Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A33B] Nadkola tylne - zrobiłem pokazuje


Gość Jerry Jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerry Jerry

Witam

Długo zabierałem się do tego żeby opisać tą prace ale w końcu udało mi się i jest

 

Moim pomysłem było zrobienie pełnych nadkoli tylnych do A33B, próbowałem dopasować z różnych aut jednak te jako pełne "leżały" najlepiej, jakby były do tego Nismo

Więc tak zamierzony cel został wykonany 100% nadkola zrobione, sprawdzone i zmodernizowane po testach i użytkowaniu na kolach: zima 205/60/16, lato 215/55/16

Wiem że nadkola od Volvo S80 po nieznacznej przeróbce pasują do A33B, a czy pasują do A33 A32 A32B tego nie wiem.

 

Instalacja

Nadkole mimo tego że całkiem nieźle pasuje to musimy niektóre profile wyprostować, przy montarzu łatwo zobaczyć które profile, ja użyłem opalarki i czujnika gumowego.

Najlepiej pasowało nadkole prawe na lewa stronę, a lewe na prawą.

Zdjęcia robiłem chwile po "robocie", jako pierwszą założyłem stronę od kierowcy więc kilka szczegółów było mniej dopracowanych w porównaniu do strony pasażera. Poprawiłem to ale zdjęć brak.

Do instalacji nadkoli potrzebujemy:

- 2 nadkola tylne (prawe i lewe) Volvo S80 2000

- opalarka

- dywanik/wykładzina samochodowa

- 14szt. spinki/klipsy

- 10szt. wkręt montażowy

- wiertarka, nóż monterski, młotek gumowy

 

Na to trzeba uważać!

Na jednym ze zdjęć zaznaczyłem "X" klipsy i wkrety, a linią miejsce gdzie styka sie przewód hamulcowy i nadkole. Tego nie przewidziałem, jak stał już na kołach i wszystko było poskładane i dopasowane nie pomyślałem o tym że to bedzie "pracować" góra dół. Nadkole dotykało przewód hamulcowy a tak nie może być, grozi to przetarciem czy przecieciem w rezultacie brak hamulców. Poprawiłem te miejsce w czasie testów ze zmiennym obciążeniem, do pomocy miałem dwie osoby które naciskały bagażnik aż do odboja

post-36855-0-03668200-1338556624_thumb.jpg

zdjęcia

https://picasaweb.go...977/A33BNadkola

 

Jest blad w opisie!

 

Nadkola pochodza od Volvo S60 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ciekawe (: sam planowałem założyć pełne nadkola u siebie w Almerze, bo taki mały kwiatek mi wyszedł, że mam dziurę w bagażniku i mi chlapie syf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...