Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Różnice pomiędzy rynkiem EU a US


hot_rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:fish: za nieuważne czytanie forum :rofl:

 

jest o tym temat: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/86123-350z-modele-na-rynek-usa/

 

są a raczej były 5 wersji wyposażenia a ta jak to okresliłeś najbardziej podobna wersja to track (tylko i az dlatego ze ma brembo i rays)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że np: Viper jest doskonałym autem sportowym którego Europa sie boi, tak że rynek amerykański jest wymagający i nie sądzę aby robili "tandetę"

a może Europa woli "swoje" bardziej prestiżowe Lambo czy Ferrari od Vipera..

z tym wymagającym rynkiem amerykańskim bym nie przesadzał, wystarczy poprzeglądać popularne amerykańskie samochody.. np mustang, wykończenie stoi na bardzo niskim poziomie

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BossNY ma racje. Niestety amerykańce nie są tak dobrze wykończone jak europejscy odpowiednicy :D

Co do Vipera to niestety był w mojej rodzinie. Nie aktualny model tylko z 2000 roku chyba i mój tata go sprzedał bo nie dało się nim jeździć. My źle go wspominamy więc jak dla mnie to słaby przykład :) Wcześniej miał Suprę, która była o niebo lepsza więc widać te różnice jak dla mnie gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalgdb

ale lambo i ferrari jest bardziej popularne w usa niż u nas :) u nas to VW i audi .... a co do środka samochodu to prawda że europejczycy wymagają więcej ale czy to lepiej :D ? ja tam lubie amerykańskie uchwyty na napoje :D co do vipera brak systemów itp, goły samochód więc ciężko nim jeździć. Włochy i japonia robią nalepsze samochody O i to moje zdanie :D a inne to samochodziki :D i nie warto sie o nie kłócić

Edytowane przez michalgdb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólny stereotyp moj jest taki;)

 

- japońskie -mega dopracowane i niezawodne kankulatorki

- niemieckie - vw i opel to szrot reszta ujdzie ale bez szału, przereklamowana niezawodnosc ;)

- angielskie- jak coś nie odpadnie to cud

- włoskie -mega design i dusza

- amerykańskie- duze, tłuste i proste jak sami użytkownicy ;)

- koreańskie- prawie jak Japan

- francuskie- z kraju na F nie kupuję;p

 

temat zbacza bardzo;p mozna by porzadek zrobic

Edytowane przez hot_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najbliższym spocie otwieramy maskę w moim USA i pokazujesz Bartek gdzie jest różnica w spawach w porównaniu do Twojego EU. Pasi? Poszukując Z oglądałem USA i EU, jeździłem USA i EU. Zauważalnych różnic brak. Plastiki w jednym i drugim gorsze niż w 20 letnim Mercedesie. Jedyna różnica jaką zauważyłem to pokrętła nawiewów, klimy były inne.

Porównanie Vipera jest bez sensu, bo nie mówiły o amerykańskich samochodach tylko o amerykańskich wersjach nieamerykańskich samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiało grozą:D Mówię co powiedział mi człowiek zajmujący się Zetkami. On jest autorytetem jak dla mnie w Zetkach bo robił wiele przy nich. Rozmawiałem z ludźmi ściągającymi auta ze stanów i mówią, że muszą być różnice bo to są dwa różne rynki. Inne zapotrzebowanie. Gdzieś są te oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najbliższym spocie otwieramy maskę w moim USA i pokazujesz Bartek gdzie jest różnica w spawach w porównaniu do Twojego EU. Pasi?

jestem na tak! Bartek pewnie juiż grzeje migomat aby co nieco obspawac :devil:

Edytowane przez hot_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiało grozą :D Mówię co powiedział mi człowiek zajmujący się Zetkami. On jest autorytetem jak dla mnie w Zetkach bo robił wiele przy nich. Rozmawiałem z ludźmi ściągającymi auta ze stanów i mówią, że muszą być różnice bo to są dwa różne rynki. Inne zapotrzebowanie. Gdzieś są te oszczędności.

Grozą? :D Daj mi namiar na tego typa, pogadam z nim, bo nie ukrywam, że chciałby na własne oczy zobaczyć te różnice (a teraz nie do końca wiem gdzie patrzeć). Dekodowałem kilka VINów (USA i EU), każdy z nich był wyprodukowany w Oppama w Japonii. Wątpię żeby mieli oddzielne linie produkcyjne dla wersji USA i EU :) Pamiętaj także, że na niskie ceny aut w USA nie wpływa zmniejszenie jakości, to kwestia gospodarki. Na rynek USA trafiają czasami auta (europejskich producentów) które w Europie nigdy się nie pokażą - i są ta zazwyczaj wersje topowe. Przykładem niech będzie CLK AMG Cabrio - występował tylko na rynku USA, a produkowany w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi. Ale będę miał opcje za jakiś czas ( podobno ) zobaczyć dwie Zetki obok siebie rozłożone i zobaczymy. Sam jestem ciekaw. Po prostu przekazuje informacje, które podała mi już nie jedna osoba a wiem, że mają na ten temat pojęcie. Tu nie ma co się spierać ( bo będzie jak kiedyś na forum rozłamy itp. :P ) tylko cieszyć się swoimi cackami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma się co spierać. Trzeba sprawę wyjaśnić. Wiesz Bartek, jeśli Ty zobaczysz to Ty będziesz wiedział - a my nie :) Na spocie na serio podniesiemy machy i zobaczymy co i jak :) Jeśli okaże się, że w okolicach kielichów i ściany grodziowej zgrzewy są takie same to wtedy nie ma szans żeby w innych istotnych miejscach się różniły

Edytowane przez Tomek.85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek co ty chcesz na siłe udowodnić, że 350z to nie 350z? Że nie jeździ tak samo? rozpada się na drodze?

 

Auto wyjeżdża z tej samej fabryki a ma mniej zgrzewów tak... może powinieneś mieć nick Walt Disney...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek co ty chcesz na siłe udowodnić, że 350z to nie 350z? Że nie jeździ tak samo? rozpada się na drodze?

 

Auto wyjeżdża z tej samej fabryki a ma mniej zgrzewów tak... może powinieneś mieć nick Walt Disney...

hehe ^^

 

(a tak jakoś miałem ochotę napisać :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ze dzisiaj patrząc na te forum człowiek może się załamać - tzn nic się właściwie nie dzieje, w sumie pisane są same pierdoły i d*pie marynie

 

 

jeszcze pół roku temu było tyle tematów, zaciekłych dyskusji, a teraz jakieś pieprzenie o spawach i o tym że trzeba sobie coś udowodnić

>> trochę się smutno tu robi <<<

 

:pc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ze dzisiaj patrząc na te forum człowiek może się załamać - tzn nic się właściwie nie dzieje, w sumie pisane są same pierdoły i d*pie marynie

 

 

jeszcze pół roku temu było tyle tematów, zaciekłych dyskusji, a teraz jakieś pieprzenie o spawach i o tym że trzeba sobie coś udowodnić

>> trochę się smutno tu robi <<<

 

:pc:

dokładnie jak piszesz... szkoda..

 

a co do tego tematu to na początku było wszystko ładnie, konkretnie, a teraz zaczyna się dyskusja jak o LPG...

:wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spawów to bym sie nie ździwił jak by wesje US miały mniej. Na pewno tak jest z Subaru Imprezą STI.

 

 

Dekodowałem kilka VINów (USA i EU), każdy z nich był wyprodukowany w Oppama w Japonii.

 

Gdzie mozna sprawdzić miejsce produkcji? Jestem ciekawy skad moja jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalgdb

dziękuje bardzo mój nissan jest wyprodukowany w JAPONI !!! i co wy na to ? ale pozamiatałem haha

Region

Japan

Fabryka/Producent

Oppama

Marka

Nissan

Model

350z

Rok modelowy

2003

Nadwozie

Coupe

Silnik VQ35DE Rodzaj paliwa

Petrol

Benzyna

Numer seryjny

021564

 

(przynajmniej tak mi nr VIN rozkodowało :P :P lub chyba że wszystkie usa były też w japonii produkowane :P)

Edytowane przez michalgdb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy pozamiatałem bo mój też w Japonii i też wersja USA i nawet ma Brembo i szperę. Lipa jest tylko taka, że co drugi dzień biegam z kropelką i spawy poprawiam. A... bym zapomniał, mam Minuta Osiem do setki i co tydzień wymieniam silnik a to wszystko przez to bo jeżdżę na LPG. Peace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub chyba że wszystkie usa były też w japonii produkowane :P

otóż to ;)

w tej samej fabryce ;)

 

proszę administratora o przeniesienie zbednych rozmów do innego tematu

Edytowane przez hot_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalgdb

no to nie możliwe jest że będa miały inne spawy, plastiki itp. :) chyba że tego dnia "robot spawalniczy" wypił za dużo oleju i mu sie w głowie zakręciło i słabego spawa dał :D i była to akurat karoseria na rynek usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...