Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

RADIO samochodowe ( brak glosu )


ponti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam wielki problem z radiem,zaczne od poczatku o co chodzi:

Podczas reparacji samochodu ( spawanie ) nie odlaczono akumulatora, i mozna powiedziec ze originalne radio sie spalilo,kupilem drugie oryginalne ale musialem przezucic chipa z danymi od pierwszego radia do tego co kupilem,radio zostalo rozpoznane tylko nie ma glosu, myslalem ze wzmacniacz na wejsciu w radiu jest popsuty i oddalem radio do naprawy,miedzy czasem kupilem inne radio innej firmy 2 din, i popodlaczeniu ze wszystkimi adapterami ( nie chcialem ciac kabli ) radio tez nie dziala funkcje wszystkie dzialaj ale nie ma glosu? I moje pytanie jest czy miedzy glosnikami jest jakis wzmacniacz i gdzie on jest wrazie co, albo poszly mi wszystkie glosniki,nie wiem co robic i gdzie szukac, wiec prosze was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to wersja tekna z ksenonami i dostępem bezkluczykowym to jest wzmacniacz, jeżeli tych opcji nie ma to nie ma też dodatkowego wzmacniacza. Gdyby był zamontowany to znajdziesz go pod siedzeniem pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja wersja to 1,6 z 2009 roku, z radiem clatronic z blutusem. Troche szperalem po necie i u dilera nissana,moja wersja nie ma zadnego reglera czy wzmacniacza, raczej typuje na wylacznik wyciszacza radia ( telefonu przy kierownicy),moge sie mylic,moze ktos to juz robil i da jakies wskazowki.

Edytowane przez ponti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przez AUX,masz głos?Jeśli tak(lub nie masz AUX) ,sprawdź sygnał na wyjściu czy idzie(choćby podłączając inny głośnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem tylko dodac ze radio clatronic bylo jako pierwsze,a drugie radio zalozylem Xomax i te same objawy funkcje dzialaja nie ma glosu,jutro sprawdze glosniki czy dzialaja,to bede mial pewnosc czy sa dobre,wrazie co to bede szukal dalej.Wrazie co, jak mozna ominac funkcje wyciszenia przy kierownicy i gdzie go szukac napewno jest to jakis sterownik,nie mam nawed schematu elektrycznego,moze ktos wie gdzie szukac?

 

Glosniki sprawdzilem, jest sygnal .Jeden problem z glowy. Podlaczylem inny glosnik do sprawdzenia, radio gra, podlaczylem kable z wiazki radio nie gra. Mam oryginalny zestaw glosno mowiacy ktory jest podlaczony pod kierownice i do orig.radia, napewno jest jakis modul co to blokuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kostkę przy radiu, może styki są przypalone, albo wygięły się gdy odpinałeś radio i teraz nie łączy. W nissanie chyba nie ma dodatkowego modułu który wycisza radio po uruchomieniu funkcji dzwonienia, steruje tym samo radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,a wiec usterka znaleziona.Przyczyna byl prawy przedni glosnik,ktory robil zwarcie i blokowal sygnal na 3 inne glosniki,odlaczylem glosnik i jest ok,gra na 3 glosnikach.Musze i tak wymienic z przodu glosniki.

Ale smieszne jest to, ze serwis Nissana sobie z tym nie poradzil tylko mloda ekipa z Firmy ACR Radio Car TUNING.

Po wymianie radia zapalila sie lampka kontrolna poduszek powietrznych,juz myslalem ze nie obejdzie sie bez serwisu,ale na forum jest przyklad i opis zeby ta funkcje wylaczyc, zrobilem i dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest to dziwne,że specjaliści usuneli usterkę,a "wymieniacze" z aso nie potrafili.Oni najczęściej są młodzi i robią to bez pasji.Są wyjątki,ale z zasady robią tam jak automaty.Komp-usterka-wymiana(nie naprawa!)Mają procedury ,maszyny kompy,ale nie myślą!Oczywiście nie wszysty,ale jak ich się nie zna,to jak takiego wyszukać? :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Niestety mi to też się przytrafiło. Radio NC. Raz gra potem nie teraz znowu mi nie gra od 1 miesiąca zaczyna mnie to denerwowac;fura z 2010 roku a tu jakieś dziwne problemy z audio. Jak mam sprawdzić cz wzmacniacz nie jest zepsuty? A może coś w suboferze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mi to też się przytrafiło. Radio NC. Raz gra potem nie teraz znowu mi nie gra od 1 miesiąca zaczyna mnie to denerwowac;fura z 2010 roku a tu jakieś dziwne problemy z audio. Jak mam sprawdzić cz wzmacniacz nie jest zepsuty? A może coś w suboferze?

Na początek sprawdziłbym wtyczki przy radiu i wzmacniaczu (jeśli występuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...