Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny dzwięk z silnika 2.0 benzyna


picad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy jestem posiadaczem QQ 2.0 benz. słyszę dochodzący chyba z okolic kolektora ssącego dziwny dzwięk, który zanika po nacisnięciu "padału gazu".

Jest to coś w rodzaju chrobotania, jakby jakiś plastikowy element ocierał o jakąś zębatkę.

Silnik pracuje poprawnie i nic złego sie nie dzieje, tylko czasami slychac to chrobotanie, ktore nie daje mi spokoju.

 

Czy jest to normalna praca, czy słyszycie coś podobnego w swoich silnikach 2.0. ????

 

 

P.S.

Próbowałem nagrać ten dźwięk, ale przy odsłuchu trudno go odseparowac od warkotu silnika.

Edytowane przez picad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na postoju jak wciskasz sprzęgło to dźwięk zanika ?

 

Na postoju to wiadomo - słychać, ale czy po wciśnięciu sprzegła zanika to dziś sprawdzę i dam znać.

Tylko ten dzwięk nie zawsze sie pojawa. Np. rano po odpaleniu zimnego silnika nic nie chrobocze.

Edytowane przez picad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pasuje to teorii jaką mam, ale czekam info w temacie wciskania sprzęgła. Zrób to w takim razie na rozgrzanym silniku na postoju. Wciśnij sprzęgło i słuchaj czy dźwięk ustępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jest to sprawa bardzo szeroko omawiana na forum w kącikach różnych modeli Nissana. Otóż ten dźwięk jak już się przekonałeś wydobywa się ze skrzyni biegów. Jego powodem jest prawdopodobnie konstrukcja samej skrzyni i synchronizator V biegu. Efekt występuje od dawna w wielu modelach Nissana i nikomu jeszcze z tego powodu nic się nie stało. Po prostu TTTM.

Rano słyszysz go mniej, bo nie rozgrzany olej w skrzyni jest bardziej gęsty niż rozgrzany i częściowo niweluje efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

U mnie zauważyłem, od wczoraj dziwny dzwiek chrobotanie , silnik chodzi równomiernie Dzieje się tylko to na zimnym silniku, po rozgrzaniu ustępuje i po wcisnieciu sprzegla tez Co to może być Pomocy!!

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia biegów. TMTM.  :dribble:

Ten temat był już  poruszany na forum o czym świadczą wpisy powyżej.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisy były różne nie jest powiedziane że to od skrzyni...dzieje się tylko jak auto jest zimne, po rozgrzaniu samochódu problem znika i po wcisnieciu sprzegla... Czy można tak jeździć z tym i czekać aż coś padnie?Czy w skrzyni się coś obraca jak jest na luzie?

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem,obraca się,wałek główny i na nim jest synchronizator.Cichnie jak wciskasz sprzęgło,bo rozłączasz napęd i wałek się zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być związane z obciążeniem zimnego silnika +np.włączona sprężarka, nawiew itp. (Wyłącz wszystko i sprawdź na zimnym czy ustapilo) Może też być np.łożysko na wałku jakiś luz itd.Sprawdz najpierw pierwsza opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiewy wyłączone pierwsza opcja sprawdzona...

Po Rozgrzaniu problem ustępuje i tylko jak auto zimne jest...Co pytałem mechaników to Łożysko Oporowe do wymiany...

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisy były różne nie jest powiedziane że to od skrzyni...dzieje się tylko jak auto jest zimne, po rozgrzaniu samochódu problem znika i po wcisnieciu sprzegla... Czy można tak jeździć z tym i czekać aż coś padnie?Czy w skrzyni się coś obraca jak jest na luzie?

 

To od skrzyni, u mnie występuje od przeszło 110kkm, czyli od samego początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiewy wyłączone pierwsza opcja sprawdzona...


Po Rozgrzaniu problem ustępuje i tylko jak auto zimne jest...Co pytałem mechaników to Łożysko Oporowe do wymiany... 

 

Kiepscy ci mechanicy.

Łożysko oporowe jest obciążone tylko wtedy kiedy wciskasz sprzęgło. Normalnie obraca się luźno. A hałas ustępuje kiedy wciskasz sprzęgło i łożysko pracuje. 

Poza tym objaw znika po nagrzaniu silnika. Dlaczego wtedy łożysko oporowe nie hałasuje?

Nie daj się wpuścić na wymianę łożyska oporowego bo będą koszty a zjawisko nie zniknie.

Ja mam ten objaw od prawie czterech lat, kiedy robi się zimno i olej w skrzyni gęstnieje. Po zagrzaniu silnika znika.

Jak napisałem TMTM (francuska skrzynia biegów) i nie przejmował bym się tym.

Edytowane przez Yan_2007
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poduszka skrzyni biegów daje również  inne objawy przy użytkowaniu np stuki przy zmianie biegów i in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Yan,nie daj się wpuścić w wymianę łozyska!

Łożysko oporowe zawsze hałasuje! Czy ciepło,czy zimno! Ustaje dopiero po wciśnięciu sprzęgła!.Hałasuje łożysko na głównym wałku w skrzyni,ale TTTM.

Niektórzy wymieniali i był spokój na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poduszka skrzyni biegów daje również inne objawy przy użytkowaniu np stuki przy zmianie biegów i in.

Dlatego na priv to wyjasnialem co i jak halasuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo tak pracuje ta wspaniała skrzynia biegów!!!

Nissan ASO nie wiedział od czego te chrobotanie!!

ASO Renault od razu mi wytłumaczyło że ta skrzynia tak pracuje chrobocząc i tyle !!!trzeba się do tego przyzwyczaić  :bezradny:

Ale najlepiej wymienić olej na Elf 75W80 bo na niej najlepiej pracuje DUŻO lepiej jak na Nissanowskim oleju !!!

A co najlepsze wciskasz sprzęgło cisza puszczasz i zapitala jak w Polonezie łożysko oporowe!!

Polecisz w krótką trasę skrzynia pracuje głośno! polecisz na autostradę i na postoju skrzyni nie słychać cuda cuda made in France :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u mechanika który typowo zajmuje się skrzyniami od Renault, stwierdził że halasuje synchronizator 5 biegu.... Tak te skrzynie mają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak mówi Edek,zmień olej na 75W80 Elf-a

Ja tak zrobiłem w Note i skrzynia o wiele lepiej chodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...