Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

JAKIE SPRZĘGŁO ZAŁOŻYĆ DO 350Z


Gość ZAWAPAWA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZAWAPAWA

WITAM.

MAM JUŻ 350Z OD OKOŁO MIESIĄCA I NIE MOGĘ SIĘ NIĄ NACIESZYĆ.

313 KM ROBI SWOJE JAK POPRZEDNIO JEŹDZIŁO SIĘ BUSEM (TRAFIC 150KM).

PROBLEM POJAWIA SIĘ BO CHYBA MAM SPRZĘGŁO DO WYMIANY I DWUMASA.

AUTO MA PRZEJECHANE 84000 MIL,JEST Z 2007 ROKU,WERSJA NISMO USA.

MAM NASTĘPUJĄCE OBJAWY:

-JAK ZAPALE ZIMNY SILNIK TO PRZY PUSZCZANIU SPRZĘGŁA JEST DŹWIĘK JAKBY DWA KOŁA ZĘBATE O SIEBIE TARŁY,

-PRZY ZMIANIE BIEGÓW SŁYSZĘ DELIKATNE PUKNIĘCIE Z OKOLIC PEDAŁU SPRZĘGŁA,

-PRZY SZYBKIM PRZYSPIESZANIU I CZĘSTEJ ZMIANIE BIEGÓW DWA RAZY WPADŁ MI PEDAŁ.

 

DORADŹCIE JAKIE SPRZĘGŁO ZASTOSOWAĆ I CZY MA SENS WYMIANA KOŁA DWUMASOWEGO NA LEKKIE POJEDYŃCZE ?

CO STOSOWALIŚCIE U SIEBIE I JAKIE BYŁY EFEKTY.NAJCZĘŚCIEJ JEŻDŻĘ W MIEŚCIE ALE LUBIĘ CZASAMI TROCHĘ POWARIOWAĆ.

CZY W POBLIŻU PŁOCKA ZNACIE JAKIŚ DOBRY WARSZTAT MAJĄCY POJĘCIE O ZETKACH.

PS. JAK MOGĘ STWIERDZIĆ CZY MAM SZPERĘ W TYLNYM MOŚCIE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że kończy już się sprzęgło, z opisu nie da się jednoznacznie postawić diagnozy. Auta aż tak sportowe są dla mnie trochę obcym tematem, nie orientuję się aż tak bardzo w producentach części do aut sportowych - ale zapaleńcy do swoich Subaru prawie zawsze kładą sprzęgła Exedy, czyli coś w tym musi być - może znajdziesz takie do 350Z, skoro Subaru takie daje na pierwszy montaż i przy wymianie też większość chce Exedy to zapewne są dobre.

 

A co do szpery - podnieś auto tak, żeby tylna oś była w powietrzu. Zakręć jednym kołem i jeśli wyczujesz opór oraz drugie koło zacznie się kręcić - masz szperę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze pisze i jaka skrzynia jest w 350z ale w odróżnieniu od normalnego mechanizmu różnicowego różnica jest prosta podnosząc koła do góry w zwykłym aucie kręcąc jednym kołem w prawo drugie kręci się w drugą stronę w przypadku szpery kręcą się w tą samą stronę ale 350z ma kontrole trakcji i na pewno bardziej skomplikowany system przeniesienia napędu ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...