Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silnik w gr 3.0 wada czy poprostu mam pecha


Gość max233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam problem z silnikiem 3.0 2000r. mianowicie moja sytuacja wygląda następująco kupiłem samochód 14mc temu jezdziłem nim przez 2 miesiace i zepsuł mi sie silnik mianowicie pękła mi głowica, więc kupiłem nową wymieniłem wszystkie uszczelki ( serwis ) nowe wtryski, poprostu potrakowałem ta naprawe normalnie trudno stało sie trzeba zrobić auto chodziło pięknie przez 8 miesięcy. Niestety jadac sobie spokojnie 80km h zapaliła mi sie kontrolka od oleju i silnik zaczął sie grzać, zatrzymałem sie od razu by sprawdzić, co się dzieje zgasiłem odpaliłem jest dobrze, ale po przejechaniu 300 metrów to samo, więc zjechałem na stacje niestety wjezdzajac na nia wyciekła mi woda z układu, zadzwoniłem po kolegę zcholował mnie do warszatatu tam się okazało, że uszczelka pod głowica pusciła ale dla pewnosci sprawdzilem głowice i inne rzeczy po złożeniu okazało się, że dymi na biało na zimnym. Auto w warstacie stało 2 miesiące bo niewiedzieli o co chodzi kazali mi kupic przepływomierz później czujnik położenia wału, ale niestety nic z tego dalej kopcił, oni sie poddali ale naprawa wyszła mnie 3300, zabralem go od nich dalej kopcił i woda sie gotowała, od razu pojechałem do innego znajomego mechanika. Tam zdemontowalismy cały silnik i oddalismy do sprawdzenia okazało sie ze blok jest krzywy delitatnie więc, zrobiłem blok wymieniłem panewki tłoki i wszystko co jest w środku bloku oprucz wału bo byl idealny. Sprawdziłem głowice była dobra wiec złozyli mi wszystko do kupy włożyliśmy silnik, ale silnik pracował nie równo, więc rozebralismy go do górnej pokrywy i zaczelismy sprawdzać wtryski okazało się, że 3 się leją, kupiłem nowe 4 szt włożyliśmy je. Złożyliśmy auto objaw ten sam ciężko zapala kopci teraz kupiłem pompe wtryskowa. I jest wszystko w porządku.

.

 

MOJE PYTANIE jest następujące co teraz zrobić z tym autem jeździć nim czy sprzedać cały silnik jest teraz jak nowy wszystko jest wymienione na nowe podzespoły każdy posiadać Patrola wie, ile kosztują części do tego auta wszystko czego się nie dotknie to grube tysiące.

 

Łączne koszty samych napraw to ok 23tys prawie tyle co cały samochód .

 

AUTO NIGDY U MNIE NIE JEŹDZIŁO W TERENIE. Chciałem mieć rodzinne auto na weekendowe wypady za miasto dokupiłem tylko wyciągarkę 13500lbs i snoker reszta bez zmian

 

KTOŚ MIAŁ PODOBNE OBJAWY ??

 

POZDRAWIAM I CZEKAM NA JAKĄŚ ODPOWIEDZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiekszość 3.0 ma takie objawy a mianowicie jak się kontrolka oleju zapali to już po silniku. Szkoda że wcześniej nie zapytałeś na forum w momęcie popsucia się silnika. miał byś 23 tys więcej w kieszeni. no cóż mo0że warto zaryzykować i kupić inne 3.0 albgo włożyć 4,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączne koszty samych napraw to ok 23tys prawie tyle co cały samochód .

Bardzo mi przykro ...

Nikt Cię nie poinformował że producent nie przewidział remontów tych silników ? żaden silnik 3.0 po remoncie nawet głowicy nie chodzi ... a jak chodzi to krótko

Ten silnik to typowa jednorazówka ... nie wolno się do niego dotykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"off roader" ma game silników v8 diesli i benzyniaków , wszystkie chodzą dobrze w przeciwieństwie do3.0

ja kupiłem patrola 3.0 to używam go bardzo delikatnie do czasu sprzedania silnika chodzącego

jak sprzedam to może i v8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a powiedz mi kolego jaki silnik najlepiej załozyc do niego i ile to bedzie kosztowac z checia bym zalozył do niego jakis lebszy silnik ale niewiem do kogo mam sie zrucic

 

www.karlowicz4x4.pl

Ja bym wrzucił wolnossący V8 diesel ... 540 Nm na mechanice , silnik nie do zabicia

Właśnie do jednego ze swoich Patoli wrzucam taką jednostkę

Edytowane przez OFF-ROADER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam słyszałem juz o tobie ze posiadasz silniki jaki jest koszt takiego silnika z sredniej pułki zeby był dobry do mojego auta razem z montarzem??

 

Sorki napisalismy post w tym samym czasie a ile za cos takiego ?? jak sie nie myle jestes z Legionowa tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam słyszałem juz o tobie ze posiadasz silniki jaki jest koszt takiego silnika z sredniej pułki zeby był dobry do mojego auta razem z montarzem??

 

Sorki napisalismy post w tym samym czasie a ile za cos takiego ?? jak sie nie myle jestes z Legionowa tak??

Silniki montuje Karłowicz ... koło Legionowa

Nowy V8 to koszt z montażem 39 tyś zł na gotowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche szkoda ,że nie zpytałeś na forum po pierwszej awari , już połowe przekroczyłeć ze swoim

mam kolege co się uparł że 3.0 jednak dobry silnik i tak średnio co dwa miesiące coś roboi

najpier uszczelka pod głowicą , następnego razu tłoki , uszczelka , koło dwómasowe a reszty nawet nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie . a ile pali taki silnik v8 ,

 

Ten na Allegro to nie mój ...

Pali 13-15 l w zależności od wielkości kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to mało tylko szkoda ze taki drogi pewnie patrol z tym silnikiem sie niezle zbiera i ma duzo mocy . niestety nie stac mnie teraz na takie cos :(

 

moj patrol palił 10 l na 100 nie mam ciezkiej nogi kazdy sie dziwił ze tak malo spala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce 2.8 , cos czuje ze trzeba bedzie zadzwonic do tej fimy karlowicz albo pojechac i porozmawiac moze cos mi wybiora i zamontuja za jakies rozsadne pieniadze . widze ze kolega

OFF-ROADER ma jakis 6.0 silnik ls to w jakiej jest cenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='max233' timestamp='1325539908' post='832964'

OFF-ROADER ma jakis 6.0 silnik ls to w jakiej jest cenie ??

benzyne chcesz?

wejdz na strone karlowicza ,tam są wszystkie ceny i znajdziesz krótkie opisy silników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.0 silnik ls to w jakiej jest cenie ??

Z zestawem Marks i montażem silnik w tej konfiguracji ok 100-115 tyś

Fabryczne nowe LSy zaczynają się od 55 tyś

Edytowane przez OFF-ROADER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to ładnie myslałem ze benzyna bedzie tansza , mój błąd :)

zdaje mi się ,że chevy 5.7 na gaźniku jest coś około 30tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...