Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ustawienia klimatyzacji oraz NDCS


Pawel84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie związane z systemem klimy i NDCS, mianowicie czy te dwa systemy są zależne od siebie? Czy też działają niezależnie?

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki BartoszN,

 

tylko nie rozumiem co ma jeden system wspolnego z drugim ...

 

 

Ma wspólnego tyle, że NDCS steruje automatyczną klimą jak ktoś woli climatronic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wspólnego tyle, że NDCS steruje automatyczną klimą jak ktoś woli climatronic :)

 

oj nie tak do końca gdyż jeżeli samochód wyposażony jest w NDCS to :

- mamy normalnie sterownie automatyczna klimatyzacją - która pracuje w zależności od tego czy zezwolimy czy też nie ingerować NDCS w jej działanie gdyż jeżeli zezwolimy to wybranie trybu ECO będzie przerywało pracę układu klimatyzacjia chyba ,że wybierzemy opcję braku zgody na pracę klimatyzacji w trybie ECO to wówczas oba systemy nie mają nic ze sobą wspólnego - ustawienie pracy klimatyzacji w trybie ECO (odłączanie) w opcjach ustawień NDCS

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre podoba mi sie to ... ale o co chodzi Pawel84? do czego Ci sa potrzebne te informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych modelach z NDCS w Juke z tego co zauważyłem jak kupowałem to model z manualną klimatyzacją jest bez Nissan Dynamic... a z automatyczną jest sterowany właśnie z NDCS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych modelach z NDCS w Juke z tego co zauważyłem jak kupowałem to model z manualną klimatyzacją jest bez Nissan Dynamic... a z automatyczną jest sterowany właśnie z NDCS

 

to trzeba było tak od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pewna roznica miedzy manualna klimatyzacja i automatyczna jak np. w manualnej nie nastawisz stalej temperatury pomieszczenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pewna roznica miedzy manualna klimatyzacja i automatyczna jak np. w manualnej nie nastawisz stalej temperatury pomieszczenia ...

 

i dlatego manualna to jest klimatyzacja a z systemem NDCS jest climatronic (automatyczna klimatyzacja) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale ten watek jest bez sensu ...

kolega zadal pytanie, nie wiem po co i wlasciwie ta dyskusja zmierza do nikad :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, dopiero dziś wszedłem na forum dlatego tak późno odpisuje:) Temat nie jest bez sensu, jak napisał BartoszN ,,- mamy normalnie sterownie automatyczna klimatyzacją - która pracuje w zależności od tego czy zezwolimy czy też nie ingerować NDCS w jej działanie gdyż jeżeli zezwolimy to wybranie trybu ECO będzie przerywało pracę układu klimatyzacjia chyba ,że wybierzemy opcję braku zgody na pracę klimatyzacji w trybie ECO to wówczas oba systemy nie mają nic ze sobą wspólnego - ustawienie pracy klimatyzacji w trybie ECO (odłączanie) w opcjach ustawień NDCS".

W trybie ECO klimatyzacja nie działa przez cały czas, jest przerywana ze względu na bardziej ekonomiczną jazdę:)

Pozdrawiam Jukowców:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam !!

Mam do Was pytanie dotyczące klimatyzacji, otóż według instrukcji po naciśnięciu przycisku "CLIMATE" ,na wyświetlaczu powinno pojawić się wskazanie temperatury wewnętrznej, oraz prędkości wentylatora. U mnie pojawia się prędkość wentylatora oraz temperatura ale nie wewnętrzna, lecz temperatura którą poprzednio chciałem uzyskać. Czy też tak macie?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się temperatura którą chcesz uzyskać a nie temperatura wnętrza.

 

Instrukcja wszystko wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia sie Temperatura ktora chcesz uzyskać NIE Temperatura Wnętrza.

 

Instrukcja WSZYSTKO wyjaśnia.

 Nie masz racji - temperaturę ktorą chcę uzyskać dopiero nastawię,  Aby to zrobić powinienem znać aktualną temperatura wnętrza, aby ją dostosować do swoich potrzeb.

Przeczytaj dokładnie instrukcję,  str.. 4-10 (Wybór automatycznego trybu sterowania Klimatyzacja) - cytuję:

"Naciśnij przycisk-climate-, aby wybrać automatyczny Tryb sterowania Klimatyzacja. Po wybraniu Tego trybu na wyświetlaczu pojawia się wskazanie TEMPERATURY WEWNĘTRZNEJ i prędkość wentylatora. "

Edytowane przez ziuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wyświetla się temperatura wewnętrzna  jaką chcemy uzyskać .Do tego jest pokrętło do jej ustawienia. Kolega skaktus ma racje .Juke wyświetla tylko temperaturę na zewnątrz( miedzy zegarami licznika i obrotomierza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wyświetla się temperatura wewnętrzna  jaką chcemy uzyskać .Do tego jest pokrętło do jej ustawienia. Kolega skaktus ma racje .Juke wyświetla tylko temperaturę na zewnątrz( miedzy zegarami licznika i obrotomierza).

 

 

Temperaturę jaką chcemy uzyskać nastawiamy dopiero po wybraniu trybu "auto" lub manualnym.

Przycisk "climate" powinien wskazywać temperaturę wewnętrzną - tak jak jest to napisane w instrukcji.

W moim samochodzie również pokazuje temperaturę  z poprzedniego ustawienia. Uważam że jest to niezgodne z logiką.

Macie w swoich samochodach dodatkowe termometry wewnętrzne ? (przecież nastawiając temperaturę w samochodzie trzeba ją znać aby dostosować ją do własnych oczekiwań , czy ma być cieplej czy chłodniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podstawowa wiedza mówi o tym że skoro na zewnątrz jest upał to wiele nie trzeba myśleć, zeby ustawić średnio 23 - 25 st która dla 99,999% ludzi jest odpowiednia i nie jest do tego potrzebny żaden termometr. Ustawienie na 16 st spowoduje że zmarzniemy więc...proste myślenie. Nie widzę sensu informowania człowieka o tym jaka jest temperatura wewnątrz auta. Skoro jest gorąco to się chłodzimy.

 

Co innego jeśli ktoś szaleje z klimą do przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do  Skaktus

 

 

Dobrze by było abyś dokładnie przeczytał o czym piszę - otóż chodzi mi o niezgodność instrukcji obsługi z rzeczywistością.

Skoro czytam że na wyświetlaczu powinna być temperatura wewnętrzna, a u mnie w samochodzie jest co innego, to zwracam się do Was z pytaniem czy macie tak samo ? Uważam że taka informacja (co próbowałem uzasadnić) jest tak samo potrzebna jak temperatura zewnętrzna bo przecież z czujnika temperatury wewnętrznej korzysta system klimatyzacji.

Skoro lubisz robić wszystko na oko to Twoja sprawa ale uwierz mi - nie wszyscy tak mają !!!

Edytowane przez ziuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrosumiałeś jednego bajeru - na wyświetlaczu jest np. 16 st, włączasz klimę i od tego momentu klima będzie tak chłodzić że w aucie będzie 16 st i wówczas temperatura z wyświetlacza będzie się zgadzać z tą wewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrosumiałeś jednego bajeru - na wyświetlaczu jest np. 16 st, włączasz klimę i od tego momentu klima będzie tak chłodzić że w aucie będzie 16 st i wówczas temperatura z wyświetlacza będzie się zgadzać z tą wewnętrzną.

 

 

 

Wszystkie "bajery" doskonale rozumiem , ale mam wrażenie że nie znasz tematu naszej rozmowy ,chciałbym abyś się ustosunkował do informacji w "Instrukcji Obsługi" - cytuję - "Naciśnij przycisk-climate-, aby wybrać automatyczny tryb sterowania Klimatyzacją. Po wybraniu tego trybu na wyświetlaczu pojawia się wskazanie temperatury WEWNĘTRZNEJ i prędkość wentylatora. "

Moje pytanie brzmi czy ta informacja według Ciebie jest zgodna ze stanem faktycznym ?

Moim zdaniem powinno być tak jak w instrukcji !!!  W moim samochodzie tak nie jest. Zastanawiam się gdzie jest błąd - czy w instrukcji obsługi,czy w sterowniku klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moim zdaniem jest zgodna bo jak napisałem na wyświetlaczu pokaże się temperatura wewnętrzna na którą ustawiłeś klimatyzację, inaczej w instrukcji napisano by że "wskazanie AKTUALNEJ temperatury wewnętrznej (..)".

 

Po prostu precyzja zdania jest taka że można ją interpretować na różne sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moim zdaniem jest zgodna bo jak napisałem na wyświetlaczu pokaże się temperatura wewnętrzna na którą ustawiłeś klimatyzację, inaczej w instrukcji napisano by że "wskazanie AKTUALNEJ temperatury wewnętrznej (..)".

 

Po prostu precyzja zdania jest taka że można ją interpretować na różne sposoby.

 

 

Cieszę się że doszliśmy do sedna sprawy.  Wątpię czy kogokolwiek może interesować wewnętrzna temperatura którą została ustawiona np. wczoraj, ale znajomość aktualnej wewnętrznej temperatury jest potrzebna aby w stosunku do niej ustawić temperaturę  pożądaną .

Uważam że informacja  w instrukcji - logicznie myśląc - jest właściwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich moje pytanie jest następujące Czy jest możliwe uzyskać niższa temp niż 16 St ?? Pytam bo Dzisaj miałem okazje przejechać Jukiem z tego roku i klime mozna było ustawic na LO a u mnie już nie. Auto mam z 2013, może ja mam jakoś inna wersje niż ta co miałem okazje przejechać, albo cos nie działa tak jak powinno. Jak ktoś wie jak to zmienić nich da mi znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...