Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dobre miejsce na CB w N16


Gość KOCU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Też ma odwrotnie, ale może ktoś zna dobre miejsce na podłączenie zasilania radia cb??

Bo pod zapalniczką gdy podłącze ładowarkę do telefonu pojawiają się zakłócenia, może ktoś zna miejsce w skrzynce bezpieczników gdzie jest wolne i można się bezpośrednio podłączyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Też ma odwrotnie, ale może ktoś zna dobre miejsce na podłączenie zasilania radia cb??

Bo pod zapalniczką gdy podłącze ładowarkę do telefonu pojawiają się zakłócenia, może ktoś zna miejsce w skrzynce bezpieczników gdzie jest wolne i można się bezpośrednio podłączyć??

 

Ja podłączyłem zasilanie pod postojówki (przy okazji praktyczne bo świateł nie zapomnisz włączyć lub wyłączyć, chodź mi się to nie zdarza) ;) W poprzednim miałem pod zasilanie radia ale na klimatroniku łapał sprzężenie, więc później pod zestaw głośnomówiący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem zasilanie pod postojówki (przy okazji praktyczne bo świateł nie zapomnisz włączyć lub wyłączyć, chodź mi się to nie zdarza) ;) W poprzednim miałem pod zasilanie radia ale na klimatroniku łapał sprzężenie, więc później pod zestaw głośnomówiący.

 

No niezły pomysł a w którym miejscu podłączyłeś się do światełek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Oj tego Ci już nie pomogę kolego w tym momencie. Elektrykę zawsze robię u speców, nie tykam się tego, za dobrze nie potrafię a wychodzę z założenia że lepiej oddać komuś niż próbować błędami, ale jak będę przy przeróbce oświetlenia wnętrza to poproszę o jakiś schemat jak to podłączyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezły pomysł a w którym miejscu podłączyłeś się do światełek ?

 

Jeśli ktoś się nie zna na elektryce, to najlepiej przeciągnąć przewód od CB przez grodź, przedłużyć go i wpiąć się "+" w przewód tuż przed żarówką a "-" dać na karoderie.

Inne wyjście, to zapalić światła pozycyjne a następnie wyciągać bezpieczniki i patrzeć kiedy światła/światło zgaśnie. To będzie ten bezpiecznik. Tylko ważne aby patrzeć na którym pinie nie będzie prądu po wyjęciu bezpiecznika-podłączamy się tam gdzie go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś w aucie był zestaw głośnomówiący i w wiązkę był wpięty gdzieś bezpośrednio, tzn chamówa zrobiona, bo wlutowany w wiązkę wtyk zapalniczki (bez gniazda). Planuje swoje tam wrzucić, ale w formie gniazda i wtyku co by można było się z radiem kiedyś ewakuować na szybko (choć i tak wkręcenie i spiłowanie półki dolnej nie jest małym posunięciem) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

   Długo kombinowałem gdzie radio umieścić. W końcu wpadłem na pomysł i o to efekty.

W wykonaniu pomógł znajomy stolarz Tadek (pozdrowienia!).

Uchwyt został zrobiony z szerokiego kątownika aluminiowego, który został

odpowiednio pocięty. Elementy zostały znitowane i wszystko przykręcone. 

   Najwięcej kombinowania było z przykręceniem stelaża do plastików,

ponieważ nie ma za dużo miejsca, żeby operować śrubokrętem.

Tu trzeba było użyć długiego śrubokrętu. Przewód od anteny poprowadziłem

pod plastikowymi listwami progowymi, wszedłem do bagażnika, przeszedłem

przy podnośniku klapy i antena jest wystawiona z tył na środku zaraz za klapą.

Gruszka jest odłożona w dolnym schowku drzwi. Nie sprawia to problemu nawet przy 

otwieraniu drzwi na całą szerokość.

   Umocowanie całego zestawu w tym miejscu, nieco zasłania dostęp do bezpieczników. 

Już raz wymieniałem bezpiecznik i zajęło to chwile.

   Polecam to rozwiązanie ponieważ jest w miarę łatwe do montażu i demontażu.

W razie czego można z powrotem wstawić schowek na swoje miejsce. 

 

post-74448-0-33092400-1378475899_thumb.jpg

post-74448-0-61682800-1378475915_thumb.jpg

post-74448-0-84946800-1378475925_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Szkaradnie to wygląda... Na pewno nie raz przyjedziesz nogą o nie... Miałem tak w poprzednim i przeklinałem montowanie z tej strony.

Nie wiem czy o prawda ale radio nie powinno być tak blisko bezpieczników < bynajmniej tak twierdzi pisemko "Motor".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się o nie uderzyłem. A jestem wysoki. Miałem NX-a i też tak miałem zamontowane, tylko że bardziej

wystawało. I tam trzeba było uważać. Tu właśnie chowa się w miejsce po schowku i jest gitara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokladnie tak ja mam kabelek z bezpiecznikow jest tam wolne miejsce gdzie prad dochodzi dopiero po przekreceniu kluczyka tak wiec z wyłaczeniem na pewno nie zapomnisz

post-46256-0-97721600-1378568662_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a nie da rady abyś dał fotki zrobionej w dzień? Tutaj nie widać jak jest zamontowane.

Też się zastanawiam nad montażem na stałe w Tino, lecz ja mam Tinke z monitorkirm i praktycznie nie mam gdzie je "upchnąć" w konsoli. W chwili obecnej wieszam na drzwiczkach od schowka. Zrobiłem specjalne uchwyty oraz okleiłem taśmą na gumie aby nie rysowało drzwiczek-schowka. Po trasie chowam w szufladę-schowek, który jest pod siedzeniem pasażera. A tak przy okazji, to mieszkam w blokowisku i chyba by było dużo strat w autku, gdyby komuś przyszła chęć na radyjko.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale naprawdę nie masz się czym chwalić,kolega wyżej dobrze to określił,szkarada.

Wystarczy poszukać myślę że nie kupujesz/instalujesz CB w ciemno i posiłkujesz się np. takim forum http://www.cb-forum.pl/topics146/almera-n16-vt14428.htm

masztu kopalnię wiedzy choć na początku można mieć mętlik w głowie.

Dział Instalacje mobilne pokazują sposoby montażu radia,anteny itp.mnie po małych modyfikacjach udało udało się upchnąć do almery nawet Valerego a w miejscu gdzie Ty zamontowałeś CB mam zewnętrzny głośnik do CB.

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma CB w Almerze po lifcie ? Chodzi mi o model gdzie jest już wyświetlacz zamiast półki.

W tej wersji pod radiem jest mały schowek, półka, Czy ktoś tam wbudował CB ?

Swoją zabudowe robiłem już ok 1,5 roku temu. Wtedy nigdzie nie znalazłem fot tego rozwiązania.

Edytowane przez Kuga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jest zdjecie 

wiem radio bez ramki ale gdzies mi sie ta ramka zapodziala

na drugim zdjeciu zaznaczylem gdzie podlaczylem radio w skrzynce bezpiecznikow i dalem bezpiecznik prad w tym miejscu dochodzi dopiero po zapłonie

post-46256-0-62271800-1378669700_thumb.jpg

post-46256-0-37434500-1378669896_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mogłeś dać prądu od razu z zapalniczki i nie ciągnąć tyle kabelka? Ona przecież też działa po przekręceniu stacyjki. Prócz tego radio i tak ma swój bezpiecznik na kablu /przynajmniej moje/.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

To i ja dodam. Radio zamontowane na seryjnym uchwycie, kabel anteny idzie pod tapicerkę, wychodzi pod tylnym siedzeniem do bagażnika (jako że nie zostawiam anteny na noc, wolę włożyć do bagażnika. Zasilanie pod postój.

 

olyj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...