Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

X-Trail T31 2.0D - wersja SE i LE - analiza porównawcza

T31 wersje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Qzynka Edyta

Qzynka Edyta

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 115 postów
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:X-trail T31
  • Silnik:2.0 dci 183KM
  • Time Online: 1d 19h 28m 33s

Napisano 26 listopad 2012, 22:55

Mam parę tygodni X'a i auto powoli poznaję.
co do motoru 2.0 dci, to wiem że to bardziej japończyk niż francuz i generalnie niezawodna jednostka, tyle że jak to w przypadku większości nowszych silników; nie wolno tankować byle czego i byle gdzie (omijać stacje no-name, lać naftę tylko z sieciowych, dużych koncernów, gdzie mniejsze prawdopodobieństwo zaciągnięcia s*fu).
173KM wciska w fotel, zużycie mam w trybie mieszanym do 9 litrów - sporawo, ale czy Wam też tak pali?
halogeny na dachu dają czadu na kilkaset metrów, patent z wykałaczką - bezcenne! - w aucie które w salonie w wersji LE kosztuje jakieś 140k PLN :-) -przetestuję w swoim.
  • 0

#22 OFFLINE   Strider

Strider

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 6736 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:
  • Model:Nissan Pulsar
  • Silnik:1.2 DIG-T
  • Nr rejestracyjny:WN
  • Time Online: 94d 6h 9m 35s

Napisano 27 listopad 2012, 00:04

(...)
173KM wciska w fotel, zużycie mam w trybie mieszanym do 9 litrów - sporawo, ale czy Wam też tak pali?
(...)

To bardzo zależy od stylu jazdy, ja ostatnio w mieście mam 7.8l ale to taka raczej spacerowa jazda.
  • 0

#23 OFFLINE   rzeźnik.

rzeźnik.

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 36 postów
  • Model:x-t 31
  • Nr rejestracyjny:kr
  • Time Online: 2h 16m 17s

Napisano 01 grudzień 2012, 14:07

kupiłeś nowego ? jeśli tak to spalanie spadnie , przynajmniej u mnie spadło z 9 na 8 średnio po przejechaniu 10 tyś .
  • 0

#24 OFFLINE   Qzynka Edyta

Qzynka Edyta

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 115 postów
  • Flaga:
  • Model:X-trail T31
  • Silnik:2.0 dci 183KM
  • Time Online: 1d 19h 28m 33s

Napisano 10 marzec 2013, 01:35

z opóźnieniem odpowiadam: na nowego budżet nie pozwolił.
A spalanie spadło gdy pobawiłem się w eco-driving, czyli zmiana biegu na wyższy przy 2000 obrotów - od razu z 9 na 8 litrów spadło. No i jeszcze jedna obserwacja z jazdy: autostrada, 140km/h i na trasie 600km jak w pysk strzelił średnia 9 litrów. Natomiast przy jeździe poza autostradą ok.100-110 km/h spalił... dokładnie 5,4 litra na odcinku 500km (wskazania komputera pokładowego). Także jest wybór, jak kto lubi :-)
  • 0

#25 ONLINE   karibox1

karibox1

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 2483 postów
  • Model:t30 2006 comfort/columbia benzyna QR20DE 2.0 super black
  • Nr rejestracyjny:cb
  • Time Online: 26d 3h 4m 11s

Napisano 09 styczeń 2014, 12:41

"-głośniki. Trochę mnie dziwi jego umiejscowienie pod podwójną podłogą bagażnika, ale być może chodzi o poruszanie całą karoserią a nie tylko powietrzem w środku..."

Bas rozchodzi się niekierunkowo. Nie można go zlokalizować. Dlatego może być schowany i przykryty. Co innego wysokie częstotliowści.

Użytkownik karibox1 edytował ten post 09 styczeń 2014, 12:41

• 0

#26 OFFLINE   Alv.

Alv.

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 69 postów
  • Model:T31 LE 2.0 173KM
  • Time Online: 22h 31m 47s

Napisano 15 kwiecień 2014, 14:00

"-głośniki. Trochę mnie dziwi jego umiejscowienie pod podwójną podłogą bagażnika, ale być może chodzi o poruszanie całą karoserią a nie tylko powietrzem w środku..."

Bas rozchodzi się niekierunkowo. Nie można go zlokalizować. Dlatego może być schowany i przykryty. Co innego wysokie częstotliowści.

Że może być w bagażniku z uwagi na brak poczucia kierunku to się zgodzę, ale umieszczenie go pod podwójna podłogą to trochę jak subwoofer od kina domowego wynieść do drugiego pokoju. Więc z tym schowaniem i przykryciem to trochę przesada. Ale specjaliści od Bose twierdzą, że tak ma być i koniec.

• 0

#27 ONLINE   karibox1

karibox1

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 2483 postów
  • Model:t30 2006 comfort/columbia benzyna QR20DE 2.0 super black
  • Nr rejestracyjny:cb
  • Time Online: 26d 3h 4m 11s

Napisano 15 kwiecień 2014, 14:57

Że może być w bagażniku z uwagi na brak poczucia kierunku to się zgodzę, ale umieszczenie go pod podwójna podłogą to trochę jak subwoofer od kina domowego wynieść do drugiego pokoju. Więc z tym schowaniem i przykryciem to trochę przesada. Ale specjaliści od Bose twierdzą, że tak ma być i koniec.

Nie ma w tym żadnej przesady tylko akustyka. Zwróć uwagę, że w multikinie bas jest 50 metrów od Ciebie a działa, jak to możliwe? Ale tony wysokie i średnie są na ścianie blisko uszu i tak ma być. No jak ja wniósłbym subwoofer wyniósł do drugiego pokoju to wielkiej różnicy nie będzie. Gdybym miał sąsiadów to też by słyszeli bas. Sam spróbuj. Tylko to musi być bas 30 cm a nie 20 cm. Taka to różnica.

Imho problemem jest to, że ten fabryczny to nie jest bas tylko średnioniskotonowy i on nie powinien być zbyt daleko.

• 0

#28 OFFLINE   Barton

Barton

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 25 postów
  • Flaga:
  • Model:X-Trail T31 MY'11
  • Silnik:2.0 dCi 173KM
  • Time Online: 1d 2h 37m 16s

Napisano 04 grudzień 2016, 08:38

Odgrzeję kotleta.

Czy jakość wykonania, mam tutaj na myśli wnętrze (plastiki, spasowanie) po liftingu została poprawiona względem roczników 2007-2010?

Pytam bo miałem okazję jechać X-Trailem z 2008 i pomimo oryginalnego przebiegu 170tys środek dosyć mocno hałasował. Tunel środkowy lekko się ruszał przy użyciu niewielkiej siły, główna konsola przy dotykaniu dosyć mocno skrzypiała i było słychać odgłosy plastiku w tylnej części pojazdu.  

Szczerze mówiąc trochę się zawiodłem na jakości spasowania elementów i nie wiem czy to była przypadłość akurat tego egzemplarza czy może ten typ tak ma.

No i czy w wersji 2011-2014 pod tym względem jest lepiej?

• 0

#29 OFFLINE   mundek28

mundek28

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 58 postów
  • Flaga:
  • Model:nissan x trail
  • Silnik:2.0 dci 173KM 2013r
  • Time Online: 21h 19m 41s

Napisano 04 grudzień 2016, 12:54

Od miesiąca mam wersję LE z 2013r. Po raz pierwszy płaczę za sprzedanym starym autem Berlingo w wersji ze szklanym dachem  z 2009r. Niedościgniony wzór funkcjonalności. Trail przy nim to prosty  samochód tylko silniejszy i szybszy - plastiki trzeszczą.

• 0

#30 OFFLINE   borge

borge

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 598 postów
  • Flaga:
  • Model:T31
  • Silnik:M9R
  • Time Online: 22d 19h 31m 23s

Napisano 04 grudzień 2016, 13:47

główna konsola przy dotykaniu dosyć mocno skrzypiała i było słychać odgłosy plastiku w tylnej części pojazdu.

u mnie nic nie trzeszczy, czasem, podczas jazdy po nierownej nawierzchni slysze odglosy ruszacej sie tylnej, prawej szuflady w bagazniku

płaczę za sprzedanym starym autem Berlingo w wersji ze szklanym dachem  z 2009r.

zaproponuj nowemu wlascicielowi Berlingo zamiane, mysle ze sie zgodzi ; )

pozdrawiam

• 0

#31 OFFLINE   marinero

marinero

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 450 postów
  • Flaga:
  • Model:X-Trail Platinium
  • Silnik:2.0 dCi 150kM M9R
  • Nr rejestracyjny:GD
  • Time Online: 5d 20h 7m 18s

Napisano 04 grudzień 2016, 17:09

U mnie w X-Trailu T31 z 2009 pomimo 220kkm przebiegu nic nie trzeszczy w środku (poza stukającą szufladą bagażnika na wybojach), a na zewnątrz hałasuje jedynie tablica rejestracyjna. Może u mnie nikt niczego nie rozkręcał?

• 0

#32 OFFLINE   Barton

Barton

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 25 postów
  • Flaga:

Napisano 04 grudzień 2016, 17:40

Dzięki Panowie za info. 

Może faktycznie szuflada tak hałasowała. 

Obejrzę jeszcze poliftowego X (jakiś ładny, zadbany egzemplarz) i zobaczę jak sprawy się mają. 

• 0

#33 OFFLINE   marcinok

marcinok

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 350 postów
  • Model:X-Trail T31
  • Time Online: 19d 15h 22m 44s

Napisano 05 grudzień 2016, 08:22

Też u mnie nic nie trzeszczy a jestem bardzo wyczulony na te sprawy dlatego podjrzewam że to kwestia egzemplarza i jak był eksploatowany.
  • 0

#34 OFFLINE   barte.k

barte.k

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 10 postów
  • Model:X-Trail t30
  • Time Online: 17h 29m 11s

Napisano 28 grudzień 2016, 10:24

Panowie, mam pytanie - być może w gąszczu tematów gdzies to było pisane, ale nie mogę tego namierzyć. czy radio/nawi z BT poza zestawem głośnomówiącym spełnia również rolę streamingu muzyki? np ze spotify czy YT?

• 0

#35 OFFLINE   Barton

Barton

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 25 postów
  • Flaga:

Napisano 28 grudzień 2016, 12:03

Panowie, mam pytanie - być może w gąszczu tematów gdzies to było pisane, ale nie mogę tego namierzyć. czy radio/nawi z BT poza zestawem głośnomówiącym spełnia również rolę streamingu muzyki? np ze spotify czy YT?

Tak, działa bardzo dobrze. 

Często słucham Polskiej Stacji i nawet można zmieniać stacje z poziomu kierownicy. W ten sam sposób można przewijać utwory w telefonie. 

• 0

#36 OFFLINE   barte.k

barte.k

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 10 postów
  • Model:X-Trail t30
  • Time Online: 17h 29m 11s

Napisano 29 grudzień 2016, 11:55

Tak, działa bardzo dobrze. 

Często słucham Polskiej Stacji i nawet można zmieniać stacje z poziomu kierownicy. W ten sam sposób można przewijać utwory w telefonie. 

Dziękuję!

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: T31, wersje