Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Demontaż gałki dźwigni zmiany biegów


akuma12324
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że wytarła mi się nakładka na gałce zmiany biegów, chciałbym ją zdemontować i polakierować nakładkę. Mam problem bo za żadne skarby nie mogę zdjąć gałki. Może ktoś już spotkał się z tym problemem i poradzi co i jak?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładamy coś między zęby żeby nie przygryżć sobie języka, jedna noga na wycieraczke kierowcy druga noga na wycieraczke pasażera, gałka między nogami jeszcze tylko uważaj abyś nie zrobił dziury głową w dachu i jednym mocnym pociągnięciem sciągasz gałke bieków do góry. Od spodu gałki masz śrubke na krzyżaka odkręcasz i ładnie schodzi sam dekielek. Papier wodny i scierasz pozostałości farby, odtłuscić i pomalować na nowy kolor. Montaż na wcisk. nakładasz gałke i uderzasz dolną cześcią pięści GOTOWE

Edytowane przez kakis
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja serwisowa QashQai, rozdział Transaxle and Transmission, strona 24, ostrzeżenie wpisane GRUBĄ CZERWONĄ CZCIONKĄ:

Never reuse control lever knob.

 

A to pewnie dlatego, abyś nie miał do nikogo pretensji, jak przy szybkiej redukcji przy wyprzedzaniu gałka zostanie Ci w ręku.

 

Niektóre elementy są przewidziane przez producenta jako jednorazowe, ale przecież taką zawleczkę zabezpieczającą nakrętkę w układzie kierowniczym też wystarczy wyprostować kombinerkami i będzie jak nowa.... Za pierwszym razem, ale po kilku już może pęknąć. A ponieważ nie ma licznika, zalecają wymianę na nową za każdym razem. Dla świętego spokoju.

 

Twój samochód, Twoja gałka, Twoja decyzja....

Edytowane przez JjS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie melduję, że gałka wygląda już jak nowa :) Jest ona wciskana tak jak pisaliście. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Informacyjnie powiem dla tych, którzy mają jeszcze gwarancję...

 

Mi wytarła się ta a`la skórka - wymienili mi w ASO na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!Chciałbym ponowić temat gałki zmiany biegów.Czy ktoś orientuje się czy gałka z nowego QQ pasuje do modelu 2011?Chcę taką kupić ale obawiam się że może mieć inne mocowanie.Będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie gałka zmiany biegów po 112tys. km nie wygląda zbyt dobrze (poprzedni właściciel ją trochę porysował). Zostało mi trochę farby po lakierowaniu czujników parkowania. Zastanawiam się, co by dekielek przemalować na kolor nadwozia :D Na którym biegu najlepiej jest dokonać operacji demontażu? Na pewno przez to szarpnięcie nic się nie uszkodzi? Czy po takiej operacji gałka będzie równie dobrze siedzieć jak przed demontażem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam;

 

poniżej link do filmiku z demontażem gałki zmiany biegów - wygląda na 1.6 benzynę .

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Rosjan wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość krzysiek_s

Panowie, odświeżam temat. Czy jest ktoś kto może potwierdzić czy gałka drążka zmiany biegów z qashqai II będzie pasować do qashqai I FL? Potrzebuje wymienić, a na allegro nowe to w zasadzie tylko do wersji po 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Dopiszę się odnośnie gałki skrzyni 6 biegowej z okrągłym dekielkiem, który trochę się już wytarł. Mam pytanie do osób, które ją demontowały. Czy demontaż wygląda tak jak na filmie? Czy srebrny dekielek można oddzielić od reszty, nie uszkadzając go?

post-108557-0-88898000-1518612550_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dopiszę się odnośnie gałki skrzyni 6 biegowej z okrągłym dekielkiem, który trochę się już wytarł. Mam pytanie do osób, które ją demontowały. Czy demontaż wygląda tak jak na filmie? Czy srebrny dekielek można oddzielić od reszty, nie uszkadzając go?

attachicon.gifIMG_0939.JPG

 

Srebrny dekielek jak już ktoś prędzej napisał jest przykręcany od spodu śrubką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ogóle to duży minus dla nissana, że nie uwzględnił tego drobiazgu, jakim jest dekielek na gałce, jako część zamienną, Dużo aut (np toyota) ma te dekielki wymienne za niewielką cenę. Chyba pójdę w tym kierunku i dobiorę coś z innej marki. Pomalowanie dekielka da efekt góra na rok-damskie pierścionki robią swoje.

Myślę, że ta byłaby ok:

http://allegro.pl/zaslepka-galki-zmiany-biegow-toyota-avensis-i5471072475.html

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
8 godzin temu, Intendo napisał:

Znalazłem na Alliexpres zamiennik i chciałem wymienić

Ta jest ohydna, plastikowa. Poniżej link do skórzanej razem z mieszkiem. Co do wymiany, gdzieś widziałem film. Trzeba podważać czymś od dołu.

https://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-mieszek-nissan-qashqai-j10-2-i6714190774.html

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezzar1 napisał:

Ta jest ohydna, plastikowa. Poniżej link do skórzanej razem z mieszkiem. Co do wymiany, gdzieś widziałem film. Trzeba podważać czymś od dołu.

https://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-mieszek-nissan-qashqai-j10-2-i6714190774.html

Jest to skóra ale z tzw.plastikowej świni:D.Inaczej też zwana skórą ekologiczną czyli po prostu zwykła dermą.

Gałka z linku na chińskim portalu a tą z Allegro,różni się jedynie rodzajem plastiku z którego została wykonana.Z pewnoscia ta gałka z chińskiego portalu chyba nawet bedzie trwalsza,bo po zdjeciach widac ,ze jest wykonana na wtryskarce.Natomiast ta z Allegro jest obszyta dandetna dermą ,ktora o wiele szybciej ulegnie zniszczeniu .

 

Gałka montowana jest na drążku na zatrzask.Aby ja wymienic trzeba chwycic dobrymi  szczypcami drązek tuz pod galką (po odpieciu najpierw mieszka) i np.duzym wkretakiem opartym o szczypce podwazyc galke aby wyskoczyła z zatrzasku.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, piotrek3 napisał:

Inaczej też zwana skórą ekologiczną czyli po prostu zwykła dermą.

Oj tam, oj tam. Nie czepiajmy się szczegółów. :)

Też bym chciał coś zrobić z gałką a w szczególności z dekielkiem, bo zeszła z niego farba. Ale nie mam pomysłu. A ta skóra eko jest jeszcze w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cezzar1 napisał:

Oj tam, oj tam. Nie czepiajmy się szczegółów. :)

Też bym chciał coś zrobić z gałką a w szczególności z dekielkiem, bo zeszła z niego farba. Ale nie mam pomysłu. A ta skóra eko jest jeszcze w dobrym stanie.

Jak problemem jest wytarta farba to bez sensu jest szukac drugiej galki!

Wszak wiadomo jak ją zdemontowac, mozna pomalowac ja samemu lub zlecic to lakiernikowi.

Zapewne jakis szary-srebrny kolor bedzie mial pod reka wiec koszt bedzie znikomy a gałka oryginalna  w prawdziwej skórze a nie dermie.

Sam to kiedyś zrobiłem w X-trailu t30 gdzie galka jest  na gwint.Po malowaniu wygladala lepiej niz fabryczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrek3 napisał:

mozna pomalowac ja samemu lub zlecic to lakiernikowi.

Chciałem to malować, ale żona tymi pierścionkami obedrze szybko. Lakiernikowi nie dam takiej pierdoły a samemu nie jestem w stanie zrobić, aby było twarde. Chociaż teraz wpadłem na pomysł, aby to okleić folią :) .

3 godziny temu, piotrek3 napisał:

gałka oryginalna  w prawdziwej skórze a nie dermie

Pewnie w tej samej co kierownica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 25.10.2018 o 10:07, piotrek3 napisał:

 

 

Gałka montowana jest na drążku na zatrzask.Aby ja wymienic trzeba chwycic dobrymi  szczypcami drązek tuz pod galką (po odpieciu najpierw mieszka) i np.duzym wkretakiem opartym o szczypce podwazyc galke aby wyskoczyła z zatrzasku.

 

 

czy to dotyczy właśnie gałki z tą strzykawką czyli z podnoszonym pierścieniem dla wstecznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...