Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wartości przepływomierza


zic

Rekomendowane odpowiedzi

Almera N16 2005, 1.8. Czy ktoś wie jakie są prawidłowe wartości przepływomierza (w g/s, bo tylko taki odczyt udało mi się uzyskać na razie) dla tego silnika na wolnych obrotach i do ilu dochodzą przy maksymalnym gazie?

 

Autko strasznie muli i chcę wykluczyć awarię przepływomierza, okazjonalnie pojawia się błąd P0420 (niska wydajność katalizatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolne obroty 1.0 -4.0 g.m/s a przy 2500 obr 5-10 g.m/s. Sprawdz tez jakie daje napiecie przeplywka.silnik musi byc nagrzany do nornalnej temp pracy i na wolnych obrotach napiecie miedzy masa (np - akumulatora) i 5 pinem przeplywki ( kabelek niebieski z bialym paskiem ) ma byc 1-1,7V , a przy 2500obr (tez normalna temp pracy ) napiecie ma byc 1,5-2,1V . W momencie przygazowania do 4000 obr napiecie powinno pokazac okolo 4V. ja nie bedziesz wiedzial ktory to 5 pin to na 4 pinie ma byc napiecie akumulatora . Wtedy ktory to 5 pin to juz bedziesz wiedzial. Jesli bedzie to przeplywka a chyba tak to poczytaj zeby nie placic duze pieniadze za nowa przeplywke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek. Na wolnych mam 2.5 (3.5 ze światłami), podczas jazdy ok 15, a przy depnięciu dochodzi do 55 g/s. Dane z komputera są wsytarczająco wiarygodne, aby wykluczyć ten czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Też mam podobne pytanie, ale o P12. 

 

U mnie na postoju jest ok. 3g/s, podczas jazdy różnie... przy maksymalnym, gazowaniu dochodzi trochę ponad 80 g/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...