Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spryskiwacze w naszych x-ach


Ciufryd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Macie moze pojecie gdzie w naszych nissanach jest bespiecznik odpowiedzialny za spryskiwacze.

Dzis rano zaniemogly mi oba: przod i tyl;) dodam, ze plyn mialem zimowy a po uruchomieniu nie spychac nawet silniczka ;(

Moze wystarczy nocka w cieplym garazu ... Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż bezpiecznik numer 6, skrzynka z bezpiecznikami wewewnątrz. Ten sam bezpiecznik zasila przednie wycieraczki. Jesli one działają, to to nie wina bezpiecznika. Może silniczek spryskiwaczy przymarzł albo zakończył działalnosć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Primerze P11,którą jeździłem wymieniałem pompkę chyba ze 3 razy.

Jeśli to wina pompki to stanowczo odradzam kupowanie w sklepach z częściami.Zamienniki,które oferują dają bardzo słabe ciśnienie i praktycznie 4 dysze,które są z przodu nie dawały rady podać płynu do połowy wysokości szyby.

Lepiej kupić oryginalną(pewnie droga) i mieć spokój albo sprawną używkę od innego nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich weekendowym rankiem :)

 

Nissan przespal sie w cieplutkim garazu i wszystko dzis rano wystartowalo prawidlowo :)

Okazuje sie, ze pewnie plyn zimowy z tesco w cale nie byl taki zimowy...

Pozostaje go tylko wypsikać i zainwestowac w cos lepszego :)

 

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za szybkie odpowiedzi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie odnośnie spryskiwaczy reflektorów - da się to badziewie rozłączyć tak aby nie psikały razem ze spryskiwaczami szyby?

Zużywają ogromne ilości płynu a przecież jest osobny przycisk do spryskiwania reflektorów niezależnie od szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej nysce spryskiwacze szyb i reflektorów działają osobno ,przy kierownicy szyby,a przycisk na dole reflektory,może masz coś przerobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie spryskiwaczy reflektorów - da się to badziewie rozłączyć tak aby nie psikały razem ze spryskiwaczami szyby?

Zużywają ogromne ilości płynu a przecież jest osobny przycisk do spryskiwania reflektorów niezależnie od szyby...

 

Witam,

Chciałem poruszyć ten temat już wcześniej….

Do Bartezm i rademenez: W aucie z światłami ksenonowymi co ileś cykli spryskiwania szyby włącza się spryskiwacz świateł. Poza tym spryskiwanie świateł można wymusić przyciskiem o którym wspomniał rademenez, ale nie wyłączyć.

W okresie jesienno, zimowym się zużywają duże ilości płynu.

Z tego co widzę panowie macie wozy T30, pokaże jak to wyłączyć w T31, może będzie to u was podobne.

Wystarczy wyjąć bezpiecznik. Lub zamontować wyłącznik do obwodu bezpiecznikiem odpowiadającym za spryskiwanie szyb.

Bartezm, Ty dużo majstrujesz przy swoim aucie i prawdopodobnie to załatwisz w „wersji” z wyłącznikiem.

Opis:

Samochód T31. Na zdjęciu bezpiecznik jest oznaczony: F/L 30A H/L WASH.

Niestety w moim aucie bezpiecznik jest zespolony z dwoma sąsiadującymi. Więc jeśli chcę wyjąć wyżej wspomniany bezpiecznik muszę dokupić dwa sąsiednie (30A ESP, ABS i 60A EPS).

Wersja z zamontowaniem dedykowanego wyłącznika On/Off jest lepsza, tylko bardziej pracochłonna. Może kiedyś się za to zabiorę.

Mam nadzieję, że jest to w miarę zrozumiałe.

Pozdrawiam

Pltnik

post-13846-0-31487200-1359449086_thumb.jpg

post-13846-0-81944700-1359449103_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartezm, Ty dużo majstrujesz przy swoim aucie i prawdopodobnie to załatwisz w „wersji” z wyłącznikiem.

:whistle:

 

pomysł dobry ;)

Teraz mam trochę mało czasu w tygodniu a niedzielę muszę poświęcać małżonce. Myślę że koło marca wrócą na jakiś czas wolne weekendy do dopracuje kilka rzeczy. Co do wyłączenia sprysku reflektorów to myślę że najprościej na kablu zasilającym pompkę zamontować wyłącznik (oczywiście przedłużając kabelkiem do kabiny) + jakiś estetyczny "pstryczek"

ps

pod włącznikiem awaryjnych jest zaślepka... co tam jest przewidziane w oryginale? może to by było dobre do odłączania spryskiwaczy - tylko jakiś wyłącznik NO i będzie cacy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2013 o 08:59, Bartezm napisał:

Mam pytanie odnośnie spryskiwaczy reflektorów - da się to badziewie rozłączyć tak aby nie psikały razem ze spryskiwaczami szyby?

Zużywają ogromne ilości płynu a przecież jest osobny przycisk do spryskiwania reflektorów niezależnie od szyby...

 

Rozwiązanie jest tu:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod włącznikiem awaryjnych jest zaślepka... co tam jest przewidziane w oryginale? może to by było dobre do odłączania spryskiwaczy - tylko jakiś wyłącznik NO i będzie cacy

 

W wersji biednej x-traila ( z manulaną klimatyzacją zamiast klimatronika ) w tym miejscu jest włącznik podgrzewania tylnej szyby. Ta biedna wersja jest rzadkością na rynku europejskim więc i sam włącznik trudno dorwać.

Dużo łatwiej dorwać i podłączyć włącznik prostokątny obok przycisku ESP i lusterek bo występował on również w innych nissanach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Dziś dokonałem modyfikacji - wszystko tak jak na manualu. spryskiwacze już działają niezależnie - dźwigienka tylko do szyby a

sprysk reflektorów działa tylko z włączonymi światłami.

Jest cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokonałem modyfikacji - ....działa tylko z włączonymi światłami.

Jest cacy

 

Witaj,

Ale światła są włączone przecież cały czas (chyba, że jeżdzisz na led - day light).

Jak by to wyglądało w T31? Ktoś wie?

 

Pltnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale światła są włączone przecież cały czas (chyba, że jeżdzisz na led - day light).

Nie używam dziennych bo to sztuka dla sztuki... W Polsce tak ale w innych krajach już takiego obowiązku nie ma ;) stąd moja uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam dziennych bo to sztuka dla sztuki... W Polsce tak ale w innych krajach już takiego obowiązku nie ma ;) stąd moja uwaga.

 

No OKi w takim wypadku ta przeróbka ma sens.

 

Hm... mam ustawione na ciągle świecenie... więc coś takiego "nie zagada".

Chyba zostanie tylko opcja z włącznikiem On/Off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kurcze, koledzy tak się cieszę że ten temat się pojawił !! Dziś posiedziałem pół godzinki, i wyjąłem tą diodę, i wreszcie mam niezależne spryskiwacze i w zimę będzie trochę oszczędności, bo przy moich przebiegach (4000km miesięcznie) i uwielbieniu do czystej przedniejszy szyby zużywałem 5L płynu na 2-3 dni. Już mam rozdzielone, a diodę która została, przykleiłem na tej kostce, na wszelki wypadek, jakby następny właściciel chciał mieć to połączone. Dzięki jeszcze raz za poruszenie tematu :) !!

Edytowane przez yoozva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam!

 

Panowie, macie może gdzies w swoich archiwach ten sposób na separację spryskiwaczy?

 

W tym podanym starym linku tego nie ma :(

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/105641-t30-wyłączenie-spryskiwacza-reflektorów/

ale obawiam się że masz za mało postów by tam wejść i przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam "przy okazji":

Czy ktoś próbował wymieniać spryskiwacze standardowe na takie z "mgiełką" ?

Zgaduję że oryginałów/zaminników nie ma, ale może coś podpasuje z innego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od francuzów pasują  ( miałem jakieś chińskie  za 3zł to psikały w sam dół szyby  i nie wiem czy to inne pochylenie maski czy badziew chiński - przypuszczam ,że to drugie  ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytryny mają i nie są drogie - ok 30zł z przesyłką.

Sam też się do tego przymierzam... ale jak jest zimno - nie chce mi się grzebać przy aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytryny mają i nie są drogie - ok 30zł z przesyłką.

Sam też się do tego przymierzam... ale jak jest zimno - nie chce mi się grzebać przy aucie...

 

A jakies konkretne cytryny masz na mysli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jasną odpowiedź, bo się już zakręciłem:

1. Która cytryna ?.

2. Czy mówicie o T31 czy T30, czy to za jedno ?

3. Czy mówicie o pompce spryskiwacza szyby czy reflektorów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...