Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie o tempomat w P12


FreeoN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiadający 1.8 benzynę mógłby mi napisać, gdzie oryginalnie mieście się sterownik tempomatu w aucie? Najlepiej z jakimś zdjęciem. Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam czy ktos ma zdjecia albo zamontowal juz ten tempomat. Sterownik juz posiadam kierownice multi tez bede mial kwestia tasmy pod kiera i czy reszta kabli jest w kostkach bo znajac zycie jak w oplach kable sa tylko brakuje elementow czyli przyciski kiera i wiazka w niej i czy tasmy sa wszystkie gotowe jako full. I najwazniejsze gdzie ten sterownik jest montowany a rozbierac pol auta niechce mi sie. Kabel z programem Nissan Consult tez mam zeby aktywowac jak by cos.

 

Jak ma ktos zdjecia jakies gdzie to zamontowac pod deska i zdjecia rozebranej kierownicy i wiazek bylbym wdzieczny.Jak to ogarne i zadziala to by sie poradnik zrobilo.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos ma zdjecia albo zamontowal juz ten tempomat. Sterownik juz posiadam kierownice multi tez bede mial kwestia tasmy pod kiera i czy reszta kabli jest w kostkach bo znajac zycie jak w oplach kable sa tylko brakuje elementow czyli przyciski kiera i wiazka w niej i czy tasmy sa wszystkie gotowe jako full. I najwazniejsze gdzie ten sterownik jest montowany a rozbierac pol auta niechce mi sie. Kabel z programem Nissan Consult tez mam zeby aktywowac jak by cos.

 

Jak ma ktos zdjecia jakies gdzie to zamontowac pod deska i zdjecia rozebranej kierownicy i wiazek bylbym wdzieczny.Jak to ogarne i zadziala to by sie poradnik zrobilo.

 

Pozdro

 

Z tego co wiem P12 miało aktywny tempomat z czujnikiem odległości od poprzedzającego pojazdu. Czujnik montowany w przednim zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nissan primera nie ma żadnego czujnika odległości. Tempomat jest standardowy w P12. W celu wyłączenia należy wcisnąć cancel, sprzęgło lub hamulec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem P12 miało aktywny tempomat z czujnikiem odległości od poprzedzającego pojazdu. Czujnik montowany w przednim zderzaku.

P12 nie miały aktywnych tempomatów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nissan primera nie ma żadnego czujnika odległości. Tempomat jest standardowy w P12. W celu wyłączenia należy wcisnąć cancel, sprzęgło lub hamulec.

Cześć.

Czy możesz zrobić jakieś foty twojego auta?

Chodzi mi o kierownicę, ale ściągnięte osłony. Zdjęcie okolic pedałów, hamulec czy tam masz jakieś czujniki i ile ich jest.

Do tego fotkę komory silnika, okolice przepustnicy. I resztę silnika i przegrody.

Do tego potrzebuje info czy wiesz gdzie jest sterownik zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kiere to juz mam ogarnieta bo kupilem full sterowanie radiem i tempomat. Co do tasmy to na ta chwile ilosc kabli by sie zgadzala ale to jeszcze musze sprawdzic czy sa wszystkie pary jak rozbiore cale oslony. Najbardziej nie moge sie doszukac info gdzie ten sterownik zamontowac pod deska czy komora silnika bo na silniku wolnych kostek nie widze i co najwazniejsze potrzebny jest jakis czujnik na hamulec czy sterownik pobiera info z tego co jest ? 

Prosze wszystkich co posiadaja tempomat o zrobienie fotek komory silnika i pedalow i jak wiedza gdzie ten sterownik jest to tez info 

Edytowane przez robertoss88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to wszystko... U mnie w instrukcji jest ostrzeżenie, co prawda dotyczy systemu ICC. Ale ten system był montowany z tempomatem w najwyższych wersjach. Działanie jego polegało na utrzymywaniu odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego. A ostrzeżenie brzmi: nigdy nie kładź stopy pod pedałem hamulca, gdyż może zostać tam ściśnięta. Czy w takim razie tempomat to tylko sterowanie elektroniczne czy faktycznie jest mechanicznie sprzężone z pedałami? Sam mam tylko tempomat bez ICC a i instrukcja była drukowana ta sama do samochodów przed i poliftowych - przynajmniej ja taką mam do polifta. Poniżej fotki o które prosiłeś, niestety słaba jakość bo na wysokim ISO.

_K3II3340.jpg

_K3II3341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym 1,9 dci jest tempomat prosty a wiec nie ustalasz nawet szybkości na komputerze. Utrzymanie szybkości polega na utrzymaniu obrotów. Jak wciśniesz sprzęgło obroty spadną tempomat się wyłączy, analogicznie z hamulcem. Potrzeba kiewonicy wielofukcyjne oraz modulu. Nie wiem jak jest z aktywacją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super dzięki za odzew na post kolego @neuroraider

czy jest możliwość abyś jeszcze zrobił parę fotek tzn dokładnie tych czujników na sprzegle i na hamulcu ile ich tam masz i ilość kabli podłączonych do nich.

Kolejna rzeczą fotka jak by ci sie udało ze światłem dobrym tego co masz nad pedałami a jest za deska.

Z tego co widze to w 1.9 jak i 2.0 brak w zasadzie miejsca na ukrycie sterownika w komorze silnika. Dodaje fotke jak on wygląd i patrząc na 2 uchwyty montażowe chciałem stwierdzić ze właśnie w komorze silnika jest zapakowany.

Kolejna rzeczą której nie mogę w  swojej 2.0 16V odszukać to sterownik silnika  i jest on chyba zamontowany w nadkolu lewym i tym samym podejrzewamy ze od tempomatu też tam jest montowany w specjalnej luce jak robi to Ford  w mondeo Mk3.

Dla tego nigdzie nie mogę namierzyć kawałka wiązki wolnej czy też kostek wszystko jest wpięte a wiązki po lewej stronie auta są dość grube i cześć ich ginie w nadkolu właśnie.

Jesli ktoś ma jakieś zdjęcia gdzie sa sterowniki od silnika itp proszę o dodanie.

Kolego @michaell

z tego co już udało mi sie wyczytać i zdobyć info były 2 wersje tempomatu jedna zwykła prosta tzn Przyciski na kierownicy takie czarne mówimy przed liftem jadąc powyżej chyba 60km naciskało się set i + chyba i powinien pojawić się napis na desce i już tempomat sterował.

Co do drugiej wersji był on wyposażony w czujnik uderzeniowy/ odległosciowy ICC  tak jak kolega napisał wersje po lifcie i już przyciski na kierownicy były srebrne 

 

22bd71d04588879916d380bb0780.jpg.89b33aea002bb185253fb9d5a27e6f13.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

włączę się do dyskusji,miałem poliftówkę,ale nie miałem tej opcji,by tempomat był aktywny,

każde dotknięcie pedałów hamulca,lub sprzęgła,powodowało wyłączenie tempomatu,

szukam od pewnego czasu p12 z 2007 roku, w najbogatszej wersji,i jeśli znajdę,po kupnie sprawdzę,czy może ostatnie wypusty miały takową opcję.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przy latarce na szerokim kącie, coś tam widać. Niestety aparat z obiektywem jest spory i niżej/bliżej nie wejdzie. Jak znajdę ładowarkę do małej cyfrówki to ją tam wetknę i zrobie kilka ujęć albo filmik. Oryginalne duże pliki do powiększenia pod tym linkiem:

http://fromsmash.com/c7471bb7-67ec-11e8-96b4-06d04ae87646

U mnie w instrukcji polifta jest kilkanaście stron poświęconych temu tempomatowi oraz ICC. Poniżej link do kopii tych stron w języku polskim, zdjęcia robione na kolanie ale chyba widać co i jak;) W polifcie mam srebrne przyciski chociaż w manualu jest rysunek starej wersji ale bez ICC bo to była opcja dodatkowa.

http://fromsmash.com/68bc2a52-67ee-11e8-96b4-06d04ae87646

A poniżej złożyłem te strony do kupy i pomniejszyłem ale tekst i rysunki są widoczne.

http://fromsmash.com/28c0f58f-67f0-11e8-96b4-06d04ae87646

_K3II3722.jpg

_K3II3726.jpg

_K3II3729.jpg

manual tempomat icc 2.jpg

Edytowane przez neuroraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia - zbliżenia. Podszedłem blisko i na ile się udało to zrobiłem kilka ujęć.

IMG_8244.jpg

IMG_8245.jpg

IMG_8246.jpg

IMG_8247.jpg

IMG_8248.jpg

IMG_8249.jpg

IMG_8250.jpg

IMG_8251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Super o to wlasnie mi chodzilo mam co porownac teraz. Zanim te foty widzialem juz pol auta rozebralem w celu analizy kabli i troche wtyczek odkrylem. Tak wiec dobrze stawialem na pedale hamulca musi byc drugi czujnik i na niego wtyczka brazowa ktora jest przywiazana do instalacji pod kierownica dalej kierownica tzn pelna wiazka idzie tym samym do kierownicy dokladniej do pajaka tam sa wpiete wszystkie kable (do zweryfikowania kazdy sam) dalej zostaje juz sprawdzic pajaka czy wtyczka ktora idzie do srodka ma wszystkie przewody w kosce przelicze i ustale kolory. Jesli mamy pelna kostke zostaje zakup kierownicy full opcja zalezy od rocznika przed liftem czy po ma znaczenie bo moga byc inne kostki do pilota i tempomatu czarne albo szare. Dalej najwazniejsza kwestia to sterownik jest on za schowkiem montowany tu znowu prośba o foty. Ja mam tu znowu kostki niebieska i zielona  i jedna duza niebieska tez biala z 2 kablami sie znalazla.

Tak wiec trzeba zweryfikowac jak jest zamontowany i jakie przewody i kostki ida bo byc moze tu brakuje jakis kabli. Tam tez jest taka skrzynka na ktorej jest podpietych kilka kostek i tez sa wolne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy udało ci się okiełznać już problem tempomatu i instalacji jego elementów w aucie bez fabrycznie zamontowanej tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo ponownie co do gratów to juz wszystko posiadam sterownik czujniki i kierownice. Zostało to zamontować tak więc czujnik wiem gdzie wtyczki są kierownice też pasuje. Zostało ogarnac sterownik który nie wiem w koncu gdzie ma być montowany według schematów jeśli dobrze patrze montowany powinien być pod siedzeniem pasażera natomiast ja przy subwooferze mam chyba sterownik tzn komputer silnika wtyczka duża pełno kabli muszę sie do tego dostać i zrobić foty. Natomiast podobną skrzynkę znalazłem za schowkiem i mam zonka bo mam manual więc 2 sterowniki podobne są i zgłupiałem gdzie ten tempomat ma być. 

Wielka prośba do kolegi @neuroraider żeby sprawdził co ma pod fotelem pasażera jak i za schowkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz tez ustalilem pod fotelem jest ECU silnika a podobna skrzynka jest za schowkiem od TC/ESP. Tak wiec gdzie tego szukac bo wedlug manuala od tempomatu pokazuje wlasnie po stronie pasazera gdzies na rysunku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno by dzialalo zapewne kwestia sterownika dla tego przydalby sie informacje od osob ktore maja tempomat zwykly i ten z icc i jakie maja numery sterownikow. Mam kolesia co robi w ASO moze co nieco mi powie ale i tak najlepiej jest widziec to co ktos ma w aucie. Wiec prosba kto ma tempomat byle jaki wazne zeby zrobil fotke naklejki i info gdzie ma go zamontowanego. Bo nie moge sie doszukac gdzie to ma byc bo jedyne miejsce ktore mi teraz pasuje według zdjec z google sterownika z kawalkiem duzej blachy to miejsce gdzies za radiem pod deska. Dodatkowo za radiem znalazlem tez wtyczke do sterownika od czujnikow cisnienia w kolach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Część Ponownie

Temat tempomatu powraca u mnie co jakiś czas i stad prośba do wszystkich co maja zamontowany tempomat ,aby jeśli maja jak zrobić parę fotek okolić fotela pasażera + ściągnięty plastik progu i zaślepki kolo deski tam jest skrzynka i kostki w celu zobaczenia jakie kable ida.

Istotna dla mnie informacją  jest to czy mając tempomat  macie zamontowany subwoofer bądź zmieniarkę albo czytnik dvd pod fotelem.

Z ustaleń tempomat jest montowany pod siedzeniem pasażera i teraz w zależności od wyposażenia które ktoś zamówił możemy mieć tam subwoofer + czytnik dvd albo inna navigacje ( polifcie) Albo sam subwoofer i zamontowany wzmacniacz.

Proszę was bardzo o jakieś info zdjęcia co kol wiek żeby sprawdzić i odpalić tempomat a potem stworzy sie poradnik dla innych.

Dodaje fotki co może być montowane pod siedzeniem na 5 zdjęciu widać dokładnie ze były opcje z subwooferem i tempomat. Na 4 mamy pedały hamulca i 2 czujniki

 

Screenshot_2020-08-23 DVD Czytnik odtwarzacz Nissan Primera P12 LIFT.png

Screenshot_2020-08-23 NAPĘD DVD NISSAN PRIMERA P12 28330 BA00B.png

Screenshot_2020-08-23 PRIMERA P12 18995AV201 STEROWNIK KOMPUTER TEMOPMAT.png

Screenshot_2020-08-23 Pedał Hamulca Czujnik NISSAN PRIMERA P12 1 9 DCI.png

Screenshot_2020-08-23 SUBWOOFER SUBUFER NISSAN PRIMERA P12 2002-06.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć

Ponownie tak wiec ustaliłem juz wszystko potrzebujemy drugi włącznik na pedał hamulca podpięcie do brązowej wtyczki owinięta pod deska do wiazki. Kierownice zalezy od modelu przed czy po lifcie z przyciskami czarne albo szare. Kolejne rzecz to sterownik montowany pod fotelem tu możecie mieć dylemat jak macie subwoofer i zamontowany sterownik silnika ( benzyna ) to z czegoś trzeba zrezygnować wywalamy subwoofer i montujemy blachę z poprzednich postów jaka pokazałem i do niej przekręcamy sterownik silnika i nasz tempomat też tam się zmieści. Kolejną rzeczą jest wiązka której na ta chwile nie umiem ustalić gdzie jest albo jest wciśnięta w podłogę pod fotelem gdzieś głęboko albo jej brakuje jeśli tak to musi ona iść wtedy do słupa B strona pasażera 20180531_200013.thumb.jpg.0b7943824d53526417ede68f1e88e0cc.jpg

W dolnej części tego zdjęcia jest za zaślepka taka skrzynka z wtyczkami być może tam trzeba sie wpiąć z instalacją.

Jak ktoś ma tempomat proszę was o zdjęcia tej okolić słupka pasażera i pod fotelem jak u was jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...