zaraz na sucho

I tak cały czas az szyba bedzie pieknie czysta beż starych naklejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej kupić rozpuszczalnik nitro .

Nie wiem ile kosztuje ten spray i czy warto kupować na jedną naklejkę .

A nitro zawsze sie przyda to do malowania czy coś wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jak odklejałem to podjechałem do obojętnie jakiego warsztatu co wstawiają szyby i trwa to pół minuty i nawet złotówki nie chcieli za tą usługę ale ja piwko puszkowe zostawiałem - myślę ze to najtańsza opcja niż kupowanie czegokolwiek dla jednej naklejki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj naklejałem nową naklejkę i może troszkę mi się to naklejanie do końca nie wyszło, bo pierwszy raz tą naklejkę przyklejałem. I gdy już miałem przyklejać to wiatr trochę zawiał i krańcem tej naklejki dotknąłem szyby tam gdzie nie chciałem. Szybko odkleiłem, ale strzępki tego hologramu z naklejki zostały i wytarłem szybę. Potem już miałem nakleić i przyklejam i widzę że ni"rozciągnąłem" do końca naklejki i powstał mały pęcherzyk , burchelek powietrza. Wygładziłem jak się dało szyba jeszcze jest wypukła to się trochę rozprowadziło, ale taki mały niezauważalny zostało.

Potem trochę podgrzałem , ale nie maiłem czasu na to i jutro się zabiorę. Jutro zorbie zdjęcie jak to wygląda. Co radzicie? Chyba nie ma sensu iść po nowa nalepkę i płacić? Jutro zrobię fote to będzie widać jak to wygląda. Trochę mnie to zdenerwowało, ale każdemu się pewnie zdarzyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj naklejałem nową naklejkę i może troszkę mi się to naklejanie do końca nie wyszło, bo pierwszy raz tą naklejkę przyklejałem. I gdy już miałem przyklejać to wiatr trochę zawiał i krańcem tej naklejki dotknąłem szyby tam gdzie nie chciałem. Szybko odkleiłem, ale strzępki tego hologramu z naklejki zostały i wytarłem szybę. Potem już miałem nakleić i przyklejam i widzę że ni"rozciągnąłem" do końca naklejki i powstał mały pęcherzyk , burchelek powietrza. Wygładziłem jak się dało szyba jeszcze jest wypukła to się trochę rozprowadziło, ale taki mały niezauważalny zostało.

Potem trochę podgrzałem , ale nie maiłem czasu na to i jutro się zabiorę. Jutro zorbie zdjęcie jak to wygląda. Co radzicie? Chyba nie ma sensu iść po nowa nalepkę i płacić? Jutro zrobię fote to będzie widać jak to wygląda. Trochę mnie to zdenerwowało, ale każdemu się pewnie zdarzyło...

 

 

Wiatr w środku auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw to i zapomnij o sprawie.

jak zaczniesz poprawiać to jeszcze się okaże że naprawdę po nową będziesz musiał iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co nie wymieniać na drugą, nową nalepkę, zostawić tak jak jest? Bo dostałem nowe tablice tydzień temu i tą naklejkę do przyklejenia. Chodziło mi o kawałek tego sreberka/hologramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...