Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Rozmiar gwintu drążka zmiany biegów


bastik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was wie może jaki jest rozmiar gwintu drążka zmiany biegó w almerze ? :)

Oryginalna gałka już praktycznie cała mi się rozpada, a jak zacznę ją rozkręcać to już w ogóle nic z niej nie zostanie, a wolał bym kupić nową za nim odkręce tą obecną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W n16 przed liftem gałka jest z gumopodobnego plastiku i zużyta daje się dośc łatwo wyciągnąć w górę. Trzeba ją dobrze chwycić i ciągnąć w górę powoli, ale mocno. W środku ma kształt negatywu wysokiej na jakieś 5cm ciężkiej nakrętki i wysunięcie gałki polega tylko na pokonaniu tą nakrętką zmiany profilu na okrągły w wewnętrznym odlewie gałki. Pomocne jest zniekształcanie owalu dolnej części gałki podczas ściągania. Później należy mieć dobry klucz np nastawny i odkręcać tą wielką nakrętkę, byle z czuciem, bo trzymają ją na dole tylko drązki do skrzyni. Jak odkręci się tą nakrętkę to widać gwint. Jest to prawy gwint, a wytoczony w górnej części tego pręta - dźwigni zmiany biegów i bez rozbierania także można to zmierzyć zsuwając trochę chromowaną nasadkę mieszka skóropodobnego.

 

Dokręcając nakrętkę z powrotem na swoje miejsce należy przyjrzeć się jak układa się wewnętrzny odlew negatywu tej nakrętki wewnątrz gałki i tak dokręcić / ustawić nakrętkę by gałka była prosto (rónolegle do osi pojazdu).

 

Zużytą gałkę można też obszyć skórą.

 

Nie wiem jak wygląda sytuacja w n16 po lifcie, ale przypuszczam, że identycznie. Mam nadzieję, że pomogłem. Jeśli nie to mogę też rozebrać to u mnie jeszcze raz i pomierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Chciałbym w jakiś sposób odnowić plastikową zaślepkę w gałce drążka zmiany biegów, bo zeszła mi farba i niezbyt dobrze to wygląda. Znalazłem całkiem przypadkowo, że można oddzielić ten element od samej gałki. Czy ktoś wie w jaki sposób ściągnąć tylko ten plastik bez rozkręcania samej gałki i drążka. To jest tylko przylepione czy jest jakaś śruba?

 

Zdjęcia, które znalazłem na rosyjskiej stronie: https://www.drive2.ru/l/288230376152562539/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...