Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Webasto od innego samochodu


Gość kraqsek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam okazje kupić webasto od voyagera 2.8crd. Czy da się podłączyć do terrano 2.7tdi inne webasto? Czy musi być dedykowane? Z podłączenie węży nie będzie problemu. Obawiam się tylko czy nie będzie za mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być dedykowane, jak masz sterownik to nie musisz się martwić mocą, ustawiasz temperaturę i grzeje. Zorientuj się tylko czy to webasto jest sterowane analogowo czy CAN, bo jak CAN to nie dasz rady . Też mi się marzy takie ciepełko, tylko monet mało a kupować grata na aukcji który jednej zimy nie wytrzyma ,jakoś mi się nie uśmiecha. Po kolegach pytałem, ale niestety nikt nie ma sprawnego. Informuj o postępach i miłej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być dedykowane, jak masz sterownik to nie musisz się martwić mocą, ustawiasz temperaturę i grzeje. Zorientuj się tylko czy to webasto jest sterowane analogowo czy CAN, bo jak CAN to nie dasz rady . Też mi się marzy takie ciepełko, tylko monet mało a kupować grata na aukcji który jednej zimy nie wytrzyma ,jakoś mi się nie uśmiecha. Po kolegach pytałem, ale niestety nikt nie ma sprawnego. Informuj o postępach i miłej pracy

 

A co to jest CAN. Niestety jestem laikiem w tych sprawach :)

 

Mam upatrzone w sumie dwa. Jedno webasto od w/w voyagera a drugie od mazdy 6. Oba po 500 zł i oba w mojej okolicy więc mogę sprawdzić.

 

Jak kupię to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znasz się na elektryce trochę? sam będziesz zakładał?

CAN to lokalna sieć w samochodzie...

potrzebujesz tak zwane analogowe, złączne przyciskiem a nie poprzez transmisje

webasto może być jako ogrzewanie postojowe albo dogrzewanie silnika więc też żebyś dobre kupił

zerknij sobie http://www.nissan-pi...hed]/index.html

generalnie banalne w 800 się wyrobiłem ze 3 lata temu

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znasz się na elektryce trochę? sam będziesz zakładał?

CAN to lokalna sieć w samochodzie...

potrzebujesz tak zwane analogowe, złączne przyciskiem a nie poprzez transmisje

webasto może być jako ogrzewanie postojowe albo dogrzewanie silnika więc też żebyś dobre kupił

zerknij sobie http://www.nissan-pi...hed]/index.html

generalnie banalne w 800 się wyrobiłem ze 3 lata temu

 

Na elektryce nie znam się dobrze ale mam kogoś kto mi to podłączy. Lepiej mi idzie z mechaniką :)

 

CAN-sterowanie cyfrowe ,na tej stronie znajdziesz wiele mądrych i przydatnych informacji http://ogrzewaniepos.../instalacja.php

 

Dzięki za stronkę. Przydatne informacje. W przyszłym tygodniu myślę że coś już kupię to dam znać jak idą prace. Trzeba się przyszykować do zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u sobie dogrzewasz który działa jako ogrzewanie postojowe, miałem zrobić swój sterownik do niego ale jakoś tak zostało na przyciskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u sobie dogrzewasz który działa jako ogrzewanie postojowe, miałem zrobić swój sterownik do niego ale jakoś tak zostało na przyciskach

 

Ja nie potrzebuję wodotrysków. Wystarczą mi tak jak u Ciebie przyciski. Mi tylko zależy na porannym uruchamianiu silnika, żeby był podgrzany. Niestety przy -20 to słychać i widać jak silnik męczy się przy odpalaniu :) Nie zależy mi na ciepłej kabinie. Układ ogrzewania mam bardzo sprawny i kabina szybko nagrzewa się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rano włączam jak wychodzę z pieskiem na spacer, wracam wyłączam a potem zaraz jadę do pracy :) w środku cieplutko szyby odmrożone :) jeszcze muszę podpiąć jakoś lusterka ale nie mogę się zabrać do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rano włączam jak wychodzę z pieskiem na spacer, wracam wyłączam a potem zaraz jadę do pracy :) w środku cieplutko szyby odmrożone :) jeszcze muszę podpiąć jakoś lusterka ale nie mogę się zabrać do tego

 

Mam jeszcze jedno pytanie przed zakupem. Czy można weabasto włączyć bez sterownika (cyfrowego lub analogowego)? Potrzebuje prostego uruchamiania na zasadzie on/off :) Domyślam się Hugh_h że Ty tak masz. Zrobiłeś jakieś zabezpieczenie termiczne czy webasto ma już seryjnie coś takiego?

 

No a ile ten Twój spacerek z pieskiem trwa? :)

Edytowane przez kraqsek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja mam bez tak zwanego zegara, po prostu na przyciski, zwłaszcza że jak pisałem jest to dogrzewacz.

webasto ma w sobie całą kontrole temperatury,

różnie tak z 15 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ja mam 20 min czasu od wstania do wyjechania z domu, więc w sam raz żeby zagrzać samochód :) W piątek wypłata i kupuje webasto. Zobaczymy czy sam dam rade to wszystko podłączyć :) Mam nadzieje że nie będę musiał oddawać do jakiegoś magika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcjach od webasto jest w zasadzie wszystko co potrzeba, pozycja, średnice, sposoby podłączenia

jak już wymyslisz gdzie to wsadzić to pójdzie łatwo,

zrób sobie za wczasu listę trójniki wezyki opaski obejmy itp. bo to zajmuje żeby to znaleźć bo ceny "dedykwanych" do webasto są powalające

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Problemem dla mnie jest dobranie odpowiedniego pieca..Mam na myśli piece od innych aut sterowane cyfrowo.Wyczytałem w siieci że można je odpalić za pomocą zegarka 1533,tylko nie wiem czy wszystkie,czy tylko z grupy VAG.Wiem że z piecami sterowanymi analogowo jest mniej problemów,ale trudno znależć taki za rozsądne pieniądze.Może ktoś posiada taką wiedzę w których samochodach można znależć piec sterowany analogowo,to proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to trudno, trzeba po elektronice rozszyfrowywać, masz linka wyżej inaczej to możesz sie naciąć,

a za ile ty chcesz je kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz prosić o przesłanie zdjęcia elektroniki, ja tak robiłem i trafiłem wreszcie, dopilnuj żeby kawałke wiązki z wtyczką było bo to znowu gupie pieniądze za nią chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

Chciałbym zamontować webasto w nissan juke, ale nie wiem gdzie się wpiąć w klimat ronić aby wentylator nie chodził na full. Proszę o jakąś podpowiedź. Z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...