Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Otwieranie bagażnika


Gość vectoralfa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vectoralfa

Witam wszystkich jestem tu nowy więc jak robie coś źle to prosze o zwrócenie mi uwagi. Szukałem długo i nic nie znalazłem. A mianowicie nie da otworzyć sie bagażnika z zewnątrz nie działa ten mikroprzycisk i moje pytanie jest następujące gdzie można taki przycisk kupić (oprócz ASO cena u nich przeraża)? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy dochodzi napięcie do zamka?

Kwestia zakupu używanego,musiałbyś podzwonić do tych ,którzy zajmują się handlem używkami z Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vectoralfa

Napięcie dochodzi pospsuł sie sam ten przycisk. A gdzie w okolicy można znaleźć takich handlarzy? Mieszkam w Mikołowie i nie za bardzo wiem gdzie dzwonić a na necie też nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto spróbować (jeśli się da) wymontować ten przełącznik, często psuje się jakiś drobiazg, może coś nie styka? poradzi sobie z tym pierwszy lepszy radiowo-telewizyjny naprawiacz elektroniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dzwoń do tych co handlują częściami na necie,ja tak już kupowałem.Jak demontują klapy to i wyłączniki muszą mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może na Allegro od kogoś, kto rozbiera na części samochody z Anglii? Czasami w aukcjach np. z felgami jest dopisek "posiadam wszystkie części do tego modelu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem coś takiego,skoro sprzedaje na części to i włącznik też powinien mieć.

http://allegro.pl/nissat-note-2008rok-w-calosci-lub-na-czesci-i2044465291.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość vectoralfa

Witam ponownie kupiłem ten włącznik lecz po zamontowaniu go dalej nic nie działa straciło sie napięcie dochodzące do tego przycisku a jak sprawdzałem wcześniej to było. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są dobre gdzie może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile w ASO kosztuje ten przycisk i jeżeli kupowałeś gdzie indziej to ile za niego zapłaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć który bezpiecznik za to odpowiada,jedynie jeśli nikt nie podpowie konkretu pozostaje Ci jechać po przewodzie,być może że bezpiecznik jednak jest uszkodzony tylko tego nie widać.Z drugiej jednak strony trudno przypuszczać że do zamka jest osobny bezpiecznik.Na pewno odpowiada któryś bezpiecznik w kabinie w skrzynce po lewej.Sprawdzaj kolory i szukaj napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem, że może u alfy był włączony antynapad. Notki z centralnym zamkiem w kluczyku tak mają. Po wciśnięciu na kilka sekund dwóch przycisków naraz w pilocie blokowane są tylne drzwi i klapa bagażnika. Wtedy trzeba też dwa razy w odstępach nacisnąć przycisk otwarcia. Inaczej nie otworzą się drzwi tylne i klapa. Widzę jednak , że ładuje towar przez tylne drzwi, więc to raczej wina samego zamka. Trzeba szukać przerwy w obwodzie.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie kupiłem ten włącznik lecz po zamontowaniu go dalej nic nie działa straciło sie napięcie dochodzące do tego przycisku a jak sprawdzałem wcześniej to było. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są dobre gdzie może być przyczyna?

Kolego a powiedz mi jak ci się udało otworzyć klapę od bagażnika żeby wymienić ten przycisk

 

Kolego jak udało ci się dostać do zamka aby wymienić ten przycisk ja mam to samo klapa ZAMKNIĘTA NA AMEN I NAWET NIE WIEM JAK się do tego przycisku dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a powiedz mi jak ci się udało otworzyć klapę od bagażnika żeby wymienić ten przycisk

 

Kolego jak udało ci się dostać do zamka aby wymienić ten przycisk ja mam to samo klapa ZAMKNIĘTA NA AMEN I NAWET NIE WIEM JAK się do tego przycisku dostać.

Widzę że ten sam problem co w k12.Musisz położyć tylne siedzenie i przesunąć palcem ten "dzyndzel" widoczny na 2 fotce, a klapa się otworzy :dribble:choć w note nie jestem pewien czy da się tak jak w micrze.Według rysunku jakoś inaczej mocowany.

http://allegro.pl/za...2114100576.html

 

11732109079409.png

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobkon,połóż siedzenia tylne,kluczyk 10 i na leżąco odkręcaj z klapy 3 śruby od zamka.Jak odkręcisz to klapa pójdzie do góry ale ją kable przytrzymają.Dalej to już Twoja decyzja czy zamek do wymiany czy kable uszkodzone.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę się trochę pobawiłem,jest tak jak pisze nissanmaniak,10 trzy sruby i jakoś poszło,udało mi się nawet zpadkę przesunąć,tak że klapa się otworzyła.Problem w tym że wszystko tak na oko wygląda ok.Dostałem się do tego, poprawnie nazywa się to SWITCH,czyli przycisku odpowiadającego za otwieranie się bagażnika jest on wielkosci małego palca u rączki dziecka,odchodzą od niego dwa cienkie przewody prądowe,ktore następnie wchodzą do wspólnej wiązki przewodów z tymi od oświetlenia tablicy rejestracyjnej.Wszystko sprawdziłem,wyczyściłem,prąd dochodzi a SWITCH nie dzała(bagażnik się nie otwiera).To chyba ten przycisk ,zachodzę tylko w glowę co tan się mogło popsuc,jest to malenki prostokącik z trzech stron plastikowy a z czwartej jest ta uciskowa membrama,a już nie wiem zupełnie dlaczego takie coś kosztuje jak pisaliście wcześnej 450 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczym nie ryzykujesz skoro masz pewność,że ten przycisk nie działa - warto go zanieść do kogoś, kto ma pojęcie o elektrotechnice - choćby do zaprzyjaźnionego warsztatu radiowo-telewizyjnego. Może się okazać,że mała zabawa lutownicą załatwi sprawę. Taka zabawka musi być zestandaryzowana z innymi tego typu urządzeniami - może od jakiegoś miksera albo innego robota będzie pasować? :rofl:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrób małe zwarcie:) Po spięciu tych 2 kabelków od przełącznika powinna się klapa otwierać, będziesz miał pewność że to przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że jeden z nich jest masą lub fazą,w innym przypadku nie będzie żadnej reakcji.Najpewniej jest mieć próbnik w tedy na pewno nie popełni się błędu.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz, ze to wina przełącznika typu switch, proponuję allegro http://allegro.pl/listing.php/search?string=prze%C5%82%C4%85cznik+switch&category=67193 Cena malutka. Tylko jest jeden problem. Przełączniki te są wlutowane do jakiegoś obwodu. Może lut na wąsach puścił. Jakaś fotka tego ustrojstwa by się przydała. Tak to odpowiadam w ciemno. Jak sie strona nie otworzy to: allegro /elektronika/ przełącznik switch

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...