Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Almera kręci nie pali pomocy!!!


vincenzo92

Rekomendowane odpowiedzi

Na boga ile jeszcze przeżyje z tym autem ale dobra bez biadolenia... Od początku jadę sobie jadę a tu bach silnik zdechł ot tak z d*py poprostu zjechałem jakimś cudem na pobocze próbuje odpalić rozrusznik kręci kręci i nic. Przy czym po przekręceniu kluczyka na pozycje zapłonu nie pali się kontrolka check engine. Rozrusznik kręci za każdym razem co to może być immobiliser??

almera z 2002 r.

 

Po odholowaniu w bezpieczne miejsce na następny dzień znaczy dzisiaj za pierwszym razem przekręcam kluczyk i kontrolka zaświeciła się normalnie auto tak samo normalnie odpaliło jednak po jakimś czasie zgasł znowu i od początku to samo brak kontrolki check engine przy zapłonie. Po chwili coś trykło i się pojawiła i znów auto zapaliło normalnie!!!! coś człowieka może trafić... . i oczywiście chwila minęła auto znowu zdechło i kontrolka znów poszła się ... Kolejne.... gdy kontrolka jest zapalona komputer łączy się z autem jak powinien ale jak jej nie ma(moment kiedy nie da się zapalić) komputer nie chce się łączyć z autem.

 

Panowie gdzie znajdę schemat instalacji elektrycznej immobilijzera bo znalazłem identyczny przypadek i ponoć problem tkwił w wiązce przy zderzaku

 

Dziękuje wszystkim problem już rozwiązany rozbebeszyłem cały przód zabrałem się za przednią wiązkę w której jakiś kretyn przewidział przewód od immobilizera który się przetarł przewód polutowany auto śmiga jak trzeba

JEDEN KABEL A TYLE RADOŚCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam klubowiczów,
jestem tu nowy i potrzebuje pomocy/porady w sprawie samochodu.

 

Mianowicie poroblem polega na tym że Tak jak u kolegi wyżej: rozrusznik kręci ale nie chce zapalić, ale sa jeszcze inne dolegliwości, mianowicie:

 

1. czasem jest tak że nawet zakręcic nie chce

2. momentami raptem chwila po tych dolegliwościach kręce i pali a czasem mozna go kręcic baardzo długo i nic

3. czasem zdarza się że gdy nie kręci rozrusznik to włączają sie wentylatory mimo że samochód stoi dzień-dwa i wtedy to juz w ogóle kaplica

4. o dziwo "z popychu" pali i to z łatwością, no chyba że właczą się wentylatory to wtedy ciężej ma odpalić "z popychu"

 

Akumulator jest nowy ma miesiąc może półtora, rozrusznik jest raczej tez dobry bo kręci ładnie a czasem męczyłem go długo...

 

Kontrolka Immobiliser'a czasem włącza się gdy zapali  "z popychu".

 

Pytałem juz wielu osób co może być każdy rozkłada ręce.

Mam nadzieję że pomożecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu tak, nie pamietam jakie to były kody, wiem tylko że dotyczyły ABS'u. nie były zwiazane z immo czy z innymi rzeczami powodujacymi ten problem...
Dlatego rozkładają ręce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak czujniki temperatury płynu chłodzącego? na desce w normie? jeśli tak spróbuj zczytać na kompie. Następnie można się pokusić o sprawdzenie działania samego kompa przepięcie jakiejś używki z innego egzemplarza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...