Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NP300/D22 2,5TD Dymi i nie wchodzi na obroty Pomocy!!


Gość Zbyszek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, :nissan2:

Mam problem z Navarą wersja D22 2,5 diesel z 2007r, 98kw/133km, przebieg: 60tys.

Mianowicie stał samochód bardzo długi czas nieużywany około 2 lata wymieniłem w nim akumulator olej filtr oleju i wszystko było pięknie ładnie aż do dnia w którym zaczęło sie coś dziać niedobrego mianowicie:

zaświeciła sie kontrolka od silnika po około minucie od uruchomienia samochodu przy tym samochód bardzo mocno dymi i nie wchodzi na obroty max 1800obr. Myślałem na początku że ropa w baku może paramtery swoje straciła i zalepiła cały filtr. Niestety po wymianie filtru paliwa dolegliwości dalej występują i nie wiem co z tym fantem zrobić?? Czekam na pomoc drodzy forumowicze.

Mam nadzieje że coś doradzicie :nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij u mnie było tak sprawa banalna ssał powietrze - narzędzie diagnostyczne przezroczysta rurka

http://www.youtube.com/watch?v=bww7Yz3kMF4&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=gk3MT0FBr7k&feature=plcp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc jutro sprawdzę, mam nadzieje że to będzie to ....... :shifty:

 

Niestety nie wiem samochód nie był podpinany do komputera jedyne co wiadomo to, że się kontrolka świeci od silnika ta pomarańczowa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Zbyszek90

Witam, jakiś czas byłem nie obecny w kraju nie miałem czasu skończyć samochodu, sprawdzałem z paliwo z rureczką niby paliwa nie ssie, ale co dziwne samochód nie wchodzi na obroty do czasu aż sie nie nagrzeje, trzeba nib chwile pogazować żeby mógł złapać temperature, tak z 5 minut i dopiero wtedy zaczyna wchodzić na obroty, sprawdzałem egr sprawny i nie wiem co mam zrobić ręce opadają, a właśnie jeżeli chodzi o tą kontrolkę włącza sie jedynie wtedy gdy komputer wyczai że głupieje na obrotach normalnie jak już temperature złapie chodzi normalnie na obrotach następnie wyłącze samochód i włącze jest wszystko w porządku nie dymi nic się nie dzieje proszę o dalszą pomoc i wskazówki?? To musi być jakaś głupota bo to nagle się stało więc wtryski paść nie mogły raczej zresztą jak sie nagrzeje to chodzi idealnie ..........

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc!!

 

Próbowałem sprawdzic te styki ale jest kostka inna niz w instrukcji ma 2 styki wiecej.

Tutaj jest link do tej instrukcji http://i301.photobucket.com/albums/nn53/alfabox0266/beztytuu-2.jpg

 

Dzisiaj sprawdzałem jeszcze samochód i objawy ma takie jak mu sie odłączy rureczke od czujnika doładowania ciśnienia to zaczyna wchodzić na obroty i powoli sie rozkreca do max obrotów. Co ciekawe jak sie rozgrzeje to kontrolka nie świeci. Następnie jak już wszytsko ładnie chodzi złapie temperature w czasie jazdy zostawie go na chwile i zaswieci mu sie kontrolka od silnika podpiałem kabelki sprawdziłem wyskoczył mi błąd 77 a on oznacza sonde od spalin ........ czy mam ją wymienić?? Czy jakoś wyczyścić

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...