Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning, modyfikacje, usprawnienia, ciekawe lub nietypowe wyposażenie


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że by się nadał.Z tego co wyczytałem to nie ma jakichś komplikacji przy montażu.Tylko jest jeden istotny mały problem,jeżeli ktoś nie ma świateł dziennych to moduł będzie dodatkowo zapalał halogen w dzień?Z tego

wynika że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki patent mają np niektóre Bravo - w tym modelu halogeny celowo ustawione są wyjątkowo "na zewnątrz". Podczas mocnego skręcania kierownicy (ale tylko ze startu zatrzymanego lub przy minimalnej prędkości) samodzielnie zapalają się lampy właściwe dla kierunku skrętu.Na ciemnych skrzyżowaniach fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam jak z homologacją tego urządzenia, co na to Misiaki jak będziemy sobie skręcać a tu halogen się zapali i oni to przyuważą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jest to zawsze jakaś proteza, podobnie jak z światłami do jazdy dziennej ludzie zakładają jakiekolwiek diody, wyklejają nimi reflektory nie patrzą na dopiszczalne wymiary, homologaję, zakładają ksenony udające H4. Tak samo dobrze można założyć takie ustrojstwo.

 

Ogólnie światła doświetlające muszą spełnić normę ECE 119, a przeciwmgielne ECE 19, jak masz te oznaczenia na reflektorach to spoko. A jedna z ważniejszych cech tej dyrektywy to że światła mają prawo działać tylko do 40 km/h.

 

Są zestawy które spełniają te wymagania, reagują nie tylko na kierunkowskazy ale również na zmianę kierunku jazdy np. http://www.hella.com/hella-pl-pl/313.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiesz,że masz halogeny z funkcją doświetlania zakrętów :thumbsup: - myślisz,że nie uwierzy?

 

Zwłaszcza, że ostatnio bardzo wiele samochodów ma tą funkcję. Poza tym, raczej można to wyłączyć. Używanie tego w terenie zabudowanym raczej mija się celem - ale w trasie, czy "ciemniejszej" okolicy, to ciekawa funkcja i myślę, że jest przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale końcówkę rury musiałeś chyba obciąć?,aby była prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanowił mnie filtr powietrza

http://moto.allegro.pl/filtr-simota-sport-nissan-micra-note-i1944214979.html

Miałem już do czynienia ,z tymi sportowymi,ale tu cena jest mocno konkurencyjna w porównaniu do K&N

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem,czy to najlepszy pomysł, filtry sportowe mają znacznie większą wydajność- przepustowość powietrza , w związku z czym rzadszą strukturę materiału filtrującego.Chodzi w nich o to aby silnik dostawał jak największą porcję mieszanki paliwowo-powietrznej. Za tym idą odpowiednie regulacje dawki wtryskiwanego paliwa, kąta wtrysku itp. Filtr dedykowany dobrany jest wydajnością do zapotrzebowania konkretnego silnika. Zakładam,że po zastosowaniu filtra sportowego może dojść do problemów z uzyskaniem lub utrzymaniem dawkowania mieszanki stechiometrycznej a w efekcie osiągi mogą się raczej pogorszyć niż polepszyć. Rzadszy materiał filtra przepuszcza więcej drobnego pyłu , który wędruje do komór spalania i cylindrów. Wiadomo, co robi taka pasta zawierająca sporą ilość kwarcu i krzemionki. Silniki sportowe są wysilone i obliczone na krótki żywot,więc ten problem nie jest dla nich istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle profesorski wykład :D Na Ciebie DAR można zawsze liczyć :D

Wiesz miałem w Matizie stożek i super mi się na nim jeździło(oprócz niego jeszcze parę innych rzeczy :D)

Zrobiłem prawie 200tys i jakoś nie było objawów zużycia silnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

post-41663-0-47878100-1325143804_thumb.jpg

 

Witam to moj Notesik.

 

Zawieszenie Eibacha - 45mm tył - 45mm przód

Feligi 17 cali OZ opony 195/45 przód 205/45 tył

Gril przemalowałem sam na czarny mat.

 

Czekam za waszymi opiniami.post-41663-0-97704700-1325143988_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,ładnie to wygląda,a jak się jeździ? czy 45 w gumie nie za niska? na nasze dziurawe drogi?

No i uchyl rąbka tajemnicy ile Cię to kosztowało?

 

Aha,nie wszystkie zdjęcia weszły,...przynajmniej u mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,ładnie to wygląda,a jak się jeździ? czy 45 w gumie nie za niska? na nasze dziurawe drogi?

No i uchyl rąbka tajemnicy ile Cię to kosztowało?

 

Aha,nie wszystkie zdjęcia weszły,...przynajmniej u mnie :D

 

Więc tak koszt gleby 750zł i odrazu lepiej sie jeżdzi :) wcześciej strach na zakrętach:)

Felgi kupiłem bardzo dobrze 600zł opony wyszły mnie 1000zł.Napewno gdyby był wyższy profil było by wygodniej ale jaki balon by sie zrobił i bałem sie ze cos moze obcierać a tak ładnie wygląda a dziury niestety trzeba umieć omijać:P jest twardo:)

Gril pomalowałem sam wiec puszka farby mat.

Ale najwiekszy plus jest taki ,ze podobnego jeszcze nie widziałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Uruchamiamy temat ze wszelkimi modyfikacjami naszych Note. Wszelkie tematy związane z modyfikacjami proszę dodawać w tym temacie :).

Witam drugi temat który ja założę to nakładki progowe do NISSANA NOTE oczywiście na przód i tył. Czy ktoś już posiada takie nakładki?

Ja na razie się rozglądam za zakupem takich nakładek z nierdzewki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drugi temat który ja założę to nakładki progowe do NISSANA NOTE oczywiście na przód i tył. Czy ktoś już posiada takie nakładki?

Ja na razie się rozglądam za zakupem takich nakładek z nierdzewki. :D

Oryginał mimo promocji trochę kosztuje :devil: Ja miałem farta i w tiidzie i micrze miałem je w standarcie(acenta i tekna)w tiidzie zresztą były nawet w visia

http://sklep.bemo-mo...products_id=114

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał mimo promocji trochę kosztuje :devil: Ja miałem farta i w tiidzie i micrze miałem je w standarcie(acenta i tekna)w tiidzie zresztą były nawet w visia

http://sklep.bemo-mo...products_id=114

Łał cena powalająca na glebę. Ja szukam na allegro takich do 150 zeta, coś w tym stylu http://allegro.pl/nakladki-listwy-progowe-progi-nissan-note-chrom-i2079556570.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo słusznie :thumbsup:

Mam już na uwadze pewnego producenta na allegro takich nakładek który może wygrawerować dowolny napis na nakładkach.Dzieki ,,manix ''za poparcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie,

Rzeczywiście za oryginalne nakładki trzeba słono zapłacić. Ja zakupiłem na allegro mniej więcej takie jak wyżej pokazujecie. Dołączam fotki. Nie są zbyt wyraźne , bo robione w garażu.

Miałem z nimi troszkę kłopotu. Bo o ile progi na przodzie są w miarę proste, to na tle troszkę łukowate. Po przyklejeniu niestety zaczęły się samoczynnie odklejać mimo odtłuszczenia. Zeskrobałem i zmyłem taśmę obustronnie przylepną i nakleiłem swoją. Następnie przykleiłem progi. Trzymają się już prawie rok. Rada jest taka coś za coś. Jakość za cenę niestety. Ale prezentują się nieźle. Musiałem je nakleić bo po poprzednich właścicielach było troszkę rys. Widać,że nakładki oryginalne klejone są od uszczelki , natomiast rzemiosło nakleja się od rantu progu.

post-50407-0-36116400-1330077505_thumb.jpg

post-50407-0-21540500-1330077514_thumb.jpg

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...