Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony do QQ


Gość Qashqai1.5dci
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mieszkasz w miejscu gdzie raczej jest śnieg jak już zacznie padać, brałbym sezonowe a firma?? osobiście to Yokohame lubToyo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, monkahead napisał:

Widzę że temat martwy ale mam nadzieję że ktoś coś jednak odpowie. Ponieważ moje oryginalne Conti PremiumContact2 mają już 9 rok, dlatego przymierzam się do ich wymiany i mam lekki dylemat. Obecnie QQ robię dziennie 10-15km, także rozważam następujące opcje:

- zakup Kormoran Ultra High Performance 215/55/R18 >> opona budżetowa ale o "sportowym" charakterze, około 900zł

- zakup Hankook Ventus Prime3 215/55/R18 >> klasa średnia, świetne oceny, konkuruje nawet z oponami klasy premium, około 1800zł

- zakup całorocznej Yokohama Bluearth-4S Aw21 215/55/R18 >> nowość od Yokohamy, opona całoroczna 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake), około 1500zł

W przypadku Kormorana i Hankook'a, dalej używałbym drugiego kompletu kół na oponach zimowych.

W co Waszym zdaniem warto zainwestować? 

Ziomal,jak jeździsz takmało to zainwestowałbym w całoroczne,a jeżeli nie to polecałbym Michelin Primacy 3 lub 4.mam 3ki i są super.Ciche,dobre na deszcz,na suche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie biorąc pod uwagę ostatnie zimy w mieście, na ferie jadę raz do roku, to rozsądek podpowiada żeby kupić całoroczną Yokohamę i pozbyć się drugiego kompletu kół.

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć testu tych opon...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie jest tak, najlepiej jeździ się na Michelinach , ale najszybciej się zdzierają, miałem je na kilku autach, to samo dotyczy michelinow na tirach, świetne ale krotkotrwałe. Albo jest mieszanka trwała i ma gorszy komfort jazdy albo komfortowa. Obecnie kończę Pirelli all sezon , fajne na zime, mam na nich 60tys mil już nie jest dobrze, zmiana za 10tys., do ok. 55tys mil  jedziły dobrze teraz pływają  , opona straciła stabilność, doturlam się do jesieni. Micheliny wytrzymywały mi jakieś 55tys mil. Pirelli wychodzi ze to będzie  70tys mil, z tym że do 55tys mil było fajnie ...

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało mi się znaleźć wyniki testów dla Kormoran UHP, klasa C/C/72db:

- hamowanie: na suchym 36,2m / na mokrym: 37,1m

Te same wyniki dla Firestone Roadhawk, klasa C/A/71db:

- hamowanie: na suchym 35,2m / na mokrym: 32,0m (to nie błąd, lepiej hamują na mokrym)

Czy ma ktoś może wyniki dla Continental Premium Contact2 C/C/71db z 2009-2010 roku, kiedy to ta opona wchodziła na rynek? Niestety nic nie mogę znaleźć, a ciekawy jestem jak wypada w porównaniu z technologią budżetową by Michelin 10 lat później ... czyt. Kormoran UHP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2019 o 20:34, monkahead napisał:

- hamowanie: na suchym 35,2m / na mokrym: 32,0m (to nie błąd, lepiej hamują na mokrym)

:wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielodniowym czytaniu Internetu (głównie niepolskojęzycznego) zdecydowałem się na:
Pirelli CINTURATO ALL SEASON PLUS
215/65R16 102 V XL
370 zł/szt w oponeo.pl.
100 za wymianę z nowymi wentylami + azot.
Stare opony wyje....ciłem i mam zamiar 5 lat pojeździć bez wymiany ....
Mam je raptem miesiąc - na razie są Ok. Ciche. Zima zweryfikuje.
Miałem straszna ochotę na Michelina All Season, ale na zgranicznych stronach mają słabe opinie - gł. ze względu na bardzo szybkie zużycie  - taj jak wcześniej pisał Kazik_R52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, monkahead napisał:

Wyniki :)

Dałbyś większe, bo g... widać. Ale z tego co widać, to większość (może i wszystkie-nie chce mi się tego czytać) są lepsze w hamowaniu na mokrym:D. Takie to są testy, szczególnie w AŚ czy M...r.:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo im się pomieszał opis kolumn ... ;)

Była różnica w prędkościach, 80km/h dla mokrej i 100km/h dla suchej nawierzchni.

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sezon letni za nami czas pomyśleć o oponach na przyszłe lato.

Mam taką listę co z tych "gumek " :D byście polecali a czego nie.Opony w rozmiarze 215/65/16 98H

1 .Yokohama  geolander suv G055

2. Nokian Line suv

3.Point S Summerstar 3+suv

4. kormoran suv summer

5. Nexen Nblue hd plus

6. Firestone Roadhawk 

7. Uniroyal Rainexpert 3 suv

8. Falken Ziex ze310ec

9.Toyo Proxes cf2 suv

10. Fulda ecocontrol hp

11. Semperit speed-live suv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam dylemat (jak pewnie każdy) - znalazłem takie opony (gdzieś tu się przewinęły) - https://www.sklepopon.com/opona-letnia/hankook-ventus-prime3-k125-215-65-r16-98-h-95844 

Nie są oznaczone jako SUV - ale mój qashqai terenu nie zobaczy pewnie nigdy a jeżeli już to taki, w którym poradzi sobie zwykła osobówka. Czy ma to rzeczywiście znaczenie, czy opona jest "dedykowana" jeśli spełnia parametry nośności?

Ewentualnie te wchodzą w grę: https://www.voida.pl/uniroyal-rainexpert-3-215-65-r16-98-h-xl-fr-suv/o-21212

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie jedna osoba będzie się śmiała ale od prawie roku mam założone https://www.oponeo.pl/dane-opony/imperial-all-season-driver-215-60-r17-100-v-xl#287421429

Jak na razie spisują się dobrze. Nie miałem okazji sprawdzić na śniegu bo nie było ale polecam. Niska cena ale ważne śwież produkcja.

Edytowane przez agit11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...