Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tarcze i klocki hamulcowe przód


kasjopej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszczy przy hamowaniu, bardzo wysoki ton. U mnie właśnie zaczęło pierwszy raz, przebieg ok 75000

 

W czasie migracji ze starego komputera zaginęła mi instrukcja serwisowa :(

W związku z czym mam prośbę do kogoś kto ją ma, żeby zajrzał jakie są limity zużycia tarcz. Nie chcę żeby mnie serwis naciągnął na koszty.

A może da radę jakoś całość koledze podesłać ;)

 

Jest w necie pod adresem

 

http://usethehit.com/search.html?type=all&search=Nissan+Qashqai+Tech+Manual.iso&wm=154&sub=5

 

Jesli nie uda sie sciągnąc to napisz na PW wypale płytke i przesle.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zazdrościć takiego wyniku ja mam 32 tys i na serwisie w grudniu (22 tys) powiedzieli że ok 10 tys

 

 

a co do instrukcji to mogę podesłać zdjęcia(tzn. zrobić) tylko musze wiedzieć czego dokładnie czy cały rozdział o hamulcach, bo skan instrukcji to mógłbym zrobić ale jakoś w późniejszym terminie bo teraz cierpie na brak czasu

 

Dzięki za propozycję, ale chodziło mi o "instrukcję serwisową" dla warsztatów, zwykłą oczywiście mam swoją.

 

Jazda przeważnie poza miastem z dojeżdżaniem "bez gazu". Wynik byłby lepszy ale przez moją kontuzję kolana w tym roku sporo jeździła żona. Ona najwyraźniej uważa że prawa noga musi cały czas coś naciskać albo gaz albo hamulec :( No i do przeglądu klocki nie dotrwały.

 

Zrobiłem już małe rozeznanie i mój QQ +2 ma tarcze w rozmiarze 320mm zamiast zwykłych 296 mm. Coś mi mówi, że będzie bolało, w sensie finansowym oczywiście ;)

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do nissana z prośba o podanie numerów katalogowych oryginalnych części (tj. klocki i tarcze) i co usłyszałem nie podajemy numerów tylko ceny :) to poprosiłem i co usłyszałem

 

cena zestawu na przód czyli klocki i tarcze : 1160zł bez robocizny :) + tył jakieś ok 900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do nissana z prośba o podanie numerów katalogowych oryginalnych części (tj. klocki i tarcze) i co usłyszałem nie podajemy numerów tylko ceny :) to poprosiłem i co usłyszałem

 

cena zestawu na przód czyli klocki i tarcze : 1160zł bez robocizny :) + tył jakieś ok 900zł

 

To kolegę pocieszę że do QQ +2, z większymi zaciskami, klocki - 423 zł plus tarcze 2x456zł. Czyli razem 1335 zł plus robocizna 130-150 zł. Masakra :(

.

W Intercarsie klocki TRW 202 zł, a tarcza polskiego producenta ABE 170 zł. Prawdę mówiąc trochę boję się kupić takie tanie tarcze, niestety innych nie mają.

 

Zastanawiam się jeszcze nad jakimś warsztatem typu Norauto czy Feuvert - hamulce to powinna być ich liga ;) Ktoś ma może z nimi doświadczenia?

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takie sobie kupił http://allegro.pl/ta...2284672256.html zamiast tych polskich ABE 170zł

 

To świetnie. Gdybym ja sobie takie kupił to miałbym dwa solidne przyciski do papieru ;)

Pisałem już w dwóch postach że QQ +2 z dwulitrowym silnikiem ma większe zaciski ergo większe tarcze: średnica 320 zamiast 296 i grubość 28 zamiast 26.

 

Jestem już po konsultacjach i oprócz ABE jest jeszcze numer Bosch (0 986 479 679) ale dzwoniłem do ich centrali i robią je tylko na zamówienie. Następna seria będzie w połowie lipca z ceną 342 zł netto (420 brutto) sztuka. Przypuszczam, że to oni są producentem dla Nissana :)

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem, że ja to w X-trailu bym chciał mieć większe tarcze i zaciski bo te co są są trochę za małe do X-trail'a. Pierwsze fabryczne klocki poszły mi w 18kkm, tarcze też już nie są w najlepszym stanie... X-trail ma swoje 1650kg, a zaciski i tarcze ma jak Qashqai bez plus 2... ;)

 

Faktycznie! W życiu bym nie powiedział że duża qqułka będzie o 100kg cięższa od x-traila :o

pewnie przekracza trochę "normę" na standardowe zaciski i wsadzili takie jak ma Navara czy Pathfinder. :P

Fajnie ale drogo :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogłem uwierzyć. Ciekawe z czego zrobili te dodatkowe dwa siedzenia :D

Zawsze wiedziałem, że QQ ma świetny stosunek ceny do tego co za nią otrzymujemy ale nie przypuszczałem, że w sensie wagowym też.

 

BTW Murano też ma tarcze 320 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogłem uwierzyć. Ciekawe z czego zrobili te dodatkowe dwa siedzenia :D

Zawsze wiedziałem, że QQ ma świetny stosunek ceny do tego co za nią otrzymujemy ale nie przypuszczałem, że w sensie wagowym też.

 

BTW Murano też ma tarcze 320 mm.

 

Navara D40 na felgach 17" też ma tarcze 320mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jaki rodzaj tych klocków wchodzi do QQ 2.0dci ? te jakies AKOBONO (czy jakoś tak sie pisze) czy te lucas ? i czy na tył to samo idzie? mam do wymiany przód klocki tarcze i tyl klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego QQ wybór jest ogromny: poniżej jest link do strony Intercars ze spisem dostępnych klocków.

Można kliknąć na wybrany i odczytać długość(czasami podpisaną jako szerokość :wacko: ) 141-142 przód 105-106 tył. Długość 157 jest do mojego (QQ+2)

 

Prawdę mówiąc o co chodzi z tym Akebono lub Sumitomo to nie jestem pewien ale wiem że u nich w oddziale mogą to sprawdzić po numerze VIN i na pewno będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze jesli juz , to sie przetacza :) Sam zrobiłem taki zabieg w innym aucie , ale jest to wyjscie raczej chwiowe , grubość tarczy po przetoczeniu jest na tyle cienka, ze kazde wjechanie w wode po hamowaniu momentalnie powoduje jej skrzywienie i tym samym jestesmy w punkcie wyjscia . A podstawowa sprawa to bezpieczeństwo , dlatego warto sie dobrze nad tym zastanowic .

Dzięki za poprawkę, nie znam sie na tym. A co do wymiany to zastanowię się za parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem hamulce - obecnie mam tarcze przód zimmermann + klocki oyodo na obie osi

 

Myślę że bedziesz zadowolony z tego zestawienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepszy zestaw niż seria? Jak sprawują się tarcze? Gładkie, czy jakieś kombinowane?

 

tarcze proste, model jeśli dobrze czytałem na pudełku coat Z, na nacinane nie miałem odwagi się zdecydować bo podobno szybciej schodzą a oryginały mi starczyły na rok więc może następnym razem poszaleje jak będę tez lepiej z kasą stał. A różnica z robocizną i częściami serwisu to prawie 50% bo serwis mówił ok. 1400zł za zrobienie klocków przód, tył i tarcz przód a ze swoimi częściami a wymiana w serwisie zapłaciłem ok. 730zł

 

a co do jakości to trzeba się zapytać kolegi Boom-er bo bardziej się zna niż ja, a tarcze mi hurtownia poleciła, że to jedna z wyższych półek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm - szkoda - bo gdybyś trochę się wstrzymał - to teraz mają w specjalnej ofercie po 699- z wymianą za oryginalne tarcze + klocki, link poniżej

http://www.nissan.japanmotors.pl/customer.php?show=4&=&

Znalazłem to dzisiaj- pozdr..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm - szkoda - bo gdybyś trochę się wstrzymał - to teraz mają w specjalnej ofercie po 699- z wymianą za oryginalne tarcze + klocki, link poniżej

http://www.nissan.ja...omer.php?show=4&=&

Znalazłem to dzisiaj- pozdr..................

 

Witam

 

Mała uwaga cena nie 699zł ale od 699. Tak więc podejrzewam, że dla QQ będzie to dużo więcej. Może ktoś już się dowiadywał?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mała uwaga cena nie 699zł ale od 699. Tak więc podejrzewam, że dla QQ będzie to dużo więcej. Może ktoś już się dowiadywał?

 

pozdrawiam

No fakt- umknęło mi to - od-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mała uwaga cena nie 699zł ale od 699. Tak więc podejrzewam, że dla QQ będzie to dużo więcej. Może ktoś już się dowiadywał? pozdrawiam

 

albo 999 albo ok 990 ale nie przekracza 1000zł bo o cenę pytałem w ASO cena z PGD, raczej aktualna ponieważ przegląd klimy z wymiana oleju i uzupełnieniem czynnika gość powiedział 150zł i mówił że to cena z jakieś promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepszy zestaw niż seria? Jak sprawują się tarcze? Gładkie, czy jakieś kombinowane?

 

zaskoczyły mnie nowe tarcze po myciu auta bo nie znać na nich prawie w ogóle rdzy po myciu a auto było myte jak zwykle (tył zmienił kolor odrazu na rdzawy a przód nie) nie wiem czy to norma przy nowych tarczach czy to faktycznie jakaś powłoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Czy ktoś próbował zakładać do QQ tarcze na przód firm TAROX lub DBA ?

Jakieś doświadczenia w tym temacie, proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DBA to dobre produkty znane na całym świecie.Ferodo to chyba też ich znak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...