Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gdzie kupujecie olej i inne części


wojtgor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniałem ostatnio olej kupiłem go w sklepie w miarę zaufanym ale zapłaciłem za 8L około 330 zł + filtr oleju 50 zł. Na allegro widzę że są dużo tańsze te produkty ale ciekaw jestem waszej opinii, czy macie zaufanie do takich zakupów, jak kupować by nie kupić selektolu w opakowaniu SHELA? Inne części kupuję w internecie (tarcze, drążki, klocki) są o niebo tańsze i jak dotąd mnie nie zawiodły jakością. Napiszcie gdzie robicie takie zakupy. Oczywiście moje auto już jest pogwarancyjne wiec serwis mogę omijać dużym łukiem :)

 

Olej jaki kupowałem to: helix 5W/30, na allegro jest już nawet za (+-)90 zł 4L

Edytowane przez wojtgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie odradzam kupywanie oleju na allegro.Sam w tamtym roku kupiłem Castrola(do innego auta) bo był sporo tańszy i bardzo szybko tego pożałowałem.Z opisu wynikało,że olej jest z niemieckiego sklepu,doskonałej jakości i oczywiście na potwierdzenie 50 komentarzy od innych jaki to on wspaniały itp.Wszystko to totalna bzdura.Dostałem jakis syf śmierdzący naftą,po którym wymieniałem połowe uszczelek w aucie.Poszukaj sobie ile jest ogłoszeń typu-kupię puste bańki po oleju lub sprzedam puste bańki.Jak myslisz gdzie one trafią?

Nigdy więcej nie kupie oleju do samochodu na allegro.Teraz jade do znajomego,który prowadzi biznes z olejami i kupuje od niego.Biorę paragon lub fakture i jestem spokojny

 

Shell jest faktycznie drogi,ale zaoszczędzenie 50 zł na czyms takim jak olej mija się z celem a co do filtrów to chyba z tym nie powinno byc takiego problemu.Jedyny minus kupywania z sieci to problem ze zwrotami,koszty odesłania przesyłki w razie pomyłki i strata na to czasu.A do sklepu idziesz i wymieniasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję oleje tu: http://pro-choice.pl/ już od dłuższego czasu. Firmę znalazłem na forum VW, jak jeszcze miałem auto tej marki i od tej pory kupuję u nich, jeszcze się nie zawiodłem.

 

Co do allegro to ponoć łatwo o podróbkę, ja sam kupiłem olej Motul z allegro w dobrej cenie i był oryginalny ale przeterminowany... tak więc nie polecam, chyba że wypytacie dokładnie sprzedawcę. Ja się zniechęciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie odradzam kupywanie oleju na allegro.Sam w tamtym roku kupiłem Castrola(do innego auta) bo był sporo tańszy i bardzo szybko tego pożałowałem.Z opisu wynikało,że olej jest z niemieckiego sklepu,doskonałej jakości i oczywiście na potwierdzenie 50 komentarzy od innych jaki to on wspaniały itp.Wszystko to totalna bzdura.Dostałem jakis syf śmierdzący naftą,po którym wymieniałem połowe uszczelek w aucie.(...)

A ja nie narzekam, kilka razy kupowałem rzeczy na allegro, z olejem włącznie. Ostatnio kupiłem olej Motul 5W-30 i przejechałem na nim ponad 20000 km - bez problemów (olej Motula mogę polecić, wydaje mi się, że silnik działał jakby lepiej niż na wcześniejszym oleju i jest to nie tylko moja opinia). Większość sprzedawców ma własne sklepy lub na przykład warsztaty, można u nich kupować bez pośrednictwa allegro. Uważam, że jest takie samo prawdopodobieństwo brania przez sprzedawców z allegro towaru z nieznanego/nieoryginalnego źródła, jak przez wszystkie inne sklepy i hurtownie, niemające z allegro nic wspólnego. Nieuczciwego sprzedawcy nie rozpoznasz wcześniej niż dopiero jak już kupisz "lewy" towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też masz rację,ale ja już się zraziłem i nie mam zamiaru drugi raz ryzykować.Wymiana oleju co 10 czy 15 tyś km nie jest takim ogromnym kosztem jak ktoś mało jeździ.Chyba,że ktoś robi w roku 50 tys km to wiadomo,że to już jakieś koszty generuje,ale w moim przypadku nie warto sie kusic na oszczedzenie 40 zł przy tak dużym ryzyku trafienia na paskudny olej

 

Co do reszty części samochodowych,filtrów,pasków itp. to sam sporo kupuję w sieci i raz jest dobrze a raz nie.Ryzyko pomyłki czy wadliwej części jest zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdy Castol. Gdybyś kolego czytał forum i zerkał rownież do innych modeli Nissana, to byś się doczytał iż Castrol jest najbardziej podrabianym olejem na rynku.

Z tegoż też powodu dużo marek - a właściwie ich użytkowników, rezygnuje z oleju Castrol.

A All.. wcale nie jest niebezpieczne. Czasami i możesz znaleść sklep internetowy w swoim mieście i zaoszczędzisz na przesyłce, oraz masz kontakt - dosłowny ze sprzedającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrola kupiłem bo na takim oleju auto chodziło w niemczech i nie chciałem go zmieniać,ale po tym co zobaczyłem i czułem to skreślam Castrola na zawsze.Wymieniłem go na Totala i jest super.Mówie tu o aucie roboczym bo w x trailu mam Shella

 

Co do zakupów w sieci to ile ludzi tyle opini.Jeden zadowolony,drugi nie.Ja odnośnie oleju jestem na nie.Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy inne samochodziki, ale takie same silniki. U mnie przy zmianie /łącznie z filtrem/ to wlewam 5l i stan na bagdecie mam 3/4. Tyle wystarcza, a po 10tyś. wymiana i stan jest taki sam.

Inni mówią że 6l, lecz u mnie by tyle nie weszło.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem członkiem Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska i otrzymaliśmy rabat (kojarzy mi się, że w wysokości 20-25%) w hurtowni mototech.

Proponuję przedstawicielowi NissanKlub wystąpić do nich z propozycją współpracy. Ceny podobne do tych z allegro, ale mają dodatkowo filtry i akumulatory.

http://www.mototech24.pl/

 

Ja zawsze kupuje Elfa 5W40 do Renault oraz Mobila 10W40 do Forda.

Nie mam pojęcia czy mają też oleje tych firm, które preferujecie.

Edytowane przez gtrzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem członkiem Stowarzyszenia Renault Laguna Klub Polska i otrzymaliśmy rabat (kojarzy mi się, że w wysokości 20-25%) w hurtowni mototech.

Proponuję przedstawicielowi NissanKlub wystąpić do nich z propozycją współpracy. Ceny podobne do tych z allegro, ale mają dodatkowo filtry i akumulatory.

http://www.mototech24.pl/

(...)

Firmy sprzedające na Allegro również mają oprócz oleju filtry i akumulatory. Do tego paski klinowe i żarówki. Wielu sprzedawców ma swoje własne sklepy internetowe, gdzie ceny są takie jak na Allegro lub nieco niższe.

Proponuję zaprzestać reklamowania sprzedawców internetowych i innych, bo wkrótce okaże się, że forum użytkowników samochodów Nissan zmieni się w forum reklamowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o tej firmie wyłącznie ze względu na to, że udzielili stałego rabatu dla SRLKP więc bardzo możliwe, że dla NissanKlub zrobiliby to samo.

Wydaje mi się, że to forum służy wymianie doświadczeń. Oczywiście jeśli coś nie tak to bardzo proszę usunąć moją wypowiedź.

 

OFF:

Może właśnie wrzucić do jednego tematu wszystkie firmy, które oferują preferencyjne warunki na hasło NissanKlub i w ten sposób uniknąć reklam na całym forum- każdy zainteresowany miałby w jednym miejscu części, oleje, mydło i powidło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...