Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy i usterki


ProceSS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja piję po prowadzeniu :wave: .

Powiem szczerze po przeczytaniu Twojego posta z opisem rdzy i przypadłościach Juka zmroziło mnie.

Mój też salonowy, żaden import, przebieg dokładnie taki sam, więc pobiegłem z sercem na ramieniu zobaczyć jak to u mnie wygląda.

Dodam, że to mój czwarty  :nissan:  i nigdy nie było problemu rdzy. Po dokładnych oględzinach stwierdziłem stan salonowy, tym bardziej, że samochód stoi cały rok na pod chmurką.  

Może Nissan eksperymentował i wypuścił jakąś "limitowaną wersję", bo bardzo dziwne jest to, że dwa auta z tego samego roku i o identycznym przebiegu, były w tak odmiennych stanach technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też jestem zdziwiony ale tak jest, szkoda bo bardzo się zawiodłem i rozczarowałem  Żuk mi i mojej żonie się bardzo spodobała ale nie wiemy co będzie dalej brzydal taki  że aż fajny. :(      Ps. :spoko:  nic tylko się upić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Żuk ma 2 lata i 8 miesięcy. Na gwarancji będzie wymieniany mechanizm składania lusterka (rzęzi jak stara szafa) i uszczelka przy jednaj szybie (dziwnie odstaje górą). Na szczęście podejście ASO do reklamacji pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Proszę o poradę od kilku dni po odpaleniu auta zaczyna mi migać zielona czasem żółta kontrolka key ? nie wiem co może być przyczyną zdarza się to nie regularnie . jest to model bez kluczykowy. 

dziękuje pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o poradę od kilku dni po odpaleniu auta zaczyna mi migać zielona czasem żółta kontrolka key ? nie wiem co może być przyczyną zdarza się to nie regularnie . jest to model bez kluczykowy. 

dziękuje pozdrawiam

Chłopie toż w instrukcji stoi napisane , że wyczerpuje się bateryjka w pilocie. Wymiana bardzo prosta , np. zegarmistrz wykona ją w 2 minuty.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie toż w instrukcji stoi napisane , że wyczerpuje się bateryjka w pilocie. Wymiana bardzo prosta , np. zegarmistrz wykona ją w 2 minuty.

Bateria CR2025.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria CR2025.

Chłop ma pole a ja raczej miastowy, gdybym posiadał instrukcję nie zadawałbym pytania na forum. a jeśli już tu napisałem to liczyłem na odpowiedz na poziomie a nie bełkot zbulwersowanego małolata ..;)

pozdrawiam

Witam,

Proszę o poradę od kilku dni po odpaleniu auta zaczyna mi migać zielona czasem żółta kontrolka key ? nie wiem co może być przyczyną zdarza się to nie regularnie . jest to model bez kluczykowy. 

dziękuje pozdrawiam

Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłop ma pole a ja raczej miastowy, gdybym posiadał instrukcję nie zadawałbym pytania na forum. a jeśli już tu napisałem to liczyłem na odpowiedz na poziomie a nie bełkot zbulwersowanego małolata .. ;)

pozdrawiam

Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz pozdrawiam;)

Kolega to raczej z niskim poczuciem humoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W kwestii o tym co napisał Lamer o uszczelkach w szybach. Miałem taki problem w tylnych szybach. Zgłosiłem problem i zostały na gwarancji wymienione. Co do skrzypiącego lusterka podczas składania to mam to samo. Nie wiem może nasze juki zjechały z tej samej taśmy w fabryce... Mam jeszcze problem z samopodgłaszającym i samościszającym się radiem. Chyba padły potencjometry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z radiem, a mianowicie po nagrzaniu się radia zanika wyswietlacz.( wskazania wyświetlacza)

Edytowane przez dax27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na wybojach zaczęła trzeszczeć deska rozdzielcza. Mam wrażenie, że to wina "daszka" nad zegarami. Samochód ma niecałe 60.000 przebiegu i jeszcze nie skończył 3 lat.

Też macie ten problem? Czy ktoś reklamował to na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."francuski" oczywiście. Sorry za błąd. Co do usterki to miałbym możliwość zgłoszenia ponieważ auto jest wciąż na gwarancji. Nie chcę jednak zgłaszać, wiem, że nic nie zrobią. Taki to patent z tymi gąbkami pod szybą. W zimie jest jeszcze gorzej gdy plastiki są zimne. Nie wiem co pisałem w tym poście ale najlepszym rozwiązaniem jest doprowadzenie w te miejsca silikonu (w sprayu). Pomaga na rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę jednak zgłaszać, wiem, że nic nie zrobią.

Jak wszyscy będą mieli takie podejście to producenci faktycznie będą olewali wszelkie wady samochodów bo po co się wysilać? Ja wiem, że Nissan to nie marka premium ale jednak skrzypienie plastików przy tak małym przebiegu nie powinno być normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W kwestii o tym co napisał Lamer o uszczelkach w szybach. Miałem taki problem w tylnych szybach. Zgłosiłem problem i zostały na gwarancji wymienione. Co do skrzypiącego lusterka podczas składania to mam to samo. Nie wiem może nasze juki zjechały z tej samej taśmy w fabryce... Mam jeszcze problem z samopodgłaszającym i samościszającym się radiem. Chyba padły potencjometry..

Jeśli chodzi o radio...gdy zwiększa się prędkość-gra głośniej,

prędkość maleje-radio się ścisza.

Tak jest (w instrukcji opisane) i to jak dla mnie duży plus, chyba ,że u Ciebie dzieje się to w innych okolicznościach. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o radio...gdy zwiększa się prędkość-gra głośniej,

prędkość maleje-radio się ścisza.

Tak jest (w instrukcji opisane) i to jak dla mnie duży plus, chyba ,że u Ciebie dzieje się to w innych okolicznościach. :wave:

 

W każdym Juke'u tak jest? Mojego jeszcze nie mam (za kilka dni będzie), ale jeżeli ma taki system, to wyśmienita wiadomość. Zawsze myślałem, że coś takiego powinno być zainstalowane w autkach, ale nigdy takiego systemu nie miałem.

 

Ścisza się/podgłaśnia o konkretny zakres, można go ustalić/zmienić? Czy to automat bez ustawień.

 

W Kii tylko na niektórych stacjach radiowych głośność zwiększała się podczas wiadomości (pewnie po RDS-ie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym Juke'u tak jest? Mojego jeszcze nie mam (za kilka dni będzie), ale jeżeli ma taki system, to wyśmienita wiadomość. Zawsze myślałem, że coś takiego powinno być zainstalowane w autkach, ale nigdy takiego systemu nie miałem.

 

Ścisza się/podgłaśnia o konkretny zakres, można go ustalić/zmienić? Czy to automat bez ustawień.

 

W Kii tylko na niektórych stacjach radiowych głośność zwiększała się podczas wiadomości (pewnie po RDS-ie).

Wydaje mi się ,że to automatycznie jest.

Moje autko jest z 2011r i wg instrukcji wtedy wszystkie tak miały.

Obecnie nie mam info , ale pewnie dalej tak jest.

Pozdrawiam :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że to automatycznie jest.

Moje autko jest z 2011r i wg instrukcji wtedy wszystkie tak miały.

Obecnie nie mam info , ale pewnie dalej tak jest.

Pozdrawiam :wave:

Mój też będzie z 2011 :) Tym bardziej się cieszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy będą mieli takie podejście to producenci faktycznie będą olewali wszelkie wady samochodów bo po co się wysilać? 

 

Z drugiej strony - jak się będziesz stanowczo upierać przy tym, żeby "coś" zrobiono, to serwis wpadnie na przykład pomysł, żeby zdemontować deskę - znając życie, to połamią przy tym część zaczepów i najbardziej poszkodowanym będziesz Ty.  :D

Tia... w Niemczech oczywiście uważają, że premium to tylko BMW, Mercedes i Audi.

 

Akurat Mercedes (przynajmniej C-klasa) w zimie też potrafi trzeszczeć deską, i to całkiem konkretnie.  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...