Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak zdemontować relingi


fikolek2

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy m kłopot ze zdjęciem relingów. Wykręciłem te cztery śrubki i nie wiem co dalej ? jakoś podważyć? Zaglądałem w podsufitke i napewno mocowane są od góry a nie chciałbym czegoś zniszczyć!

Już opanowane :dribble:, troche magicznego środka w spraju uratowało je przed szlifierką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

A ja właśnie chciałem zamontować relingi bo mam wersję Terrana bez niczego na dachu a będę potrzebował bagażnik na sprzęt zimowy. Chciałem kupić używane oryginalne relingi by wszystko pasowało, czy wystarczy nawiercić otwory i zrobić nitonakrętki by zamontować ? czy trzeba od spodu będzie ściągać podsufitówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić bez zdejmowania podsufitki, ale żeby to zrobić porządnie trzeba ją zdjąć.

 

Po pierwsze nitonakrętki przy sześciu punktach podparcia na reling to nie najsolidniejszy sposób (trzeba dać podkładki i to duże, bo reling mocuje się tylko do blachy poszycia dachu, a najlepiej dać dłuższe śruby i przykręcić wszystko do wzmocnień dachu)

 

Po drugie - czymkolwiek będziesz mocował (nitonakrętki, czy nakrętki z podkładkami), to przydałoby się to od spodu zabezpieczyć, żeby nie przeciekało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...