Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju w skrzyni nissan murano


Gość abupel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH PROBLEM POLEGA NA TYM ŻE CHCIAŁEM WYMIENIĆ OLEJ W SKRZYNI MURANO 2006 ALE NIE WIEM CZYM JEST ZALANA NA PEWNO JEST TO JAKIŚ ŻÓŁTY OLEJ NIESTETY NIE MAM KONTAKTU Z POPRZEDNIM WŁAŚCICIELEM PROSZĘ O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam !

 

Nie zalewaj żadnym innym olejem niż oryginalnym nissana NS-2 lub zamiennikiem (np Ravenol ns2).

W przeciwnym razie skrzynia może zostać uszkodzona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

oryginalny dedykowany olej do skrzyni w Muranku to NS2. Posiadam oryginalny, fabrycznie zamknięty 4l niebieski karnister tego oleju.

 

W przypadku zainteresowania proszę o kontakt: szymonpokorski@o2.pl lub tel. 509-120-033.

 

Pozdrawiam,

 

 

Szymas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość tomek muran

witam

 

wiadomo ze producent zawsze bedzie wymagał płynów eksploatacyjnych orginalnych nissan

a teraz logicznie myśląc

 

koncern nissana nie produkuje oleju , ani innych płynów robią to koncerny olejowe

tak dla przykładu olej do skrzyni jeepa stosować tylko i wyłącznie firmy MOPAR

MOPAR jest dostawca części jeepa zacząwszy od silników mostów itd na każdej części jest wybite ich logo

Oleje dla MOPARA produkuje PETRO CNADA i ten sam olej kosztuje prawie połowe taniej a jest to ten sam olej o tych samych właściwościach i specyfikacji

 

Podobnie jest z nissanem olej ravenol jest produkowany tylko i wyłącznie do skrzyni cvt nissan skrzynia jacto jf011e oraz jf010e czyli dokładnie ta w murano

 

wlałem do swojego i wszystko ok

 

prowadze warsztat samochodowy 4x4

 

mamy ten olej na miejscu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam mam prośbę czy ma ktoś opis wymiany oleju w skrzyni w j. polskim albo odnośnik gdzie znajde taki opis na forum bo przeszukuje forum i nie mogę znaleźć albo źle szukam z góry dziękuje sebastain77-28@tlen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odsyłam kolegę do mojego opisu zamieszczonego na innym forum.

 

Z tym, że dodatkowo uzupełniłbym ten opis o jeden "myk".

Można bowiem zaoszczędzić sporo oleju podczas wymiany.

Trzeba po prostu podłączyć nowy olej później, jak pompa wyleje ok 8 litrów starego.

Wyłączyć motor.

Wlać nowy płyn ok 8-9 litrów.

Włączyć silnik i dolewając spuścić resztę starego (ok 3l).

 

Modyfikacja ta spowodowana jest dużą wydajnością pompy i problemem z szybkością

wlewania nowego oleju.

 

Po całej operacji wymiany należy dokładnie sprawdzić stan ( zgodnie z instukcją Nissana).

 

Pozdrawiam. wkar:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam prośbę czy ma ktoś opis wymiany oleju w skrzyni w j. polskim albo odnośnik gdzie znajde taki opis na forum bo przeszukuje forum i nie mogę znaleźć albo źle szukam z góry dziękuje sebastain77-28@tlen.pl

Witam,

 

posiadam oryginalny olej NS2 (4L), zaplombowany oryginalny karnister. Wiecej informacji: 503-076-142 lub szymasbf@wp.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość grzesiu121

Witam, mam prośbę o pomoc.

Chciałbym wymienić olej  w skrzyni CVT, lecz mam mały kłopot!

Otórz nie wiem który przewód odpiąć żeby spuścić olej? Z opisów wymiany którym się posiłkowałem po zdjeciu osłony, powiny być dwa gumowe przewody ale nie u mnie.

 

"Po jej zdjęciu odsłania się nam widok na chłodniczkę oleju – zainstalowaną na skrzyni
i na dwa gumowe wężyki prowadzące do chłodnicy głównej.
Ten bliższy nas, to przewód powrotny tzn.ten, który odprowadza płyn z chłodnicy głównej ( tej od chłodzenia silnika) do chłodniczki na skrzyni.
Ten przewód rozpinamy i zlewamy olej
."

 

Moje auto to Murano 2006 wersja europejska

Który przewód odpiąć?

post-91963-0-08079300-1436129301_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odpiąć górny po lewej, jeśli u Ciebie dolny idzie z tej chłodnicy do dodatkowej, umieszczonej

 

 

 

z przodu

 

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.Mam pytanie.Czy wymieniając olej w skrzyni-wymieniamy filtr?Kolo w warsztacie mówi,że jest siatkowy i wymienia się tylko podczas remontu skrzyni.Czy ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

P.S. A jeżeli przelany jest olej to coś się stanie?U mnie na zimnym silniku poziom jest na O w napisie HOT.Czy to dobrze?

Edytowane przez ROBERTJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam troche inny uklad wezy niz kolega ze zdjecia wczesniej

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/e498906d91f785ce

 

Ktory waz mam odpiac?? Napewno te grube nie bo tam jest plyn chlodniczy pozostaja tylko te cienkie jeden idzie do chkodnicy a drugi jakby do skrzyni,

Prosze o szybko odpowiedz bo nie chce czego sposcic nie potrzebnie :)

Edytowane przez Kfar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem przecież bardzo dokładnie, nie wiem skąd tyle wątpliwości zwłaszcza, że opis oparty jest na orginalnej instrukcji z service manuala Nissana.

Każdy może przecież to przeczytać!

Odpinasz wężyk, który wraca z przedniej chłodnicy, to jest powrót oleju do chłodnicy tylnej (wodnej), czyli tej na zdjęciu.

wkar

 

Panowie, układ jest taki:że skrzyni do chłodnicy wodnej, z wodnej do przedniej i spowrotem. Odpinamy ten powrotny.

W modelach usa chłodnica przednia zespolona była z główną (silnika), a w większości modeli euro występowała osobna chłodniczka tylko do człodzenia oleju skrzyni. Stąd róźny układ wężyków. Zasada jednak ta sama.

Pozdrawiam

Edytowane przez wkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy, jestem totalnym laikiem w tym temacie, ale dlaczego nie mozna normalnie zmienic oleju w skrzyni poprzez odkrecenie sruby spustowej w misce skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam szanownych kolegów,

Czy możecie polecić kogoś w dolnośląskim albo lubuskim ewentualnie wielkopolska kto wymieni olej w skrzyni biegów ?

Sam nie chcę tego robić , bo jak ja się za coś wezmę to szkoda gadać.Po prostu kiepski ze mnie mechanik.

Dajcie jakieś namiary bo wymiana zbliża się wielkimi krokami

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi

 

Cześć,

 

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że olej jest do wymiany? Sprawdzałeś Deterioration date? Mam z 12 butelek NS2 Nissana, nie chcesz kupić? :whistle:

Cześć,

Od ostatniej wymiany (o ile poprzedni właściciel mnie w kija nie robił) minęło 60000 km.

Podobno po takim okresie mniej więcej się wymienia.

Jak podasz rozsądną cenę może się dogadamy. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...