Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Reflektory przednie 2005 po FL brudne?


Gość radar_w
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie podobny problem: w nocy mam wrażenie jakbym jeździł bez świateł :thumbsdown:

Oprawki mam zdecydowanie plastikowe, ale niestety w serwisie powiedziano mi, że mój samochód nie podlega wymianie przednich reflektorów (podałem im numer VIN).

Teraz mam dylemat, bo wymiana lampek to prawie 2k, a to jest 10% wartości samochodu...

Rozumiem, że ciężko zrobić cokolwiek innego po za wymianą żeby lepiej świeciły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dzieki za odpowiedzi

rozumiem ze lampy daja sie tak zdemontowac ze mozna je potem bez problemu zlozyc? moje pytanie wzielo sie stad ze koles z zakładu ktory regeneruje swiatla (warszawa) powiedzial mi ze akurat w almerach jest problem z demontazem i tego sie nie robi.

zalozmy ze mam metalowe soczewki to wyczyszczenie srodka powinno dac poprawe (przy zalorzeniu mozliwosci powrotnego montazu lampy)

Kolega pisal ze wrzuca sie do piekarnika, jaką temperature trzeba ustawic i jak dlugo?

jeszcze jedno pytanie. czy mozna rozponac reflektory tzn rodzaj soczewki po naklejkach na lampie.

zdjecie pierwsze to naklejka z lampy z z metalową soczewką (podobno)

zdjecie drugie to naklejka z mojej lampy

pewne roznice w numerach sa, ale prosze o opinie

dzieki za odpowiedzi

post-33619-90505_thumb.jpg

post-33619-222449_thumb.jpg

Edytowane przez radar_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z temperatura nie pomoge, bo tego nie robilem. Trzeba szukac. Nie wiem tez jakie problemy sa przy rozmontowywaniu, ale mysle, ze nie za wielkie, skoro sa oferty regeneracji tych lamp i oferty sprzedazy juz zregenerowanych (wymieniona oprawka soczewki). Poszukalbym innego warsztatu, przy czym bralbym jedynie pod uwage taki, gdzie cena calej operacji to gora 300zl, bo inaczej nie bedzie sie oplacac. Moze czlowiek z zakladu tak powiedzial, bo oni jedynie poleruja, czyszcza lampy i nakladaja ponownie powloke odblaskowa, a w almerze z plastikiem regeneracja polega raczej na wymianie calych oprawek na metalowe, do ktorych np. ten warsztat nie ma dojscia (sam chetnie poznalbym zrodlo, bo mam dwa stare reflektory z plastikowymi oprawkami). Nie wiem, spekuluje. ;)

 

Na szybko wyklikane ogloszenia regeneracji tych lamp:

http://auto-komis.hiperogloszenia.pl/uslugi-motoryzacyjne/ogloszenie/170578-nissan-almera-n16-regeneracja-reflektorow-w-3-godziny-oferta/

http://tablica.pl/oferta/nissan-almera-n16-2002-2008-naprawa-regeneracja-reflektorow-lamp-lampa-reflektor-ID942j.html

 

Co do naklejek, to pierwsza ma date 21/11/06, a z tego co obilo mi sie o uszy, metalowe soczewki jezdzily juz w autach od 2006 w standardzie, aczkolwiek moglby ktos z alma z 06 potwierdzic.

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radar_w - gość w warsztacie w Wa-wie gadał Ci bzdury. Lampę da się bez problemu rozłożyć na części pierwsze i złożyć.

Tu masz link do firmy w Piekarach Śląskich

http://www.regeneracja-reflektorow.pl/kontakt.html

- robią szt. za 100 zł, możesz im wysłać kurierem. Kilka osób tam robiło, ja także i polecam z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakoś od roku mam problem z przednimi lampami w Almerze z 2005r. Żarówki wypalają się po 3-4 tygodniach, próbowałem już różnych firm żarówek i żadna nie wytrzymała dłużej niż miesiąc... Do tego strasznie słabo świecą nawet świeżo po zamontowaniu nowych żarówek(lewy świeci na żółto...). Od niedawna zauważylem tak jak by oba reflektory (lewy znacznie bardziej) parowały od środka, a to by wyjaśniało dlaczego h7 padają po paru dniach. Moje pytanie brzmi czy konieczne jest kupno nowych reflektorow czy da się to jakoś uszczelnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro swieci na żółto to problem moze byc w soczewce i np moze z mocowaniem żarówki. miałem tak w prawym (już wymieniony i się okazało, ze plastik to to był a nie metal. a uszczelniac mozna, ale tylko jesli metalowe mocowanie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory depo do N16 po lifcie = SYF I TRAGEDIA. Jesli w celu zamontowania xenonow wywala sie standardowe gniazdo mocowania soczewki, to moze nie bylyby takie fatalne (nie wiem jak wyglada montowanie xenonow w lampach do tego nieprzystosowanych, ale mialem stycznosc z lampami, o ktore pytasz).

 

Mnie osobiscie denerwowalyby te napisy i oznaczenia na kloszu, ale to juz kwestia gustu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak wyjąć reflektor po FL ? dwie śruby, zderzak trzeba luzować tylko przy grillu? to wystarczy? podobno pod reflektorem są jakieś zaczepy jak je zwolnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjąć reflektor po FL ? dwie śruby, zderzak trzeba luzować tylko przy grillu? to wystarczy? podobno pod reflektorem są jakieś zaczepy jak je zwolnić?

Staraj się ciągnąć do siebie i ku górze lekko. Jak pęknie (nigdy mi się nie zdarzyło, a amator ze mnie w czystej postaci), to zapłacisz w ASO 20zł za uchwyt dolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki a uchwyt dolny jest częścią zderzaka czy reflektora. rozumiem że jest on osobną częścią i działa na zasadzie zatrzasku czy to jakaś spinka?
Ktoś na forum pisał że trzeba kilka spinek przy grillu wyjąć zderzak odciągnąć i wtedy jakoś to lepiej wychodzi.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reflektorze jest to co wpinamy, a plastikowy trzymaj na to jest wsadzany w belkę pasa przedniego z jakimis tam małymi zatrzaskami. Jak nie będzie chciało wyjść to mozna lekko puknac ręka w tył reflektora i wyjdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. N16 właśnie dostała nowe metalowe soczewki i lampy ożyły.
 

Ciekawostka samochód 2006 zjechał ze stock-u Nissana 05.2006 więc końcówka produkcji, a lampy miał z 2004r z plastikowymi soczewkami... opcje są dwie albo na koniec produkcji wkładali co mieli, albo poprzedniemu właścicielowi podmienili w ASO lampy. Oczywiście Nissan umył ręce mimo tego że samochód jest prawie w stanie fabrycznym z przebiegiem niecałych 40000km i do końca serwisowany w ASO. No coments.

Robiłem to w Otwocku. Polecam !! Warto umawiać się i jechać w ciemno Będziecie zadowoleni  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Sorry że odkopuję.....ale jadąc ostatnio po drodze nieoświetlonej zauważyłem, że moje światła mijania za nic nie dają rady oświetlić mi na tyle drogi abym jadąc czuł się pewnie....wcześniej jakoś aż tak nie zaobserwowałem takiej sytuacji... Żarówki są nowe (może 2 m-ce mają) - owszem nie są to jakieś super vision extra plus 100% ;) - ale są sprawne i jak się patrzy na zapalone reflektory to wrażenie ma się takie że świecą mocno. Niestety w warunkach drogowych wieczorem było mi bardzo ciężko jechać. Nawet w pewnym momencie nie zauważyłem poboczem idącego pieszego i dopiero na kilka metrów przed jego minięciem byłem w stanie go dojrzeć.

Wygląda tak jakby się słabo po prostu świeciły a druga sprawa że mam wrażenie jakby za nisko tzn. że świeca tuz za maska a nie dalej. Oczywiście regulator ich położenia jest już na maks.

Wyczytałem tu o jakiejś śrubce przy reflektorze którą można jeszcze podregulować ale myślę że to za bardzo nie pomoże.

Naczytałem się wcześniej że almery mają problem z wypalającymi się gniazdami żarówki i odbłyśnikami. U mnie gniazda żarówek są jak nowe a na 90% wydaje mi się że mam plastiki.....co do odbłyśników nie wiem - za to soczewka wygląda na matową - taką jakby zamgloną.....

Moja almerka jest z 2005 roku a ja ją zakupiłem od I właściciela w 2009 i do tej chwili raczej było z lampami wszystko ok (jedynie nieznacznie parowały). W książce serwisowej poza stemplami o dokonanych autoryzowanych przeglądach nie ma wzmianki o dokonanej wymianie lamp w akcji serwisowej.... Mam jednak podejrzenia że moje lampy nie są już oryginalne bo był bardzo delikatny z przodu "stuk".

Rozumiem, że w takiej sytuacji oraz z faktu że auto ma już 9 lat - żadna "akcja serwisowa" mojej Almerce się już nie należy.

Trochę przerażają mnie koszty wymiany lamp bo: 1) oryginalne, dobre są horrendalnie drogie jak na wiek auta 2) zamienniki podejrzewam że są tak jak moje plastikowe i długo tez nie pociągną albo efekt będzie od początku taki jak u mnie.....

 

Co do "reperowania" samemu - poczytałem nasze forum i nie zdecydowałabym się to robić bo aż takich umiejętności nie mam manualnych.

 

Co do dokładnej analizy problemu - jak w warunkach domowych (parkingowych) można samemu stwierdzić czy słabe oświetlanie drogi to związek z wypalona soczewką bądź odbłyśnikiem ?

I czy w Łodzi znacie jakiś serwis który regeneruje dobrze i w normalnych cenach przednie reflektory?

 

P.S

Klosz reflektora po lifcie jest z "pleksi" czy szkła?


Poświęciłem trochę czasu żeby zweryfikować moje lampy. Otóż błędnie zakładałem że mam mocowania żarówek plastikowe....ku mojej radości są one metalowe, odbłyśnik też wygląda ok, metalowa jest tez jego "obudowa". Czy w takim razie jest mozliwośc że sama soczewka jest plastikowa ??? Czy bez względu na lampę same soczewki były szklane?

Skoro zatem mam metalowe mocowanie żarówki obudowę odbłyśnika a sam odbłyśnik wygląda bardzo dobrze to co może być przyczyna słabego oświetlenia drogi? Teraz podejrzewam takie historie:

1) totalnie źle ustawione lampy .... - no ale raptem aż tak by się nie przestawiły.....

2) będąc na przeglądzie do dowodu może jakiś "stażysta" / "uczeń" rozregulował mi je totalnie.... 

3) żarówki których używałem dotychczas nie tylko w almerce są żarówkami które słabo świecą......

 

Gdzie w Łodzi wiedza jak ustawić dobrze światła w Almerach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z góry przepraszam że się czepiam, ale w jaki sposób sprawdziłeś że "odbłyśniki wyglądają bardzo dobrze". Przez soczewkę od przodu tego nie zobaczysz, a od gniazda żarówki, trzeba by mieć małe lustereczko żeby zaglądnąć do wnętrza odbłyśnika. 

mi sie wydaje że klosz zewnętrzny jest z jakiegoś tworzywa-bo szkła to mi on wcale nie przypomina. 
soczewki chyba są szklane.
kolega mi mówił że w swoim autku zewnętrzny klosz wypolerował wybielającą pastą do zębów (ma lepsze właściwości ścierne niż zwykła pasta). Wiem że to działa bo w tel. komórkowym polepszyłem szybkę. tylko pytanie: czy nie zaszkodzę kloszowi tą pastą? a nie chce eksperymentować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...