Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maskownica oświetlenia tylnej tablicy i klamki od bagażnika


Gość Pit74Tor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, rychoc napisał:

Do spuszczenia oleju jest otwór w osłonie, więc nie widzę potrzeby demontażu osłony.

Hmm, u mnie nie ma. No ale nie o tym temat. A jak już jestem przy słowie, to czy można coś zrobić aby zabezpieczyć jakoś tą maskownicę, dopóki jeszcze jest cała i się trzyma?

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cezzar1 napisał:

Hmm, u mnie nie ma. No ale nie o tym temat. A jak już jestem przy słowie, to czy można coś zrobić aby zabezpieczyć jakoś tą maskownicę, dopóki jeszcze jest cała i się trzyma?

Można najprościej zalać mocowania tych śrub dobrym klejem np poxipol 2 składnikowy a na pewno to wzmocnisz ponadto sprawdż sobie uszczelkę pod maskownicą bo moja była tak wytarta że maskownica wytarła lakier musiałem to uzupełnić a w moim poście wyżej masz link do uszczelki jaką założyłem jest trochę grubsza od oryginału ale miększa i się łatwo poddaje i trochę amortyzuje maskownicę przy otwieraniu. Ponadto wymieniłem siłowniki klapy że teraz wystarczy że delikatnie ruszę i klapa sama idzie założyłem siłowniki od laguny klapa wyżej się otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cezzar1 napisał:

Jakiej laguny?

ja założyłem dokładnie te https://allegro.pl/silownik-teleskop-tyl-renault-laguna-ii-2-kombi-i7028911573.html i już nie biję głową w klapę. Klapa się płynie i lekko otwiera dużo wyżej niż oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lagunę II kombi, to sprawdzę jak to się sprawuje. Ale w lagunie klapa jest dużo lżejsza niż w QQ, bo z plastiku. Ciekawe, że te same siłowniki podniosą klapę QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezzar1 napisał:

Mam lagunę II kombi, to sprawdzę jak to się sprawuje. Ale w lagunie klapa jest dużo lżejsza niż w QQ, bo z plastiku. Ciekawe, że te same siłowniki podniosą klapę QQ.

 Siłowniki z laguny II kombi grandtour 03.2001 nr renault 82 00 025 317 ale ten model które Ci podałem mają większą siłe niż z qashqaia. Dane siłownika qashqai 

DŁUGOŚĆ 515
SIŁA 365
SUW 210

Dane silownika laguna:

DŁUGOŚĆ 535
SIŁA 425
SUW 220
Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam w klubie urwanych maskownic. Zrobiłem na kątowniki ale w nieco inny sposób je ustawiłem, aby było łatwiej złapać odpowiedni kąt. Do wstępnego ustawienia wykorzystałem kąt z częściowo urwanego zaczepu plastikowego (później lepiej je podciąć).

 

oslona.thumb.jpg.42c2b24b0199b1a92d34cc7a5ab9b9f2.jpg

Same kątowniki przymocowałem na nity a do klapy przykręciłem na oryginalne śruby. Całość zajęła prawie 3h, ale jestem pewny że się nie rozleci. Dobrze jest zrobić szablon z tektury, aby idealnie trafić z odległościami otworów. Otwory w kątownikach powinny być płaskie, aby łatwo idealnie utrafić wysokość.

Pozostało kupić nowe siłowniki bo już kilka razy przywaliłem głową na mrozie. Czy te będą pasowały ?: https://allegro.pl/oferta/teleskop-klapy-tylnej-renault-laguna-ii-2-kombi-o-7274818735

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rambro napisał:

Witam w klubie urwanych maskownic. Zrobiłem na kątowniki ale w nieco inny sposób je ustawiłem, aby było łatwiej złapać odpowiedni kąt. Do wstępnego ustawienia wykorzystałem kąt z częściowo urwanego zaczepu plastikowego (później lepiej je podciąć).

 

oslona.thumb.jpg.42c2b24b0199b1a92d34cc7a5ab9b9f2.jpg

Same kątowniki przymocowałem na nity a do klapy przykręciłem na oryginalne śruby. Całość zajęła prawie 3h, ale jestem pewny że się nie rozleci. Dobrze jest zrobić szablon z tektury, aby idealnie trafić z odległościami otworów. Otwory w kątownikach powinny być płaskie, aby łatwo idealnie utrafić wysokość.

Pozostało kupić nowe siłowniki bo już kilka razy przywaliłem głową na mrozie. Czy te będą pasowały ?: https://allegro.pl/oferta/teleskop-klapy-tylnej-renault-laguna-ii-2-kombi-o-7274818735

Te są za mocne poszukaj takich https://allegro.pl/oferta/silownik-teleskop-klapy-renault-laguna-2-ii-kombi-7300416228?reco_id=3e4e90d6-19b2-11e9-a4ee-6c3be5bb60a8&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Podobny problem rozwiązałem w następujący sposób:

Ściągnięcie plastikowej "tapicerki" klapy bagażnika (jedna śruba w uchwycie do zamykania plus zatrzaski. Trzeba użyć troszkę siły ale wyskakują bez problemu. Najgorzej zacząć)
Odkręcenie starych śrub mocujących blendę
Wypięcie oświetlenia i przycisku otwierania klapy z blendy
Przed usunięciem pozostałości po zatrzaskach zaznaczyć środek śruby poprzez minimalne nawiercenie 
Usuniecie nożykiem tapicerskim pozostałości po mocowaniach i wstępne wyrównanie powierzchni też nożykiem)
Wyrównanie powierzchni papierem ściernym
Uchwyty których ja użyłem to mocowanie bodajże umywalki lub sedesu. Uchwyty trzeba delikatnie zmodyfikować poprzez ścięcie kołnierza, zeszlifowanie od czoła do wysokości około 12mm i nawiercenie otworu (ja użyłem wiertła fi 6,8mm). Powierzchnię do klejenia także trzeba zmatowić papierem ściernym.
W otwór wkładamy śrubę bodajże 6 o długości podobnej do tych wykręconych (może być dłuższa ponieważ w klapie jest sporo miejsca)
Całość kleimy w osi starych mocowań (ślad po wcześniejszym nawierceniu). Klej, którego ja użyłem to SUPER GLUE. Po przyklejeniu 1 uchwytu wykonałem test wytrzymałości i jak się okazało nie byłem w stanie tego oderwać (bardzo duża powierzchnia uchwytu robi swoje) Ważne aby dokładnie w odpowiednim miejscu przykleić ponieważ później musi nam to spasować z otworami w klapie, aczkolwiek istnieje trochę nazwijmy to regulacji, gdyż śrubę można ustawiać pod kątem.
Po przyklejeniu wszystko składamy do kupy i przykręcamy blendę do klapy bagażnika używając starych nakrętek + ja zakontrowałem dodatkowymi. Zakładamy tapicerkę i gotowe. 
Koszt to raptem 17 pln plus 2-3 godzinki zabawy ;-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Lepsza ta ze zdjęć powyżej ze względu na większą powierzchnię klejenia, ale i tak z klejem jest ryzyko ze względu na zmienne warunki atmosferyczne, latem nawet 50 na plusie , zimą na minusie, wilgotność itp. ja robiłem jeszcze starą techniką na kątowniki w 2015r., które kleiłem klejem dwuskładnikowym epoksydowym, wytrzymały 2 lata. Po tym w miejsce kleju zastosowałem śruby z nakrętkami i można za listwę samochód ciągnąć Na zdjęciu tak to wyglądało jeszcze z klejem, ze śrubami nie mam fotek.e5f5be65839c5fe27c4f2484c015f400.jpg

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawala jakie śruby zastosowałeś? Mógłbyś wstawić zdjęcie z zewnątrz jak wyglądają? Jakie kątowniki dałeś i czy coś przy którymś uchwycie szlifowałeś?

yukisan patrzyłem za takim zestawem naprawczym ale leroy merlin niestety nie mieli.

Ile tych mocowań trzeba wymienić? Jest ich 6 a po naprawie na zdjęciach jest 5.

Czy koło Poznania nie zna ktoś punktu, w którym to naprawiają?

Obawiam się, że mogę źle przykleić lub przykręcić te mocowania i blenda będzie krzywo przylegała.

W tym temacie również ktoś wspomniał o zmianie siłowników (proponował od Laguny), czy takie rozwiązanie nie powoduje za gwałtownego i wysokiego podnoszenia klapy? Kiedyś do golfa 3 kupiłem nieoryginalne siłowniki i wysokość była ok ale podnoszenie takie, że chciało klapę urwać :(

Edytowane przez Przemek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowań jest 5, a szóste to plastikowy kołek, który praktycznie nic nie trzyma, ja zrobiłem 4 mocowania ale śrub nie pamiętam, wydaje mi się że te na zdjęciu wymieniłem na grubsze, pamiętam że to była trochę metoda prób i błędów, pieprzyłem się ze 2 dni, kątowniki musiałem przycinać, nawiercać otwory bo kupiłem trochę kiepskie, to niestety babranina jest, robiłem wieczorami, jak wszystkiego nie masz albo coś nie tak to musisz czekać na drugi dzień i znowu do sklepu... Teraz to bym pewnie na te plastikowe białe krążki robił i dobry klej.06c6f86a61ded250a1e5a73dfa0e719a.jpg

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem za bardzo manualny i nie wiem czy nie pójdę w kierunku gotowych zestawów naprawczych ale niestety nie mogę dopasować listwy.

Moje oznaczenie to 90810 JDO/1/2/3** . Znalazłem na allegro taki zestaw ale w opsie aukcji nie ma mojego oznaczenia elementu. Mam qashqaia 2011 r. 2.0 automat, PL to chyba standardowa wersja.

Jak napisałem do sprzedawcy to odpisał, że nie gwarantuje czy będzie pasowało. Jak mogę ustalić model elementu? Wg sprzedawcy ten ich zestaw się wsuwa bez mierzenia i powinno być tak jak w oryginale.

link do aukcji:

https://allegro.pl/oferta/do-nissan-qashqai-blenda-listwa-bagaznika-zestaw-n-8811786797?reco_id=b2415105-31e8-11ea-8a29-b8ca3a6ab290&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

Ktoś próbował ten sposób?

Edytowane przez Przemek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie na nity od spodu + ewentualnie klej jest pewne. Nic nie widać i nie rdzewieje. Minął rok, a ja już zapomniałem o problemie: https://forum.nissanklub.pl/topic/85938-maskownica-o%C5%9Bwietlenia-tylnej-tablicy-i-klamki-od-baga%C5%BCnika/?do=findComment&comment=1225536

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambro pisałeś też o siłownikach, kupiłeś jakieś.

Te co pisałeś od laguny nie są za długie i za mocne, nie kaleczy się gdzieś lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Przemek74 napisał:

Jak napisałem do sprzedawcy to odpisał, że nie gwarantuje czy będzie pasowało. Jak mogę ustalić model elementu? Wg sprzedawcy ten ich zestaw się wsuwa bez mierzenia i powinno być tak jak w oryginale.

Moim zdaniem będą pasować. Tam nie ma kosmicznej technologii. Ot, dwa kawałki plastiku spasować ze sobą i skleić. 

 

4 godziny temu, Przemek74 napisał:

Te co pisałeś od laguny nie są za długie i za mocne, nie kaleczy się gdzieś lakier?

 

Też mam. Nic się nie kaleczy. Rozwiera klapę jak 16-letnia Tajka nogi ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oryginalnie na co montowana jest ta listwa?

Bo jedna spinka na wcisk została mi w listwie a reszta wystaje z klapy i nie wiem czy wykręcać czy wyciągać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Przemek74 napisał:

Bo jedna spinka na wcisk została mi w listwie a reszta wystaje z klapy i nie wiem czy wykręcać czy wyciągać?

 

Ja ją wypchałem (łatwo nie było) i olałem ;). Może to był pozycjoner? Nikt mi na forum nie odpowiedział na to. Możesz tam dołożyć dodatkową śrubę (nawet M8 wejdzie) jeśli chcesz.

Edytowane przez yukisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie trzeba to wolałbym nie rozbierać klapy :)

To oryginalnie są spinki czy śruby?

Kupiłem ten zestaw naprawczy, który wcześniej podałem. Zobaczymy czy będzie pasował, dam znać.

Edytowane przez Przemek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Przemek74 napisał:

Jeżeli nie trzeba to wolałbym nie rozbierać klapy :)

To oryginalnie są spinki czy śruby?

Kupiłem ten zestaw naprawczy, który wcześniej podałem. Zobaczymy czy będzie pasował, dam znać.

Krążą słuchy, że zdolny ginekolog wymieni uszczelkę pod głowicą przez rurę wydechową ;).

Bez demontażu tapicerki klapy zostaje Ci tylko opcja super kleju, lub kołków rozporowych. Inaczej tego nie widzę.

Jest 5 (chyba) śrub M6 i jeden pozycjoner. Nie wiem co masz na myśli - "spinki".

Dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ilość spinek i ich rozmieszczenie. Proponuję demontaż wykonać w ogrzewany garażu, lub w ciepły dzien. Plastiki są bardziej elastyczne. Na zimnie plastik jest bardziej kruchy. 

Pozdr. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2020 o 19:11, yukisan napisał:

Krążą słuchy, że zdolny ginekolog wymieni uszczelkę pod głowicą przez rurę wydechową ;).

Bez demontażu tapicerki klapy zostaje Ci tylko opcja super kleju, lub kołków rozporowych. Inaczej tego nie widzę.

Jest 5 (chyba) śrub M6 i jeden pozycjoner. Nie wiem co masz na myśli - "spinki".

Dasz radę.

:)

Ty nazywasz pozycjoner a ja spinka plastikowa :) czyli reszta to śruby.

Dzisiaj przyszedł zestaw naprawczy, już się klei. Przykleiłem na 2 składnikowy CX80 autoweld spawanie na zimno - zobaczymy.

Jak się sklei to objadę jeszcze jakimś klejem z wierzchu żeby wzmocnić ale nie wiem jeszcze jakim, dopytam jutro w sklepie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...