Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podkładki pod wahacze WD21


kylo_k2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak podkręciłeś dużo to musisz dłuższe śruby włożyć, wsadź z obu stron zamiast podkładek to płaskownik z otworami tak aby był pod obie śruby na raz, być może dospawanie go do ramy też nie jest głupim pomysłem, grubość obstawiam tak z 8..10mm potrzebna będzie, góra koła na zewnątrz "trochę" powinna wyłazić,

tylko w ten sposób ustawisz sobie pochylenie, natomiast wyprzedzenie wyjedzie jakieś ... jeżeli z obu stron miałeś wcześniej dobrze to teraz ci wyjdzie z obu tak samo źle ale na ściąganie ma wpływ różnica L - P więc powinno być na wprost

 

kolego moje koła z przodu są tak jakby zewnętrzną stroną pochylone do wewnątrz

podkręciłemgo na drążkach około 2-3cm

wygląda to tak \\---// co z tym zrobić a no i ściąga mnie w prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby zewnętrzną stroną pochylone do wewnątrz

haha czyli jak ? może prościej góra do wewnątrz ? czy na zewnątrz (to bym się zdziwił)

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha czyli jak ? może prościej góra do wewnątrz ? czy na zewnątrz (to bym się zdziwił)

góra na zew a dlaczego dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahacz górny jest krótszy od dolnego więc podkręcając drążki PK idzie na -

a u ciebie wyszło na + dlatego dziwne

 

a sworznie dolne wymieniałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u ciebie wyszło na + dlatego dziwne

 

a sworznie dolne wymieniałeś ?

 

no właśnie nie wymieniałem sworzni

gdy podkręca sie na drążkach wachacz dolny idzie bardziej w dół to znaczy robi sie wiekszy kąt wychylenia

wiec jak zrobić kąt koła na - ,czy masz jakieś pomysły

a może zostaje tylko opuszczenie auta na drążkach

mój ma wysokość do rantu błotnika 84cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie o to chodzi oba idą w dół górny jest krótszy czyli koło powinno się pochylić góra do wewnątrz i tak u wszystkich to działa,

panowie chyba że coś pie.. 3 po 3 :P

no to dotyczy od pozycji poziomej wahacza, jedynie jak miałeś dużo za nisko auto i tak ktoś ustawił geometrię to może faktycznie by się tak zrobiło

sprawdź ile masz podkładek o ile w t2 są podkładki a nie śruby mimośrodowe i czy masz dobrej długości sworzeń dolny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od rantu do czego? do osi koła?

od równej podłogi w garażu

 

dzisiaj zrobię fotki

a podkładek nie mam pod mocowaniem górnego wachacza doramy

a czy pod dolny swożeń można coś podłożyć?

Edytowane przez oskazip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem z praktyki, że:

 

podkręcenie drążków metodą "na palec" pomiędzy górnymi odbojami, dale wysokość ok 64-65 cm od rantu do osi koła, i to mi się zgadza z info od portugalczyków, którzy kiedyś mieli takie foto pokazujące maksymalny rozsądny zakres podkręcenia... pamiętam że mi wyszło ok 1-2 cm mniej niż oni sugerowali...

 

Przy takim podkręceniu kółka robią /----\

 

Od podłogi to kiepski pomiar bo zależy od rozmiaru felgi, gumy a nawet ciśnienia, jak mierzysz to mierz do osi... zakładając oczywiście że buda bez liftu...

Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisówce jest jak zmierzyć samo położenie wahacza,

pod dolny nie .. jedyne co to wygląda na to że masz sworznie dolne inne bo są co najmniej 2 rodzaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisówce jest jak zmierzyć samo położenie wahacza,

pod dolny nie .. jedyne co to wygląda na to że masz sworznie dolne inne bo są co najmniej 2 rodzaje

 

panowie no wiec jak sprawdzić te sworznie aby dobre kupić?

 

panowie róznicę w sworzniu widać gołym okiem około 6-8mm między przegubem kulowym a śrubami

a mi widocznie potrzeba te dłuższe

a teraz mam te krótkie gdy kupię długie bedzie można wyregulowac pochylenie podkładkami

napewnolemforder ma długie swożnie dolne tylko cena pszeraża ponad 240zł :(

dziwne bo te dłuższe podobno są montowane od 98r

Edytowane przez oskazip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum, mam wrażenie że ktoś kupił długie a miał krótkie

 

no dobra temat jest tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/84863-sworzen-wahacza-terrano-2/ pamiętam bo było dla mnie zaskoczeniem

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

regshims.jpg

Wracając do tematu podkładek, to musi być trochę chętnych żeby odpalić produkcję bo nie chce zostać potem z workiem podkładek.

Podkładki okrągłe typ A w grubościach 1,0; 2,0; 4,0; być może uda się też i 2,5mm (serwisówka mówi że zestaw ma 2,6) do tego podkładki typu B wsuwane 1,0; 1,5; 2,0; (w/g serwisówki są tylko 1,0 i 2,0) w wersji ocynkowanej wyjdzie coś koło 35-40zł za te co wymieniłem - 1 komplet. Mam świadomość że może cena wygląda dziwnie jak za takie małe coś ale i tak wyjdzie znacznie taniej niż w ASO, wyjdzie na skróty koło 6zł za podkładkę.

Swoją drogą to i tak żenada jeśli chodzi o ASO że taniej wychodzi zrobić produkt na zamówienie niż kupić u nich.

 

Czekam na wasze zdanie czy jest w ogolę sens drążyć dalej temat.

pracuje nad tym abybyłojak najtaniej ale dajcie znac czy sa chętni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...