Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pękł łańcuch rozrządu


Gość pękł łańcuch rozrządu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem taki motor za 5,500zł + robocizna 2500zł w serwisie.

 

A jak nissan motor poland się na mnie wypnie to sprawe nagłośnie w TVN TURBO

 

Zadzwoń popytaj czy może Ci coś pokryją np. robociznę.

Jeśli nie to TVN Turbo. Sam nic nie zdziałasz. Może TV pokryje koszt rzeczoznawcy - ustalą wadę materiałową i przy jakim stanie licznika ona wystąpiła. Będziesz miał wówczas jakiś argument. Ciekawe, czy Niemcy też mają swojego gwaranta na Węgrzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pękł łańcuch rozrządu

dziś się dowiedziałem że cały silnik jest do wymiany! łańcuch się wytarł z jednej strony i opiłki metalu dostały się na cały silnik

 

w serwisie napisali pismo do producenta o wymiane całego silnika, jeszcze niema odpowiedzi ile kosztów pokryją.

 

serwis po miesiącu zaproponował mi auto zastępcze he he

 

zapomniałem dodać że zawory też spotkały się z tłokami ( niema co naprawiać)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zatem wątpliwości, że mamy do czynienia z wadą fabryczną. Wymiana silnika - poważna sprawa i poważne koszty. Ciekaw jestem jak podejdzie do tego Nissan. Co by nie mówić, łańcuch nie ma prawa się przetrzeć. Po tej decyzji będziemy wiedzieć jaką marką jest Nissan. VW ze swoimi wadliwymi silnikami TSI gdzie łańcuchy podają już po 30-40 tys. km leci z klientami, że szkoda gadać. Będzie porównanie. Szkoda tylko, że doświadcza tego nasz kolega z forum :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje kolego akcji ale nie wróżę powodzenia.

Gwarancja minęła i mają prawo powiedzieć niczym w Misiu "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi"

Wada fabryczna i rękojmia tu nie wchodzą w grę i nie zmienia faktu to że łańcuch powinien lekko wytrzymać 300tyś km, 110tyś km to ja raz na pasku rozrządu przejechałem.

Coraz mniej mnie zdziwi w tym samochodzie, tarcze hamulcowe się tu razem z klockami wymienia, silnik do wymiany po 116tyś, niezła puszka pandory, czas go opchnąć i kupić prawdziwego japończyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matins uwagi w sumie ok ale tarcze razem z klockami? Pierwsze słyszę..

 

Praktycznie kazdy producent tak zaleca, nie tylko Nissan... totalna ekstrema w probie wyciagniecia kasy od uzytkownika .. oczywiscie nikt tego nie robi bo tarcze zuzywaja sie w duzo wolniej niz klocki,,. po drugiej stronie bieguna uzytkownicy eksploatujacy tarcze az do grubosci zyletki,, :thumbsdown: .. przetaczanie u tokarza to nic innego jak pudrowanie trupa,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coraz mniej mnie zdziwi w tym samochodzie, tarcze hamulcowe się tu razem z klockami wymienia,

 

przy wymianie tarcz zawsze wymienia się klocki - co w tym dziwnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem Matinsa, - to odwrotnie - chyba chciał powiedziec że "przy wymianie klocków, zalecają wymieniać również i tarcze " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem Matinsa, - to odwrotnie - chyba chciał powiedziec że "przy wymianie klocków, zalecają wymieniać również i tarcze " ?

 

.. ze zalecaja to nie ulega watpliwosci, i to bez mala wszyscy producenci,, :) :) .. ale nikt normalnie uzytkujacy pojazd zapewne tego nie robi,.. kolega Matins sformuowal to tak, jakby nie bylo innego wyjscia lub mozliwosci technicznej,,, wymiana kompletu albo wcale :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem wprost,tarcze i klocki były już zużyte na tyle że zakwalifikowano je do wymiany(znam speca który zajechał tarcze w 30kkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie kazdy producent tak zaleca, nie tylko Nissan... totalna ekstrema w probie wyciagniecia kasy od uzytkownika .. oczywiscie nikt tego nie robi bo tarcze zuzywaja sie w duzo wolniej niz klocki,,. po drugiej stronie bieguna uzytkownicy eksploatujacy tarcze az do grubosci zyletki,, :thumbsdown: .. przetaczanie u tokarza to nic innego jak pudrowanie trupa,..

 

Trzeba troszkę sprostować. Przy wymianie tarcz na nowe bezwzględnie zaleca się założenie nowych klocków - w każdym samochodzie. Natomiast nie porozumieniem jest zalecenie wymiany tarcz przy wymianie klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem wprost,tarcze i klocki były już zużyte na tyle że zakwalifikowano je do wymiany(znam speca który zajechał tarcze w 30kkm)

 

To nie trzeba być szpecem!!!!! Dużo ostatnio w prasach motoryzacyjnych piszą o wpadkach w QQ.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ranger powiedział przy wymianie klocków tarcz nie trzeba wymieniać jeżeli nie sa krzywe i mają odpowiednią grubość

 

średni przyjmuje się wymianę tarcz co drugą wymianę klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś na temat postępu w sprawie? Jak się ustosunkował Nissan? Jestem bardzo ciekawy, czy Nissan wyjdzie z twarzą z całego zamieszania. Swoją drogą, czy wie ktoś ile kosztuje wymiana łańcucha w QQ 2.0 dci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaobserwowałem tutaj na forum, to ktoś z posiadaczy QQ, bardzo się na mnie obraził i nie zgodził się z moim stwierdzeniem, gdy napisałem w #37

".....Dużo ostatnio w prasach motoryzacyjnych piszą o wpadkach w QQ......"

 

Może ta osoba ma samochodzik bez awaryjny!!! Więc gratuluję egzemplarza!!!!!!!!

Aby moje słowa nie były nic warte, to udokumentuję swą wypowiedź małym podsumowaniem z jedych ze źródeł ogólnie dostępnych. Może teraz przyzna mi rację?!?!?!?!?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaobserwowałem tutaj na forum, to ktoś z posiadaczy QQ, bardzo się na mnie obraził i nie zgodził się z moim stwierdzeniem, gdy napisałem w #37

".....Dużo ostatnio w prasach motoryzacyjnych piszą o wpadkach w QQ......"

 

Może ta osoba ma samochodzik bez awaryjny!!! Więc gratuluję egzemplarza!!!!!!!!

Aby moje słowa nie były nic warte, to udokumentuję swą wypowiedź małym podsumowaniem z jedych ze źródeł ogólnie dostępnych. Może teraz przyzna mi rację?!?!?!?!?

 

 

Ale o czym to niby ma świadczyć???Że co, QQ się psuje i ma usterki???Każda marka takowe ma(w większym lub mniejszym stopniu,ale każda marka boryka się z podobnymi problemami

. Liderem niezawodności została marka Audi, która aż pięć razy zajęła najwyższą pozycję, a model A6 został uznany przez rzeczoznawców DEKRA za najlepszy we wszystkich klasach przebiegu. Po dwa zwycięstwa znalazły się na koncie: BMW, Mercedesa i Volkswagena, a jedno trafiło do Porsche. Jednak sukces niemieckich producentów to nie tylko wyżej wspomniane modele, ponieważ kolejne dwie najwyżej zestawione marki to koda i SEAT, czyli należące do Grupy Volkswagena. Słynącym z niezawodności autom japońskim udało się tylko trzy razy zająć pierwszą lokatę w swojej klasie dwukrotnie Toyocie oraz raz Mazdzie. Dwa razy triumfował Saab, a po jednym pierwszym miejscu zdobyli Ford i Renault

 

A teraz wpisz jakąkolwiek z w/w marek w gogle i dopisz usterki/awarie i co się okazuje? Pękające głowice zatarte pompy paliwa ,padające silniki i łańcuchy rozrządu(2.0 tdi 1.4 tsi) Spalone kostki reflektorów,awarie zawieszenie itd.itd.itd.

Ja w 2008 roku kupiłem HONDĘ 1.8 pb sedan(2006r).z świętym przekonaniem że to będzie godny ,a nawet jeszcze lepszy następca N15(HONDĘ miałem za wzór).Nie będę zanudzał tym co mnie rozczarowało,ale auto sprzedałem po 3 miesiącach!!!Można jeździc FIATEM i nie wiedzieć co to serwis,a można nowiutkim "mietkiem",i aso odwiedzać raz w miesiącu Pozdrawiam.

Edytowane przez manix
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pękł łańcuch rozrządu

Witam ! dziś zadzwonili z serwisu i powiedzieli że silnik dostaje za darmo pokrywam tylko koszty wymiany starego na nowy

a!!!!!! tylko, turbosprężarki nissan nie uznał jeszcze niewiem dlaczego ale i tak jestem zadowolony, dam znać niebawem!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! dziś zadzwonili z serwisu i powiedzieli że silnik dostaje za darmo pokrywam tylko koszty wymiany starego na nowy

a!!!!!! tylko, turbosprężarki nissan nie uznał jeszcze niewiem dlaczego ale i tak jestem zadowolony, dam znać niebawem!!!!!

 

 

Super wiesci :wave: :wave: .. tylko aby w ferworze walki nie pociagneli Cie za kieszen przy wymianie,. :dribble: .. nie bedzie to tania usluga jak znam podejscie ASO :thumbsdown: ... W Audi jest ciekawy patent .. aby wymieniac rozrzad (lancuch) w silniku 4.0 tdi trzeba wyciagac silnik, poniewaz producent w swojej szalonej tworczosci tak skonstruowal silnik, iz rozrzad jest po stronie sciany grodzi komory silnika a nie po stronie chlodnic,. taka zabawa kosztuje w ASO ok 12 tys pln,.. przyjmujac, ze czesci to nawet 1/3 z tej kwoty to cala zabawa z wyciaganiem nie jest tania,... oby ASO Nissana mialo wiecej zdrowego rozsadku,.. :gun:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się ciśnie na usta, a nie mówiłem (moja wypowiedź z 21.01.2012) :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: Jednak się sprawili.GRATULACJE!!! Co do turbo-to osprzęt ,może poprostu twoje jest O.K.?

Podobna sprawa a inne podejście(choć nie najgorsze),mimo że zrobiono gościa w bambuko(ostatni post):

http://forumprawne.o...-gwarancji.html

Mówi sie że tsi padają jak muchy.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! dziś zadzwonili z serwisu i powiedzieli że silnik dostaje za darmo pokrywam tylko koszty wymiany starego na nowy

a!!!!!! tylko, turbosprężarki nissan nie uznał jeszcze niewiem dlaczego ale i tak jestem zadowolony, dam znać niebawem!!!!!

 

Muszę przyznać, że liczyłem na takie rozwiązanie. Mam nadzieję, że za bardzo Cię nie szarpnie wymiana. Zapytaj się kolego z ciekawości ile biorą za wymiane łańcucha...bo mam do przeglądu jakieś 10tkm...Pozdrawiam serdecznie i czekam na koszt wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! dziś zadzwonili z serwisu i powiedzieli że silnik dostaje za darmo pokrywam tylko koszty wymiany starego na nowy

a!!!!!! tylko, turbosprężarki nissan nie uznał jeszcze niewiem dlaczego ale i tak jestem zadowolony, dam znać niebawem!!!!!

Cieszy nas wszystkich takie podejście Nissana bo ono daje wiarygodność Firmy . Mnie satysfakcjonowałoby też takie rozwiązanie problemu bo mimo ,że wygasła gwarancja to jednak zadziałała "honorowa" rękojmia Nissana.

Gratuluję obu Stronom ....!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że liczyłem na takie rozwiązanie. Mam nadzieję, że za bardzo Cię nie szarpnie wymiana. Zapytaj się kolego z ciekawości ile biorą za wymiane łańcucha...bo mam do przeglądu jakieś 10tkm...Pozdrawiam serdecznie i czekam na koszt wymiany.

Stan łańcucha można zweryfikować(wychylenie napinaczy,wygląd osłon,brak szorowania i głośniejszej pracy i.t.p.)Dobry spec jest to w stanie ocenić.Wymiana prewencyjna mija się z celem(koszt na pewno nie mniejszy niż 2-3 tyś-komplet)Wbrew pozorom,łańcuchy wcale nie są "dożywotnie" ale też nie ma co popadać w panikę.Najczęściej się po prostu wyciągają a do pęknięć dochodzi niezwykle rzadko-ale jak już to masakra, tak jak u znajomego w BMW podczas powrotu z Hamburga .Podobny przykład:

http://www.klinika-bmw.pl/feat/wadliwy-motor-m57t2d30-pekniety-lancuch-w-e70/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie nie powinno być potrzeby wymiany prewencyjnej, ale przy np.200tkm myślę, że możnaby pomyśleć...jesli ktoś w ogóle bedzie trzymał auto tak długo. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aaa1977

Nissan mnie zaszokował nie wierzyłem w takie rozwiązanie - super, poczułem się jak prawdziwy klient i pewnie kupię ... kolejnego nissana

ach - koszt silnika pokrywa nissan, a wymiany serwis więc coś tam jeszcze z serwisu pewnie utargujesz

Edytowane przez aaa1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...