Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

[K12] Otwieranie Micry kluczykiem

K12

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sigsauer

sigsauer

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 25 kwiecień 2012, 08:05

Witam....
Mam takie pytanko.
Jestem nowym użytkownikiem i forum i Micry K12 (wcześniej...dawno temu miałem K11 i Primerę P10).
Moje autko jest otwierane/zamykane z pilota w kluczyku. Mam jednak pytanie jak otworzyć auto grotem kluczyka w przypadku awarii pilota, albo rozładowania aku?? Patrzyłem, że na klamce od strony kierowcy w miejscu gdzie normalnie byłby zamek na plastiku jest wytłoczony symbol kluczyka, więc doszedłem do wniosku, że plastik jest tylko maskownicą i pod nim jest miejsce na włożenie grotu kluczyka i otwarcie/zamknięcie samochodu. Od spodu maskownicy jest mały prostokątny otworek. czy moje rozumowanie jest prawidłowe?? I jak zdjąć tą maskownicę przy klamce kierowcy?? Próbowałem to delikatnie podważać....przesuwać, ale nie chcę robić nic na siłę, żeby czegoś nie połamać.....

Z góry dzięki za wyjaśnienia....

Pozdrawiam

Użytkownik sigsauer edytował ten post 25 kwiecień 2012, 08:07

• 0

Reklama

#2 OFFLINE   manix

manix

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 2835 postów
  • Model:TIIDA 1.5 dCi 105KM sedan,ALMERA 1.4Pb,87KM MICRA K12-1.2Pb ,80KM
  • Nr rejestracyjny:ZS

Napisano 25 kwiecień 2012, 21:57

Witam....
Mam takie pytanko.
Jestem nowym użytkownikiem i forum i Micry K12 (wcześniej...dawno temu miałem K11 i Primerę P10).
Moje autko jest otwierane/zamykane z pilota w kluczyku. Mam jednak pytanie jak otworzyć auto grotem kluczyka w przypadku awarii pilota, albo rozładowania aku?? Patrzyłem, że na klamce od strony kierowcy w miejscu gdzie normalnie byłby zamek na plastiku jest wytłoczony symbol kluczyka, więc doszedłem do wniosku, że plastik jest tylko maskownicą i pod nim jest miejsce na włożenie grotu kluczyka i otwarcie/zamknięcie samochodu. Od spodu maskownicy jest mały prostokątny otworek. czy moje rozumowanie jest prawidłowe?? I jak zdjąć tą maskownicę przy klamce kierowcy?? Próbowałem to delikatnie podważać....przesuwać, ale nie chcę robić nic na siłę, żeby czegoś nie połamać.....

Z góry dzięki za wyjaśnienia....

Pozdrawiam

Twoje rozumowanie jest jak najbardziej prawidłowe,należy podważyć w tym miejscu od dołu.Nr 1 ,to ta zaślepka.

Dołączona grafika

Użytkownik manix edytował ten post 25 kwiecień 2012, 22:04

• 0

#3 OFFLINE   sigsauer

sigsauer

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 26 kwiecień 2012, 08:02

Oki...
Bardzo dziękuję za pomoc i wyczerpującą odpowiedź. Mam nadzieję, że niczego nie połamię. Do takiej roboty nie mam zdolności...raczej jestem jak kowal...:) :)

Widzę kolego, że jesteś dobrze zorientowany to zapytam się trochę z innej beczki....
Szaleje mi też czujnik temperatury zewnętrznej. Czasem pokazuje prawidłowo temperaturę, ale w czasie jazdy zachowuje się dziwnie...dziś rano leciałem do pracy przy 5-7*C a pokazywał mi -8*C :whistle: ...czasem miga cały napis na wyświetlaczu (np. "-8*C* a czasem miga tylko znaczek "*C"). Pewnie czujnik będzie do wymiany....a może to być coś innego?? Gdzie ewentualnie szukać czujnika, żeby go sprawdzić??? Pewnie gdzieś w okolicach przedniego zderzaka jak mi się wydaje....
Jakbyś był tak miły dać mi jakieś wskazówki będę wdzięczny... :)
  • 0

#4 OFFLINE   manix

manix

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 2835 postów

Napisano 26 kwiecień 2012, 19:39

Niestety nasza k12 nie posiada tego czujnika,ale wydaje mi się że powinien być za przednim zderzakiem na samym dole, Tak jest w tiidzie.Sprawdź na stronie z której jest rysunek .według modelu,rocznika itd.
http://nissan4u.com/parts/
  • 0

#5 OFFLINE   sigsauer

sigsauer

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 27 kwiecień 2012, 12:38

Niestety nasza k12 nie posiada tego czujnika,ale wydaje mi się że powinien być za przednim zderzakiem na samym dole, Tak jest w tiidzie.Sprawdź na stronie z której jest rysunek .według modelu,rocznika itd. http://nissan4u.com/parts/

.... Przepraszam, ale nie rozumiem pierwszego stwierdzenia....jak to "nasza k12 nie posiada tego czujnika"??? i skoro nie posiada to czemu piszesz, że jest za przednim zderzakiem?? No i skąd byłaby informacja wyświetlana na desce rozdzielczej??
  • 0

#6 OFFLINE   manix

manix

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 2835 postów

Napisano 27 kwiecień 2012, 16:43

.... Przepraszam, ale nie rozumiem pierwszego stwierdzenia....jak to "nasza k12 nie posiada tego czujnika"??? i skoro nie posiada to czemu piszesz, że jest za przednim zderzakiem?? No i skąd byłaby informacja wyświetlana na desce rozdzielczej??

:rofl: :rofl: :rofl: Tak, rzeczywiście nieprecyzyjnie się wypowiedziałem."Nasza"czyli w mojej rodzinie.Ma system bezkluczykowy,klimę itd.a tego gadżetu,jakim jest termometr ,nie posiada,śmieszne bo to dość bogata wersja.Oczywiście są wersje posiadające termometr zewnętrzny.

Użytkownik manix edytował ten post 27 kwiecień 2012, 16:45

• 0

#7 OFFLINE   basiamarcin

basiamarcin

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Model:k12
  • Nr rejestracyjny:SL

Napisano 22 maj 2013, 12:44

witam!

moja micra z 2008 roku ma lusterka identyczne do tych, które są w clio II. a w clio czujnik temp zewn był właśnie w lusterku... wiec tu może być podobnie.

Oki...
Bardzo dziękuję za pomoc i wyczerpującą odpowiedź. Mam nadzieję, że niczego nie połamię. Do takiej roboty nie mam zdolności...raczej jestem jak kowal... :) :)

Widzę kolego, że jesteś dobrze zorientowany to zapytam się trochę z innej beczki....
Szaleje mi też czujnik temperatury zewnętrznej. Czasem pokazuje prawidłowo temperaturę, ale w czasie jazdy zachowuje się dziwnie...dziś rano leciałem do pracy przy 5-7*C a pokazywał mi -8*C :whistle: ...czasem miga cały napis na wyświetlaczu (np. "-8*C* a czasem miga tylko znaczek "*C"). Pewnie czujnik będzie do wymiany....a może to być coś innego?? Gdzie ewentualnie szukać czujnika, żeby go sprawdzić??? Pewnie gdzieś w okolicach przedniego zderzaka jak mi się wydaje....
Jakbyś był tak miły dać mi jakieś wskazówki będę wdzięczny... :)

• 0

#8 OFFLINE   Robi1970

Robi1970

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • Model:k12 2003
  • Nr rejestracyjny:wb

Napisano 20 maj 2014, 11:59

Witam nawiązując do początku posta mam pytanie. otóż w mojej micrze jak zdejmę ową klapkę ,włoże kluczyk to przy przekęcaniu nie otwiera zamka , z pilota i przycisku na klamcę jest ok , gdzie może leżeć problem ?

• 0

#9 OFFLINE   manix

manix

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 2835 postów

Napisano 20 maj 2014, 22:04

Przekręcasz we właściwą stronę?

• 0

#10 OFFLINE   Robi1970

Robi1970

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • Model:k12 2003
  • Nr rejestracyjny:wb

Napisano 21 maj 2014, 06:57

Przekręcasz we właściwą stronę?

w obie strony nic się nie dzieje,nie otwiera centralnego

• 0

#11 OFFLINE   manix

manix

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 2835 postów

Napisano 21 maj 2014, 08:43

Najprawdopodobniej zaczep linki się wypiął lub pękła końcówka zaczepu.Musisz zdjąć tapicerkę i zobaczyć.Niestety tak bywa , gdy latami nie używa się kluczyka że plastikowy zaczep pęka , ale mogła się linka tylko wypiąć.

Użytkownik manix edytował ten post 21 maj 2014, 09:01

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: K12