Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P11 144 2.0 lambda/przeplywka


wazyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosze o pomoc.

 

Gdzie znajduje sie wtyczka od dolnej lambdy ? Chcialbym pomierzyc i za cholere nie moge jej znalezc :(

 

Czy ktos tez moze mi podac jakie wartosci V i rezystencji musze sprawdzic. Dla sond i przeplywki.

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mniejsza o wtyczke, troche posprawdzalem na laptopie. Pierwsza, tak samo jak na mierniku wczesniej, hula w obie strony. Ta druga lambda siedzi sobie na jakies 0,8V. Jak przegazuje spada do niskiej wartosci i powraca na te 0.8V. Wczesniej jak silnik nie byl dobrze rozgrzany to pierwsza tez normalnie smigala, a ta druga siedziala na 0,39V. Teraz kwestia czy ta druga wplywa na sklad mieszanki ? Po co ona w ogole jest ? :)

 

Przeplywka. Na wolnych po rozgrzaniu do pelnej temp pokazuje 1,27V, a przy 2500rpm niecale 1,7. Przy jeszcze wiekszej przegazowce niewiele ponad 2V. To chyba przeplywka do wymiany co ?

 

Ogolnie temat jest taki ze nie przeszedlem emisji spalin na badniu tech. Co do spalania, to pali mi 12 L benzyny w miescie przy jezdzie bardzo emeryckiej. Trasa 8,6-9L przy plynnej jezdzie autostradowej 120kmh. Oczywiscie muli po przekroczeniu 4 tys i to w kilku miejsach. Zadnych check engine mi nie wywalilo nigdy.

 

Jakie wnioski panowie ? SIlnik sr20de.

Edytowane przez wazyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz radę dobrymi kombinerkami dobrze pisze Dino a potem normalne na srubokret wymien i juz nie bedzie problemu z wykrecaniem ja tak mam zrobione

Edytowane przez filtron1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co pamiętam to potrzebny jest TORX T20 z dziurką

 

właśnie to nie jest torx :D tylko troszkę inny klucz, ale kombinerkami spoko się odkręca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...