Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lubryfikacja


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znalazłem coś takiego w necie, i powiem, ze mnie to przekonuje dość skutecznie i ugruntowuje w swoim postanowieniu odnośnie LUBRY w aucie, czekam na wasze opinie biggrin.gifbiggrin.gif

 

 

powtarzam jak mantre i bede maglowal to w nieskonczonosc - gdyby producenci paliw czy olei mieli na wyciagniecie reki technologie pozwalajaca po dodaniu do ich produktow ochronic silnik czy wspomóc jego dzialanie w jakikolwiek sposob robili by to bez wahania! dziwnym trafem wszelkie podobne cudowne specyfiki sa zawsze malo znanych firm i zawsze pochodza z dalekiego rynku gdzie ktoś genialny to opracowal (blablabla)

staram się nie opierać moich wypowiedzi na domysłach. ołów zawarty w etylinie smarował gniazda ze względu na jego ilość - ile kolego na 10000km spalasz paliwa? tu mówimy o 1l na 10000km - 0,1ml na 1km. poproszę aby kolega domową strzykawką odmierzył sobie 1ml potem postarał się wyobrazić sobie porcję 10x mniejszą i jeszcze raz odpowiedział na pytanie jak taka ilość podzielona dalej na 4 cylindry lub np u mnie 16 zaworów będzie je w stanie podczas 1km choć odrobinkę wychłodzić bądź nasmarować gniazda? - zakładając że cała porcja trafi we właściwe miejsce a nie ulegnie częściowemu spaleniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to coś daje to nie wiem.

 

NIC, zostałeś naciągnięty na koszty, a co masz zamontowane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

co do lubryfikacji zadania są podzielone. jeżeli chodzi o nissany to jej zakładanie jest zbędne gdyż niski mają bardzo twarde gniazda zaworowe. zakładanie lubryfikacji ma sens np w przypadku aut z bardzo dużym przebiegiem i wyposażonych w dziwne rozwiązania np. focus i jego ceramiczne cuda w głowicy. a co do dawkowania to wydaje mi się ze nie litr na 10000 km, a litr na 1000 - wtedy dawki są bardziej wyobrażalne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Podłącze się gdyż sam zastanawiałem się nad lubryfikacja w moim n16. Pewna mila Pani w warsztacie gdzie montowałem LPG firmy BRC (sieć warsztatów czakram - żadnej reklamy tylko same info) wyciągnęła jakąś czarodziejska księgę i poszukała w niej jakie silniki maja zalecaną lubryfikację, a że mnie interesowały japońce to wyszło, że nissan nie musi mieć ale np. toyota czy mazda już tak. Co to była za księga i skąd były wzięte te dane tego nie wiem ale jak sami widzicie Pani nie naciągnęła mnie na dodatkowe koszta_instalacje. Na BRC zrobiłem jak na razie 30k i odpukać wszystko w porządku działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

proponuję zajrzeć w kolektor, sprawdzić czy nie zarośnięty, montowałem ostatnio taką Toyotkę i poszło bez lubry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

znajomy kupił avensisa z gazem. nie wiem czy to wynik regulacji zaworów i montażu "lubry" ale bez lubryfikacji regulował luzy zaworowe jak w zegarku co 10 tys. teraz po założeniu lubry juz 3 olej zmienia (czyli jakieś 30 tys.) i zawory pozostają nieregulowane i nie słychać klepania :) czyli coś to daje jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przy okazji montażu lubryfikacji wreszcie ktos mu porawnie wyregulował tą instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buladag przeczytaj jeszcze raz post. regulował zawory bez gazu regularnie po założeniu LPG i lubry przestał bo nie ma takiej potrzeby. prawidłowa regulacja nie ma tu nic do rzeczy bo wcześniej nie było co regulować - bo nie było LPG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy kupił avensisa z gazem. nie

wiem czy to wynik regulacji zaworów i

montażu "lubry" ale bez lubryfikacji

regulował luzy zaworowe jak w

zegarku co 10 tys. teraz po założeniu

lubry juz 3 olej zmienia (czyli jakieś

30 tys.) i zawory pozostają

nieregulowane i nie słychać klepania

czyli coś to daje jednak

 

 

Ty no czytac to ja jeszcze umiem. :P

 

Nie mam jak zacytowac selektywnie, ale zwroc uwage na swoje pierwsze zdanie, do tego jakby zmienic slowa lubryfikacji i lubry na LPG to wtedy Twoj post przedstawial by to co prawdopodobnie miales na mysli.

 

BTW uklad paliwowy tez moze byc niesprawny i mozemy na benie jezdzic na ubogo.

 

Co do tematu, ostatnio gadalem ze znajomym, bylym pracownikiem autoryzowanego warsztatu BRC i mowil ze lubryfikator podaje 8 kropel na minute. Swoja droga troche sie dziwil ze do QG18de mi nie zalozyli lubryfikacji.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie kupilem w piatek Primerke P12 1,8 z gazem mam zamontowana Lubryfikacje co ile dolewa sie tego plynu do zbiorniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jak sie skonczy, ale można wcale nie dolewać i też pojedzie :D czyżby BRC na pokłądzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj troche o lubryfikacji,moim zdaniem zakładali by to wszystkim a tak nie jest lepiej tą kase na płyn przeznaczyc na dobra wódeczke :wave: :wave: lub kto co woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak brc na pokladzie...efej skoro jest miejsce zeby dolewac to bede dolewal koszty plynu nie sa az takie duze :) czekaja mnie wieksze np rejestracja pojazdu i wymiana butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ok .dolewaj. Rejesttracja to juz koszty,a sprowadziłeś go z germani,dlaczego wymieniasz butle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...