Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zagadkowe szarpanie 1.5


Gość gonzoleum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na początku chciałem się przywitać bo jestem tu nowy.

 

 

Mam pewien problem ze swoją almerą 1.5 benzyna, mianowicie szarpie, wyraźnie coś ją dusi na średnich obrotach i jest mega zmulona, dużo pali (ok. 15l/100km) nikt nie wie co się z nią dzieje... objezdzilem wszystkich mechanikow w okolicy i przeczytalem wszystkie tego typu tematy jakie znalazlem.

 

Wymieniłem już:

Rozrząd

Przepływkę

Świece

Czujnik połozenia wału

Czyściłem krokowca i przepustnice

 

 

Co ciekawe po wymianie świec zapalił się błąd czujnika połozenia wału którego nie da się skasować a zarówno czujnik jak i rozrządu nie wymienialem dalej niż 2 miesiące temu... Jestem wyczerpany psychicznie i finansowo...

 

Macie moze jakies pomysły?

 

Pozdro

Edytowane przez gonzoleum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zapala się błąd czujnika wału to najprawdopodobniej ten czujnik jest uwalony :)

 

A jak się ma sytuacja z sondą lambda? Ktoś z miernikiem pokusił się o sprawdzenie? I najprostsza rzecz - jak wygląda sprawa filtra powietrza? Z nietypowych rzeczy to może być jeszcze zapchany katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem, kupowałem czujniki połozenia wału (używane z dobrych aut) chyba ze 3 sztuki i wiele sie nie zmienialo, w końcu szarpnąłem sie na nowy i po problemie;) jeśli jest błąd czujnika to tylko on będzie winny szarpaniom do 3 tys obrotow wyzej bedzie wporzadku bo sie parametr

zmienia. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam źle złożony rozrząd.

 

Powiedzieli mi ze rozrząd się samoczynnie ustawia położenie ciśnieniem oleju(czy czegoś tam...) i w środę jade zeby mi to zobaczyli.

 

Skoro zapala się błąd czujnika wału to najprawdopodobniej ten czujnik jest uwalony :)

 

A jak się ma sytuacja z sondą lambda? Ktoś z miernikiem pokusił się o sprawdzenie? I najprostsza rzecz - jak wygląda sprawa filtra powietrza? Z nietypowych rzeczy to może być jeszcze zapchany katalizator.

 

Czujnik byl wymieniany i dalej to samo... błąd którego nie da się skasować, odczyty przepływki, przepływomierza, sond lambda itd. wydają się być prawidłowe, samochod byl sprawdzany na 4 komputerach.

 

A co powiecie o cewkach zaplonowych? Może to przez nie?

Edytowane przez gonzoleum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro błąd nadal się świeci to musisz znaleźć tego przyczynę może nie jest winny czujnik ale obwód tego czujnika sprawdź kable rozwiąż najpierw jeden problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ewidentnie wina czujnika, instalacje rozprujesz i nic nie znajdziesz, bierz schemat kości komputera miernik i oscyloskop. sprawdź parametry jakie podaje czujnik do komputera, napięcie i częstotliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ewidentnie wina czujnika, instalacje rozprujesz i nic nie znajdziesz, bierz schemat kości komputera miernik i oscyloskop. sprawdź parametry jakie podaje czujnik do komputera, napięcie i częstotliwość.

 

 

niemożliwe ze 3 czujniki były złe... postaram się to sprawdzic w przyszlym tygodniu i napisze co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę kolega nieźle szasta pieniędzmi

:D 3x 370zł w serwisie;) no to skoro tak to albo komputer, albo instalacja, albo masz zęby popękane na kole, czyli wał do wyjęcia i do wymiany tryb z którego czujnik czyta obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę kolega nieźle szasta pieniędzmi

:D 3x 370zł w serwisie;) no to skoro tak to albo komputer, albo instalacja, albo masz zęby popękane na kole, czyli wał do wyjęcia i do wymiany tryb z którego czujnik czyta obroty

 

 

nie kasiasty, tylko stary wymienilem, blad sie powtarzal... zrobilem rozrzad, blad znow po jakims czasie sie zapalil, serwis zamowil czujnik zeby sprawdzic czy to przez niego ten błąd. To nie wina czujnika więc nie poniosłem za niego kosztów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...