Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wizja p12 do lata


Pilot9314
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem wam przedstawić kilka moich pomysłów dotyczących modów w p12 hatchback i poczytać co na tentemat sądzicie :

 

-montaż podświelenia klamek

-montaż podświetlenia nóg przód tył przy otwieraniu drzwi

-zmiana podświetlenia wnętrza na takie :

http://www.nissantun...p?topic=7453.75

 

i oklejenie panelu n-form folią imitującą aluminium

-montaż rejestratora trasy

-pomalowanie napisów na oponach

- pomalowanie plastikowych elemetów tapicerki drzwi w kolor nadwozia

-dołożenie lotki z tyłu

- przycienimnienie szyb tylnych albo sam pasek na tylnej szybie z napisem NissanKlubPolska

-myślałem nad ringami ale podoba mi się jak świecą same postojówki w p12 wiec to przemyślę

-Przyciemnienie lamp

- Małe usprawnienia w środku typu uchwy ta coś itd...

-Dorobienie kieszeni na skrzyneczkę z narzędziami w bagażniku ,a także kieszenie na lodówkę samochodową ( myślałem nad zrobieniem tego z żywicy i włókna syntetycznego a potem pomalowanie, kieszeni na narzędzia w prawym nadkolu,ta na lodówkę przymocowana do oparcia tylnej kanapy)

-Zmiana podświetlenia wnętrza na led

-Dołożenie funkcji Follow me home (z tym może być trochę grzebania)

-przemapowanie sterownika (mam chip tuning w domu)

-zmiana tłumika końcowego ( tylko nie wiem czy kwasówka będzie pasować do diesla)

-dorobienie kieszenie z daszkiem na palmtopa w pustym miejscu na desce rozdzielczej przed kierownicą ( w dzień lepiej widać by było to co pokazuję GPS)

-Dołożenie dokładek i brewek. Brewki tak na 15 razy czyli jakoś mi się nie śpieszy do nich. A dokładki to musiałbym malować oba zderzaki ,bo wiązało

by się to z wyrównywaniem dokładek i zderzeków żywicą i włóknem albo cięciem i spawaniem. Normalnie wyglądają tak no średnio za bardzo odstają.

Chwilowo tyle jak coś jeszcze wymyślę to będę uzupełniał na bieżąco

Edytowane przez Pilot9314
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia i wytrwałości. Nie zapomnij pochwalić się efektami :P Ja mam mniejsze plany ale nie chce zapeszać ;) Pozdrawiam.

Edytowane przez Medall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko pieniądzę będą to chęci na pewno nie zabraknie ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany zaje.. dalekosiężne ciekawe czy wytrzymasz z kasa na naprawy bieżące i tuning?? Ale powodzenia fajnie będzie popatrzeć na odpicowana p12 na polskich drogach. Nie krytykuje twoich pomysłów bo z gustem jak z tyłkiem każdy ma i każdy ma inny. ja mam swoje plany i moje są totalnie pod prąd modzie tuningowej.

Zmiana podświetlenia robi wrażenie :whistle:

 

oklejenie panelu n-form folią imitującą aluminium - a poco samego panelu??? lepiej pomyśl jak już chcesz nad większa ilością zmiany koloru plastików. Gdzieś już widziałem kity z oklejkami do p12 na nawiewy paski dekory na deskę i oklejkę panelu i okolicy lewarka.

 

-montaż rejestratora trasy - o to jest przydatne zwłaszcza na naszych drogach

 

-pomalowanie napisów na oponach - agrotuning??? :dribble:

 

- pomalowanie plastikowych elemetów tapicerki drzwi w kolor nadwozia - to lepiej zmień tapicerkę siedzeń razem z obiciami

 

-dołożenie lotki z tyłu - fajna i gustowna robi wrażenie ale z całością a nie sama w sobie + 200do prędkości ;) szkoda, ze do kombi nie ma nic fajnego bym sam juz dawno założył

 

- przyciemnienie szyb tylnych albo sam pasek na tylnej szybie z napisem NissanKlubPolska - przyciemnianie jest ok i faktycznie daje rade w lato jest chłodniej wewnątrz sam tak mam

 

-myślałem nad ringami ale podoba mi się jak świecą same postojówki w p12 wiec to przemyślę - wykorzystaj może listwy led do lampy ale wewnątrz klosza

 

-Przyciemnienie lamp - tylnych??

 

- Małe usprawnienia w środku typu uchwy ta coś itd... - ja mam ze względu na dzieci na panelu włączniki podświetlenia tyłu nie muszę odwracać głowy w nocy tylko cykam sobie lampke kierunkową L/P i mi świeci gdzie chce na boki i widzę bąki w lusterku

 

-Dorobienie kieszeni na skrzyneczkę z narzędziami w bagażniku ,a także kieszenie na lodówkę samochodową ( myślałem nad zrobieniem tego z żywicy i włókna syntetycznego a potem pomalowanie, kieszeni na narzędzia w prawym nadkolu,ta na lodówkę przymocowana do oparcia tylnej kanapy) - to aż musisz wozić narzędzia?? W kombi jest koryto pod podłogą bagażnika i ja tam wożę cały bałagan.

 

-Dołożenie funkcji Follow me home (z tym może być trochę grzebania) - uzysk chyba niewspółmierny do pracy

 

-przemapowanie sterownika (mam chip tuning w domu) - to w pierwszej kolejności na profesjonalnej hamowni

 

-zmiana tłumika końcowego ( tylko nie wiem czy kwasówka będzie pasować do diesla) - a po co?? jak już to w cały odprężony wydech lepiej inwestować, przynajmniej coś da a nie sam chałas

 

-dorobienie kieszenie z daszkiem na palmtopa w pustym miejscu na desce rozdzielczej przed kierownicą ( w dzień lepiej widać by było to co pokazuję GPS)- to fakt to miejsce aż razi brakiem wykorzystania, zwłaszcza, ze tam jest totalnie pusta przestrzeń i nic nie ma.

 

Bardzo duża inwestycja chyba jesteś naprawdę zakręconym :nissan2: maniakiem. I duży podziw jeśli chodzi o czas, chyba że "LATO" jest pojęciem względnym. Oj kupa kasy i to duża KUPA :icecream:

Powodzenia dopinguje z ciekawością i czekam na wizualne efekty oraz foto relacje? :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy plastikowe które pisałeś będą albo polakierowane w kolor nadwozia albo oklejone tą folią imitującą aluminium. Sęk w tym żeby jak najwięcej samemu zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość marioborek

nie ma co się śmmiać z silnika diessla można wyciągnąć od 30 do 50 i więcej koni jeśli ktoś lubi traktować potem samochód specjalną troską a i momęt obrotowy znacznie wzrośnie a to w cenie ok 1200-1500 zł. wiem bo sam to przeszedłem w toyocie . 160 km czy 200 to na ulicy niewielka różnica umięjętności kierowcy znaczą wtedy więcej . Poprwienie wnętrza i karoseri to kazdy wedłóg swoich upodobań i możliwości , tylko chwalić jeśli komuś się chce i czuje taką potrzebę , ja osobiście każdy samochód jaki miałem to zmieniałem , były juz spojlery , oświetlenie i audio , było też wzmacnianie silnika i oklejanie kartoseri ... każdy samochód ma swoje możliwości , ale łatwo przesadzići tu jest TO co wzbudza nasze emocje pt. wiejski tuning i tp. Auta śą robione dla mas a przez to muszą być wyważone ..pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np obniżanie auta po to tylko by było niskie to bzdura ,,,

 

owszem usztywnienie zawiechy przez stosowanie niskich sprężyn co za tym idzie dopasowanie kół gdzie prześwit się specjalnie nie zmieni jak wsiądzie 5 osób ok

 

wydech ma być głośny jak powoduje wzrost mocy ,,, a jak ma być głośny ..i to tylko jego funkcja to ok ,,, szanuje takich ludzi chcą niech maja

 

zasada jest prosta skoro robimy "rajdówke" to ona musi mieć moc a nie moze byc tak że

 

 

na światłach trafiam calibre z wydechem ryczącym spojlerem i progami do ziemi felgi wielkie itp naklejek nalepione od cholery ,,,

 

 

a ja biedną zwykłą Primerką P10 ..bez niczego {choć SR20DEH +skrzynia GT ecu Gt wydech GT -150 KM} i go ładuje ze świateł jak chce ,,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tuningowi możemy spersonalizować swoje auto. Nawet agro tuning wyraża właściciela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Dzięki tuningowi możemy spersonalizować swoje auto. Nawet agro tuning wyraża właściciela ;)

 

Oj tak ;d

Przykład jako pierwsze zdj w filmie :jump: :jump: :jump:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam panowie ożyłem na nowo ;) Nie wiem na jakim etapie byłem wcześniej ale póki co primera ma zmienione podświetlanie w środku, dołożone podświetlanie nóg za klamki się wezmę, a póki co czeka ją malowanie kilku elementów :D Dodam zdjęcia wieczorkiem ;) Niestety zbytnio nie było jak się zabrać za robotę samochodu bo ciaglę był w trasie jak nie ojciec to ja o i tak można porobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na wszystkich świętych zrobię Wam zdjęcia środka jak wygląda po zmianie podświetenia chwilowo nic więcej robił nie będę,bo malować go nie ma sensu na zimę przecież ;) A raczej będę kupować nowe opony zimowe i letnie także do wiosny nic szczególnego nie wymodzę ;)


Witam Was ponownie koledzy sorry za zwłokę,ale wreszcie porobiłem te zdjęcia ;)
cgbr.jpg
mg7u.jpg
g7lj.jpg
90li.jpg
b683.jpg
f56j.jpg
bujq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem żeby jak VW wyglądało :D motyw z N-form podebrałem z jakiegoś ruskiego forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...