Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

[N16] Osłona termiczna rury wydechowej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   misiekztg

misiekztg

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 44 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Kraj:POLAND
  • Model:N16 FL 1.5 16V 98KM
  • Nr rejestracyjny:KR
  • :

Napisano 09 maj 2012, 09:21

Witam, w dniu wczorajszym zdemontowałem osłonę termiczną rury wydechowej. Dwu-elementowa osłona skorodowała i praktycznie się nie trzymała co powodowało jej drgania i nieprzyjemne dźwięki spod maski samochodu.
Zacząłem więc poszukiwania nowej osłony ale ku mojemu zasoczeniu NIGDZIE jej nie ma, poza serwisem nissana w którym życzą sobie za kawałek blachy 319,21zł i każą czekać 7 dni.
W związku z powyższym zamierzam pobawić się w regenerację (planuję donitować kołnierze z blachy ocynkowanej w miejsce tych które skorodowały).

Czy ktoś już zajmował się tym i ma jakieś rady? Ew. wie gdzie osłonę można kupić taniej?

P.S. Czy jazda beż osłony jest BARDZO niewskazana, w końcu osłaniała ona rurę wydechową od silnika ?

Użytkownik misiekztg edytował ten post 09 maj 2012, 09:43

• 0

#2 OFFLINE   Qadrat

Qadrat

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1262 postów
  • Model:Honda Accord CH6 1.8VTEC
  • Time Online: 5m 35s

Napisano 09 maj 2012, 09:25

Chodzi Ci o osłonę termiczną kolektora wydechowego? Na allegro są 4 sztuki w granicach 30 - 40zł.
  • 0

#3 OFFLINE   misiekztg

misiekztg

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 44 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 09 maj 2012, 10:09

Nie, chodzi o osłonę środkową (następna w kolejności za osłoną kolektora) - składa się z 2 części - przymowocanych 3 opaskami do rury wydechowej.

Użytkownik misiekztg edytował ten post 09 maj 2012, 10:43

• 0

#4 OFFLINE   Qadrat

Qadrat

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1262 postów
  • Model:Honda Accord CH6 1.8VTEC
  • Time Online: 5m 35s

Napisano 09 maj 2012, 11:35

Ja tam bym się nie przejmował i na Twoim miejscu jeździł bez tego. W poprzednim aucie zaraz po zakupie to wywaliłem, bo przy 3000 obrotów brzęczała i ze 4 lata jeździłem bez niej ;) Myślałem, że chodzi o osłonę kolektora, ale jeśli o osłonę rury to nie ma się czym przejmować.
  • 0

#5 OFFLINE   misiekztg

misiekztg

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 44 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 09 maj 2012, 11:59

Trochę mnie uspokoiłeś tym że jeździłeś 4 lata bez osłony i nic się złego nie działo. W związku z tym nie będe się aż tak bardzo śpieszył z robieniem tej osłony ...ale jak będe miał trochę czasu to się za nią wezmę na spokojnie ...a może nawet zrobię sobie nową własnej konstrukcji z nierdzewki :D

Użytkownik misiekztg edytował ten post 09 maj 2012, 12:00

• 0

#6 OFFLINE   pgeca

pgeca

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 123 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Almera N16 (FL)
  • Nr rejestracyjny:WA
  • Time Online: 12h 9m 53s

Napisano 09 maj 2012, 19:38

Trochę mnie uspokoiłeś tym że jeździłeś 4 lata bez osłony i nic się złego nie działo. W związku z tym nie będe się aż tak bardzo śpieszył z robieniem tej osłony ...ale jak będe miał trochę czasu to się za nią wezmę na spokojnie ...a może nawet zrobię sobie nową własnej konstrukcji z nierdzewki :D

U mnie też 2 lata temu wywaliłem osłonę. Najpierw spawałem i starełem się jeszcze ją w jakiś sposób ratować (przerdzewiały mocujące obejmy i osłona pod nimi), ale potem dałem sobie spokój i wyrzuciłem ją całkowicie.
  • 0

#7 OFFLINE   misiekztg

misiekztg

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 44 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 27 maj 2013, 13:32

Potwierdzam, jeżdżę bez osłony i nic się nie dzieje.

• 0

x

Reklama

OK Wyjdź