Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pas przedni (chyba) prośba o foto/opinie


Gość muflonik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry

Obserwuje forum i widzę dużo praktycznych porad. Zakupiłem P12 z 2003 roku silnik 2.0 benzyna przebieg 230.000 km.

Moje pytanie związane jest z pasem przednim (chyba taka jest poprawna nazwa) zakreśliłem go na fotografii (przykładowa z allegro). Czy te pasy strasznie korodują? Patrząc od spodu mogę z niego w niektórych miejscach płatami zdzierać rdzę. Po lewej stronie patrząc od góry (otwarta maska) coś odstaje, nie wiem czy to od rdzy czy tak ma być. Może ktoś przy okazji "cyknie" zdjęcie od góry patrzące na lewą stronę tego czegoś? Będę wdzięczny i postaram się odwdzięczyć piwem.

Z pozdrowieniami

Grzegorz

post-50043-0-05709300-1320613968_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem odkryty przypadkowo. Przyczyną jest zbyt ściśle dopasowana osłony silnika i tam zbiera się woda nie mając gdzie uciekać , a rdza śpiewa Primerkę czas zacząć . Na poważnie to też stoję przed wymianą tego elementu a po jej wymianie zrobić odstępniki mocowania osłony silnika żeby woda uciekała a nie stała i oczywiście ten element solidnie zakonserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej primerce zaczelo sie pokazywac po4 zimie i tak co roku przed zima czyszcze i konserwuje ten element .W tym roku sprobuje na koniec za sprajowac bitexsem,i zobacze jak po zimie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, w mojej jest to samo. Bita nie była. To po prostu jedna z wielu przypadłości P12. Zamierzam wymienić tą belkę pn. jest zgnita i strasznie skorodowana. Jedyne co możemy zrobić to systematycznie zabezpieczać ten element.

 

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie sprawdzę jak najszybciej. Ale dodam, że w Micrze K11 '94 mam to samo, przednia belka zgnita, miejscami to dziury takie że palec idzie wsadzić :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moje plastiki sa popekane od nowości po zimowych i lesnych przygodach ale korozji ani sladu rdzy tam nie mam.

Pas przedni dolny albo dolne mocowanie chłodnicy?? Może tak sie to nazywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie to tylko jedna z niewielu niespodzianek na ten tydzień w twoim aucie. Im wcześniej się z nią oswoisz tym dłużej będziesz jeździł świadomy co Ciebie już nie zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

To rdzewieje szybciej niż zdążysz mrugnąć oczami. U mnie było to samo, jak wjechałem na najazd i zobaczyłem co tam sie stało to nie mogłem uwierzyć własnym oczom. A jak uderzyłem w to gumowym młotkiem żeby zbić błoto etc tooo.... pół belki spadło na ziemie. WIĘC. cyk, zderzak off szlifiera, zeszlifowane do cna, rura o przekroju kwadratowym, przetopione, na koniec zasmarowane bitumem, i sie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Reperaturka to koszt 150zl i nie ma w niej gniazda na szpilkę do holowania ale jest oczko na linkę; "belka wzmocnienia dolna przednia" chyba tak to było; za cały pas przedni liczą od 600zl wzwyż; ale Nissan chyba przewidział to, bo wystarczy rozwiercić fabryczne spawy i nowa cześć pasuje idealnie; robota typowo blacharska; demontaż przodu oczywiście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...