Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

350Z PASEK WIELOROWKOWY


Gość ZAWAPAWA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZAWAPAWA

WITAM.

JESTEM OD DWÓCH TYGODNI POSIADACZEM 350Z W WERSJI Z USA.313 KM ,DOLOT NISMO,ROK 2007.

NIGDZIE NIE MOGĘ ZNALEŻĆ JAKIEJ DŁUGOŚĆI POWINIEN BYĆ PASEK WIELOROWKOWY W MOIM NISSANIE.

U MNIE TEN PASEK NAPĘDZA POMPĘ WSPOMAGANIA,ALTERNATOR,SPRĘŻARKĘ KLIMY.NAPĘD IDZIE Z WAŁU POPRZEZ DWIE ROLKI PROWADZĄCE I NAPINACZ.POPRZEDNI WŁAŚCICIEL PODOBNO GO WYMIENIAŁ I JEST ZAŁOŻONY Z VW T5(6PK2050)ALE WYDAJE MI SIĘ ŻE JEST ZA DŁUGI I NAPINACZ GO ODPOWIEDNIO NIE NAPINA BO JEST SŁABE WSPOMAGANIE.W SKLEPACH TEŻ NIE POTRAFIĄ NAMIERZYĆ MI TEGO PASKA.

POZDRAWIAM I BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA PODPOWIEDZ.

PS.OPRÓCZ TEGO MANKAMENTU TO WSPANIAŁY SAMOCHÓD DAJĄCY PRAWDZIWĄ RADOŚĆ Z JAZDY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w przypadku Nissanów każdy katalog podaje co innego...

 

Dayco 6PK1150

Contitech 6PK1180

Gates 6PK1148

 

Biorąc pod uwagę to, że masz założony 6PK2050 - jest on za duży.

 

I jeszcze jedno - katalogi podają, że w tym aucie klimę napędza osobny pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo_NS

cześć , z tego co ustaliłem to Twój pasek powinien mieć długość 7PK2056 , oczywiście może być 2050 i to produkuje Conti . Więc pasek masz dobry na 100 % . Jezeli ktoś załozył tani zamiennik mógł się naciągnać ( najlepiej wymienić na nowy ) jest w sklpepie http://www.autoczesci.autosowa.pl/index.php?page=01&gr=7&mr=52&md=906&tp=4713 i kosztuje 80 zł. Jak nie pomoże albo bedzie za wolny to juz wina napinacza.

Ten pasek występuje tam jeden, bo jest to silnik o oznaczeniu VQ35HR , Qadrat patrzył na inny silnik w którym rzeczywiście są 2 paski ale to inna bajka i inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć, z jakich katalogów korzystałeś?

 

Mam aktualnie przed sobą papierowe katalogi Dayco, Contitech i Gates. W każdym przypadku kod silnika podany jest VQ35HR, 313KM i za cholerę nie mogę tam znaleźć paska 7PK2056 - w ogóle nie ma takiego paska dla żadnej wersji 350Z.

 

Szukając dość długo w google na podstawie numeru ze schematu 350Z (numer paska 11720JK20A) wyskoczyło, że to pasek 6PK2060 - i teraz bądź tu mądry... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

JEST SŁABE WSPOMAGANIE.w zetce ogólnie kierownica chodzi ciężko jakie by opony nie były i to nie wina paska chyba ze ci piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...