Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie narzedzia OBD do QQ


jasiu_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się sparować, ale Torque nie łączy się. Wygląda to tak jakby OBD był widoczny tylko przez chwilę i nim Torque nawiąże połączenie OBD przestaje być widoczne. W ustawieniach BT tabletu mam powiązanie z OBDII. Ehhhh już nie mam pomysłu na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i Torque próbuje się łączyć sprawdza po kolei protokoły i w końcu pisze błąd połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie teoretyczne. Czy jeżeli użyje kabla VAG K+CAN COMMANDER 3.6 to będzie to groźne dla samego samochodu czy po prostu taki kabel wraz z zestawem oprogramowania nic mi nie odczyta. Kabel ten obsługuje linie  CAN oraz K. ELM 327 również obsługuje protokoły CAN. Ciekaw jestem czy w przypadku VAG K+CAN COMMANDER 3.6 jest to kwestia kabla czy tez zainstalowanego w komputerze oprogramowania do interpretacji odczytywanych ramek.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość Sherman997

Pytanie teoretyczne. Czy jeżeli użyje kabla VAG K+CAN COMMANDER 3.6 to będzie to groźne dla samego samochodu czy po prostu taki kabel wraz z zestawem oprogramowania nic mi nie odczyta. Kabel ten obsługuje linie  CAN oraz K. ELM 327 również obsługuje protokoły CAN. Ciekaw jestem czy w przypadku VAG K+CAN COMMANDER 3.6 jest to kwestia kabla czy tez zainstalowanego w komputerze oprogramowania do interpretacji odczytywanych ramek.

 

 

Również jestem ciekaw czy można bezpiecznie podpiąć taki kabel, chodzi mi tylko o odczyt błędów do audi a4 b6 podpinałem i działał ale wiadomo to starsze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć soft w którym można wybrać Nissana i model auta oraz silnik, to Ci wszystko ogarnie. Torque po ELM237 nie odczyta wszystkich błędów, np. u mnie pokazał, że czysto, a wspomniany wcześniej soft na jakieś magicznej skrzynce pokazał błąd przepływki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam koledzy,świeży zakup QQ, przyznam ,że mam mętlik ,jaki zakupić interfejs najlepiej, viaken proponował mi MD136 Bluetooth, ale nie jestm jakoś przekonany, co proponujecie?konkretnie pod mój model?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego potrzebujesz, jak sam silnik (prosty odczyt parametrów i kasowanie błędów) to polecam http://allegro.pl/obd-scan-bluetooth-vgate-elm-327-elm327-bt-obd2-pl-i5970568400.html + apka na telefon torque.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, interesuje mnie coś prostego, nie bedę się bawił w jakieś programowanie czy coś,odczytać,pokasować błędy, po jakieś ewentualnej naprawie i.t.p....to myślisz ,że wystarczy??? a apka jak piszesz to u nich też??pozdrawiam.

Edytowane przez falcon226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc Ulisses,pozdrawiam serdecznie.


Ulisses zakupiłem ten interfejs,tak wstępnie wrzuciłem go na kompa z płytki,wszystko w języku obcym, prosiło mnie o jakiś klucz licencyjny,,może coś żle robię.Jak Ty to ogarniałeś,jeżeli możesz w skrócie opisać?noi i nie widzę menu po polsku,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak, ten co wkleiłeś,dał mi kolo jeszcze płytkę ,żeby wgrać też na kompa w razie '"w".Spróbuje to ogarnąć,przez BT nie chciał mi się łączyć,ale może coś pogrzebię w telefonie.Pytanie, wystarczy kluczyk w zapłon,bo jak skanuje Vagiem Galaxy,wystaczy mi zapłon włączyć.A jak jest konkretnie w japońcach??trzeba uruchomić auto jak piszą poprzednicy?trochę to dziwne,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Kolegów..

Mam qq 2.0 2008 rok. I problemy z kontrolką poduszki. W dwóch stacjach nic nie widzą i myślę, że może sam spróbuję.. Poproszę  o sugestie  -jaki interfejs i oprogramowanie spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Działa w zakresie diagnostyki silnika - zweryfikowałem. Do reszty trzeba mieć oczywiście Consult-a III ;)

Witam

A który elm327 i jaki program/programy używałeś do tej weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 17.11.2018 o 11:39, Lasiat napisał:

Czy CLIP również w jakimś stopniu będzie współpracował z QQ? W sumie NISSAN jest blisko z RENAULT-em.

Nie wiem czy Clip, ale ddt2000 z tego co pamiętam miało oprócz Renault do wyboru jeszcze Dacie i Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDT 2000 jest o wiele tańszy niż clip :) Ale niestety qq tam chyba nie da się wybrać. 

Edytowane przez Lasiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...