Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podświetlenie panelu sterowania klimatronikiem


kolakiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy wszystkie przyciski w panelu sterowania klimatronikiem są podświetlane, u mnie nie świeci się przycisk '' wiatraczek'' prędkości nawiewu i wyboru kanału nawiewu /szyba, nogi itp/. Jeżeli tak to czy jest to do naprawienia we własnym zakresie i jak ?

A tak z okazji świąt życzę wszystkim wszystkiego najjjjjjjjjjjjjjjjjjj.!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian.wro

A czy jest mozliwosc wymiany samych zaroweczek w tych przyciskach?? Wiekszasc z nich jest chyba zepolonych. U mnie nie swieca np przy podswietleniu nocnym podgrzewanie szyby tylnej, ogrzewanie jedego z foteli, oraz napedy.

Aaa sterowanie lusterkami i elektryczne szyby maja swiecic czy nie???

Trzeba wymieniac cale przyciski czy jak?? A i czasami podswietla mi sie tylko polowa predkosciomierza.... Jakies pomysly??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianello

A czy jest mozliwosc wymiany samych zaroweczek w tych przyciskach?? Wiekszasc z nich jest chyba zepolonych. U mnie nie swieca np przy podswietleniu nocnym podgrzewanie szyby tylnej, ogrzewanie jedego z foteli, oraz napedy.

Aaa sterowanie lusterkami i elektryczne szyby maja swiecic czy nie???

Trzeba wymieniac cale przyciski czy jak?? A i czasami podswietla mi sie tylko polowa predkosciomierza.... Jakies pomysly??

Przypuszczam, że każdą żarówkę da się wymienić. Ja teraz rozpracowują wymianę żarówki z panelu klimatyzacyjny. Nie świeci mi jedna strona wyświetlacza. Po wyjęciu panelu klimatronica z deski masz bez rozkręcania tego panelu dostęp do wszystkich żarówek. Są one umieszczone w takich plastikowych obudowach wykręcanych śrubokrętem np. krzyżakowym. Wystarczy je przekręcić o 1/4 obrotu i można je wyciągnąć z płytki. Każda żarówka jest w takim zdejmowalnym niebieskim kondoniku, którego trzeba podczas wymiany zdjąć z żarówki i założyć na nową żarówkę. W tym przypadku to żarówka T4.2 12v 1W (4.2 to średnica żarówki). Podobno w ASO to maleństwo kosztuje 20 zł. Można to dostać w sklepie elektronicznym za złotówkę lub na allegro. Przypuszczam, że w takich przyciskach jest podobna sytuacja, tylko może się najwyżej różnić średnica i moc żarówki. Musisz wyciągnąć i sprawdzić co tam siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przypuszczam, że każdą żarówkę da się wymienić. Ja teraz rozpracowują wymianę żarówki z panelu klimatyzacyjny. Nie świeci mi jedna strona wyświetlacza. Po wyjęciu panelu klimatronica z deski masz bez rozkręcania tego panelu dostęp do wszystkich żarówek. Są one umieszczone w takich plastikowych obudowach wykręcanych śrubokrętem np. krzyżakowym. Wystarczy je przekręcić o 1/4 obrotu i można je wyciągnąć z płytki. Każda żarówka jest w takim zdejmowalnym niebieskim kondoniku, którego trzeba podczas wymiany zdjąć z żarówki i założyć na nową żarówkę. W tym przypadku to żarówka T4.2 12v 1W (4.2 to średnica żarówki). Podobno w ASO to maleństwo kosztuje 20 zł. Można to dostać w sklepie elektronicznym za złotówkę lub na allegro. Przypuszczam, że w takich przyciskach jest podobna sytuacja, tylko może się najwyżej różnić średnica i moc żarówki. Musisz wyciągnąć i sprawdzić co tam siedzi.

jak rozpracowałeś już podziel się informacjami jak ten panel wymontować i co dalej z tymi żaróweczkami

jak wiesz jak wymontować wyłącznik ogrzewanej tylnej szyby będe wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianello

jak rozpracowałeś już podziel się informacjami jak ten panel wymontować i co dalej z tymi żaróweczkami

jak wiesz jak wymontować wyłącznik ogrzewanej tylnej szyby będe wdzięczny

Panel klimatyzacji (oczywiście mówimy o desce x-trail ze słynnymi schowkami na napoje ten z 2001, 2002 r i chyba 2003 jeszcze), żeby się tam dostać to trzeba pierw ściągnąć plastikowe osłony środkowego tunelu, czyli tam gdzie są klima,zmieniarka,popielniczka itd.. Te osłony/boczki (listwy jak zwał tak zwał)) są przymocowane na zaczepy, więc wystarczy po prostu je mocno złapać i pociągnąć do siebie i wyskoczą z zaczepów, spokojnie, nic się tam nie połamie, bo te zaczepy są solidne i na sprężynkach, można je demontować wiele razy. Te listwy właśnie zasłaniają wszelkie śruby, którymi są przykręcone te urządzenia w tunelu. Nie pamiętam, ale tam jest jeszcze taka plastikowa ramka wokół tych urządzeń, którą też trzeba wyczepić z zaczepów (albo podważyć śrubokrętem), żeby całkiem można wykręcić te urządzenia. Generalnie: jak zdemontujesz te dwa boczki tunelu i tą ramkę to z resztą sobie poradzisz już sam. Panel klimatyzacji chyba wychodzi razem ze zmieniarką w takiej metalowej obudowie. Można sobie odkręcić i wypiąć z kabla sam panel klimy i zabrać do domu i tam kombinować. Potem wystarczy zmienić żarówki tak jak napisałem wcześniej.

A jak się dostać do przycisku wyłącznika ogrzewania?

W prawym schowku na napoje wyjmij ten jasno szary pojemnik na napój, wtedy we wnęce zobaczysz śrubę (będziesz potrzebował długiego klucza nasadowego, żeby ją odkręcić. Ta śruba to jedyna śruba która zabezpiecza srebrną obudowe panelu (tego z włącznikami, nawiewamy, radiem itd..) Jak odkręcisz tą śrubę to wystarczy lekko podważyć tą srebrną obudowę (odciągnąć ją od całego kokpitu), można też podważyć lekko śrubokrętem). Ona też jest na zaczepach (3 z dołu i 3 z góry), powinny się wypiąć bez problemu. Jak ją wyciągniesz to zobaczysz że są w niej zamontowane przyciski, do których jest dostęp od tyłu. Z przyciskami nic nie robiłem, ale przypuszczam że dalej to już sam sobie poradzisz, bo przecież najważniejsza rzecz to to, żeby się do nich dostać od tyłu.

Daj znać jak ci poszło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dzieki z podpowiedzi, dzięki temu wymieniłem żarówki za 0,50 zł sztuka - ale bez plastiku - plastik został stary, bo w ASO POLODY Poznań poinformowało mnie, że musze wymienić cały panel klimatyzacji, bo żarówek się nie wymienia - jak już ich zrugałem za traktowanie klienta, to znaleźli mi komplet żarówek do panelu (6 sztuk) za UWAGA 252 zł - HIT!!!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Grubo! komplet na allegro zarowek Bosma czy jakos tak to koszt ok.20 zl :) a kondoniki wyrzucilem bo juz sie nie nadawaly bo byly niektore zlasowane wiec zamiast blekitnego mam zolte podswietlenie. plus tego zs mocniej swieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Tak jest dokładnie jak opisał to kolega na forum, ten przedni panel z radiem i nawiewem demontuje się tak jak jest napisane czyli w schowku na butelkę tym od strony włącznika ogrzewania tylnej szyby wyjmujemy taka wkładkę / zaślepkę i pod tym jest śruba. Odkręcamy ją i delikatnie szarpiemy (panel trzyma się na zatrzaskach, dwa na górze i dwa na dole) i cały panel wychodzi razem z radiem.

Przełączniki napędów są podświetlane także i są tam dwie małe żarówki. Wymiana jest prosta, wystarczy wykręcić te żarówki, a właściwie oprawki śrubokrętem i gotowe. Oczywiście wcześniej trzeba wyciągnąć przełącznik z panelu, ale jak mamy zdemontowany panel to jest to proste. Przełącznik jest na takim zatrzasku. Najlepiej zabrać elementy do domu i tam spokojnie sobie powymieniać. Żaróweczki w motoryzacyjnym sklepie ciężko dostać, ale w sklepie z elektroniką już bez problemu kupiłem, koszt 1 zł /sztuka. Oryginalne żarówki mają niebieskie nakładki, ale moim zdaniem lepiej świeci bez tych nakładek. Ciekawa sprawa jest z włącznikiem ogrzewania tylnej szyby. Przy zdjętym panelu prosto jest go wyciągnąć, ale schody zaczynają się z żarówkami w środku. Są tam dwie, jedna podświetlenia a druga sygnalizuje prace szyby. Trzeba mieć trochę cierpliwości i komplet narzędzi precyzyjnych. Przy składaniu przełącznika trzeba uważać na sprężynkę ale cierpliwości, da się zrobić.

Całość naprawdę nie jest pracochłonna i nie wymaga jakiś wymyślnych narzędzi. Jak się już wie gdzie czego szukać, a wiadomo gdzie dzięki forum, to idzie bardzo fajnie i łatwo.

Jeszcze w kwestii podświetlenia, cały panel klimy jest podświetlany i o ile dobrze pamiętam jest tam 6 żaróweczek. Dwie na wyświetlacz, jedna na pokrętło, jedna na przyciski wewnątrz i zewnątrz nawiewu powietrza i jedna sztuka na dwa przyciski, mode i wiatraczek maja jedną żarówkę.

Polecam każdemu taka zabawę w naprawę bo efekt jest fajny i prosty do osiągnięcia i można być z niego zadowolonym. Warto wymienić wszystkie żarówki, bo wtedy uzyskamy piękny jednolity efekt podświetlenia.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie zrobiłeś fotek. Fotki zdejmowania panelu są tu (przedlift)  http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/87965-how-to/?do=findComment&comment=999626

A przydałoby się jeszcze porobić zdjęcia samej operacji wymiany żarówek.

Aparaty są w każdym telefonie. Wystarczy trochę chęci.

Plusik za relację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z tymi fotkami to nie to ze mi się nie chciało tylko po prostu nie pomyślałem. Ale dziś zrobiłem w uproszczeniu, może komuś pomoże. Jest 9 fotek.

post-93518-0-23470500-1442522326_thumb.jpg

Zaznaczyłem czerwonymi kolkami miejsca gdzie są zatrzaski mocujące.

post-93518-0-39060900-1442522327_thumb.jpg

Widok ogólny całego segmentu z panelem klimy.

post-93518-0-05397500-1442522328_thumb.jpg

Zaznaczona czerwonym okręgiem śruba mocująca cały przedni panel z radiem i nawiewem (śruba znajduje się w schowku na napoje)

post-93518-0-66517100-1442522328_thumb.jpg

Fotka osłonki z schowka na napoje, pod tą osłonką jest śrubka mocująca.

post-93518-0-43032200-1442522329_thumb.jpg

Wspomniana wcześniej osłonka na tle schowka na napoje, pamiętajmy że to właśnie tam w głębi jest śrubka mocująca.

post-93518-0-18823500-1442522330_thumb.jpg

Zaznaczone czerwonym okręgiem śrubki mocujące skręcony razem moduł klimy, zmieniarki i popielniczki. Jeśli je odkręcimy można wyciągnąć cały pakiet tych trzech urządzeń. Następnie z boku należy rozkręcić je na osobne elementy. Na zdjęciu widać też taką ramkę, która pełni tam funkcje maskownicy. To ten plastik wkoło przycisku świateł awaryjnych.

post-93518-0-69697100-1442522330_thumb.jpg

Plastik osłaniający śrubki które omawiałem na zdjęciu numer 6.

post-93518-0-23704500-1442522331_thumb.jpg

Ten sam plastik co na zdjęciu numer 7, ale z innej strony od dołu widać dobrze na tym zdjęciu zatrzaski które trzymają ta listwę maskującą.

Tutaj poniżej dokładam dwie focie. Na pierwszym widać żarówkę oryginalna z kapturkiem niebieskim oraz sam kapturek. Taka żarówka wchodzi do plastiku który to wkręcamy śrubokrętem do panelu klimatyzacji. Akurat nie mam fotki tego plastiku. Zdjęcie drugie to jest mniej więcej taka żarówka w tym właśnie plastiku, z tym że kapturek jest biały a nie niebieski. Na zdjęciu nie widać ale od dołu jest nacięcie na śrubokręt.

post-93518-0-95236400-1442523394_thumb.jpgpost-93518-0-98989200-1442523944_thumb.jpg

post-93518-0-52044500-1442523395_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam. mam Nissana Xtrail 2,0 benzyna + LPG z 2001 roku, i mam podobny problem a mianowicie wygląda to tak. miałem spalone żarówki od podświetlenia klimatyzacji i deski rozdzielczej. wymieniłem je i po włączeniu auta działają ale po drugim włączeniu już nie działają, od razu się palą. w czym może tkwić przyczyna?

 

Drugi problem. podgrzewanie tylnej szyby nie działa, kable w gumowej otulinie w klapie były przetarte więc je zrobiłem ale podgrzewanie nadal nie działa a co jest ciekawe to podgrzewane lusterka działają. żarówka od przycisku podgrzewania szyby i lusterek też się non stop pali.

 

Pomoże ktoś, bo już nie mam pomysłów. pozdrawiam - dodam że szukałem już na forum i nie ma takiego przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nigdzie nie mogę znaleźć jakia moc tam ma być, bardziej martwi mnie to podgrzewanie tylnej szyby bo zima idzie. a wydaje mi się że gdzieś musi być jakiś przekażnik na lusterka i na tylnią szybę i tam coś jest nie tak, tylko pytanie gdzie to jest i jak to sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak. sory ale nie mogę być codziennie na forum. bezpieczniki sprawdzone i wszystkie są dobre. a co do przekaźników to ma ktoś może inormacje które są od czgo bo tam nie jest opisane?


podgrzewanie szyby już działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...