Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czas gaśnięcia kontrolki oleju w y61 3.0


Gość Mikaksopak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mikaksopak

Witam Wszystkich

 

jestem tu nowy, od niedawna posiadam patrola y61 z "uwielbianym" silnikiem 3.0 , generalnie auto sprawne i nie sprawia kłopotów, ale zastanawia mnie tylko kontrolka ciśnienia oleju, stąd moje pytanie :

 

po jakim czasie powinna gasnąć kontrolka oleju po uruchomieniu zimnego i ciepłego silnika??

 

u mnie po nocy, jak odpalam to gaśnie gdzieś po około 5 sekundach, na ciepłym trochę szybciej czy to w normie??

 

z góry dzięki za info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak kolega wyzej radzi... sprawdz cisnienie zanim zywota dokonczy ten jakze udany silnik i uslyszysz stuk spedzajacy sen z powiek wlascicielom tego genialnego silnika ;)

Aha...na jakim jezdzisz oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mikaksopak

 

W teorii im później lampka gaśnie tym słabiej, ale... Patrol ma 2 czujniki ciśnienia oleju - wysokiego i niskiego ciśnienia. Ten pierwszy pada mniej więcej raz do roku powodując stresujące zapalenie się lampki na stałe lub bardzo częste. Masz spore szanse że to tylko to.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mikaksopak

Witam Panowie,

 

dzięki za rady, ale dla wyjaśnienia o co mi chodzi jeszcze raz temat szerzej:

 

jak auto stoi parę dni, to przy pierwszym uruchomieniu kontrolka gaśnie gdzieś po 5-6 sekundach, potem w ciągu dnia już normalnie zaraz po odpaleniu,

 

w czasie jazdy nie świeci, nie mruga , olej trzyma poziom, silnik chodzi równo, czysto brzmi, przy odpalaniu żadnych udziwnień, mocy nie brakuje, itp

 

wyczytałem gdzieś, że w niektórych autach jak filtr oleju montowany jest poziomo do blogu silnika, wysoko nad miską olejową ( a patrol tak ma) to pompam musi napełnić jeszcze po drodze filtr bo spływa olej i dlatego tak się dzieje

 

Wczoraj byłem u kupla co ma y60 z 2.8 i po odpaleniu też kontrolka zgasła po 6 sekundach, i dopiero wtedy wskaźnik ciśnieni leniwie zaczął podnosić się do góry, trochę to twało, a kumpel ma patrola od 4 lat i zrobił nim już 100k km bez awari silnika,

 

Może problem tkwi w filtrze oleju lub coś tego typu, czy tam jest jakiś zawór przeciw zwrotny, czy coś w tym stylu???

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

W moim gaśnie odrazu, więc to raczej nie teoria z poziomym filtrem, zresztą parę aut ma taki układ (choćby satre F125 czy Polonezy). Moja rada - sprawdź czujnik/ciśnienie miernikiem zewnętrznym. Jeśłi czujnik jest ok, to ciśnienie ucieka albo z powodu luzów i starości silnika, albo np z powodu jakiejś uchylonej czy nieszczejnej zaślepki (broku) - choć nie wiem czy i gdzie są takie w Patrolu bo nie rozbierałem tego motorka. Niektóre auta miały np w wale korbowym zaślepki i taką szparką ładnie ciśnienie potrafiło uciekać. Objawy były jak Twoje, dopiero po "napompowaniu" olejem całego układu starczało na zgaszenie lampki. Oczywiści mogą być i inne przyczyny - jak choćby słaba pompa, ale to już akademickie dyskusje. A może po prostu stary lub o złej lepkości olej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

U mnie gasnie po ok 2 sek na zimno i cieplo. Ale wymienilem padniety czujnik wysokiego cisnienia bo to czesto pada a zanim padnie zaczyna coraz pozniej gasnac.

 

 

 

Witam Wszystkich

 

jestem tu nowy, od niedawna posiadam patrola y61 z "uwielbianym" silnikiem 3.0 , generalnie auto sprawne i nie sprawia kłopotów, ale zastanawia mnie tylko kontrolka ciśnienia oleju, stąd moje pytanie :

 

po jakim czasie powinna gasnąć kontrolka oleju po uruchomieniu zimnego i ciepłego silnika??

 

u mnie po nocy, jak odpalam to gaśnie gdzieś po około 5 sekundach, na ciepłym trochę szybciej czy to w normie??

 

z góry dzięki za info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...