Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lista fotoradarów POI


Karas007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy orientuje się ktoś odnośnie własnych POI z pliku csv np. fotoradarów zostaną nadpisane te które otrzymaliśmy w pakiecie z samochodem czy zostaną dodane bez naruszania już istniejących wpisów? Oczywiście chcę skopiować ten plik jako Ostrzegawczy POI czyli do folderu myPOIs\myPOIWarnings. Drugie pytanie jeśli po wgraniu swoich POI nie są usuwane POI fotoradarów fabrycznych to jak pokazuje info o fotoradarze jak ma dwa wpisy jeden fabryczny i jeden mój? są dwa komunikaty czy jeden z nich jest ignorowany?

Chętnie umieścił bym plik z POI ale nie mam takich uprawnień i nie przyjmuje ode mnie plików csv i rar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Nie zostają nadpisane są dodawane dodatkowo bez naruszania istniejących wpisów.

Ad. 2 Pokazuje dwa komunikaty - drugi z opóźnieniem jeżeli się nakładają. Najpierw fabryczny potem dodany.

Ad. 3 Każdy może dodać punkty POI do Nissan Conect. To nie jest trudne.

Ja używam od wakacj od kiedy zalupiłem auto. Co miesiąc aktualizuję. Myślę że większość użytkowników używa własnych POI w swoich QQ( ci z NC).

Co do mapy nie mam zaufania tak do POI rewelacja.

Jak by było zainteresowanie to rozpisze jak to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dodanie POI raczej nie będę miał problemów interesowało mnie tylko ew. utrata tego co dostałem fabrycznie. Gdzie można znaleźć najaktualniejsze współrzędne fotoradarów i innych kontroli? Ja zassałem z mapa UMP, plik z przed dwóch dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ad. 1. Nie zostają nadpisane są dodawane dodatkowo bez naruszania istniejących wpisów.

Ad. 2 Pokazuje dwa komunikaty - drugi z opóźnieniem jeżeli się nakładają. Najpierw fabryczny potem dodany.

Ad. 3 Każdy może dodać punkty POI do Nissan Conect. To nie jest trudne.

Ja używam od wakacj od kiedy zalupiłem auto. Co miesiąc aktualizuję. Myślę że większość użytkowników używa własnych POI w swoich QQ( ci z NC).

Co do mapy nie mam zaufania tak do POI rewelacja.

Jak by było zainteresowanie to rozpisze jak to robić.

 

 

Jestem zainteresowany! proszę o podpowiedź, jeszcze tego nie robiłem, a myślę, że fotoradarów przybywa, przybywa...... niech one będą chociaż widoczne :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba utworzyć plik *.csv lub np. ściągnąć plik z mapą fotoradarów z http://ump.waw.pl/update/Jacek.zip. Oczywiście go rozpakować. Można połączyć wszystko co nas interesuje w jeden plik *.csv (dla cierpliwych polecam usunięcie polskich znaków, które wyświetlają się jako "krzaczki"). Tak utworzony plik "nazwa.csv" należy umieścić w katalogu myPOIs/myPOIWarnings na pendrive. Pendrive wkładamy do Nissan Connect i z menu wybieramy Setup - Navigation - Download my POIs. Gotowe

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak utworzony plik "nazwa.csv" należy umieścić w katalogu myPOIs/myPOIWarnings ...

Czy plik "nazwa.csv" umieszczamy w katalogu który nazywamy "myPOIs" lub "myPOIWarnings" ... czy tworzymy folder "myPOIs" a w nim podfolder "myPOIWarnings" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik *.csv umieszczasz w e:\myPOIs\myPOIWarnings gdzie "e:\" to katalog główny. Sorki moja wina zamiast backslasha "\" wpisałem slash "/"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy plik "nazwa.csv" umieszczamy w katalogu który nazywamy "myPOIs" lub "myPOIWarnings" ... czy tworzymy folder "myPOIs" a w nim podfolder "myPOIWarnings" ?

 

A ja utworzyłem własnie tak jak 'dubik77'napisał, czyli folder i podfolder i umieściłem w obydwu ( na wszelki wypadek :whistle: ) ten sam plik :csv, i jescze wczoraj wieczorem go wgrałem; dzisiaj jadąc do pracy przetestowałem działanie. Na mapie nie było zadnego znaku - ikonki o fotoradarze ale pojawił się komunikat o moim własnym POI dwukrotnie jakieś 200-250 m przed i dokładnie na wysokości fotoradaru. Czy jak usunę tak wgrane POI a utworzę jeden katalog to coś to zmieni? np pokaże się ikonka na mapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe zapomnijcie, że w tym pliku z linku wszystkie informacje są w jednej kolumnie,a schemat nissana z instrukcji wymaga żeby informacje były rozbite na kolumny(szerokość, wysokość, nazwa itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dadawanie ikoonek nie jest możliwe narazie podobno; pojawiają się dwukrotnie bo masz w orginalnej mapie je i teraz dodałeś drugi raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trzeba utworzyć plik *.csv lub np. ściągnąć plik z mapą fotoradarów z http://ump.waw.pl/update/Jacek.zip. Oczywiście go rozpakować. Można połączyć wszystko co nas interesuje w jeden plik *.csv (dla cierpliwych polecam usunięcie polskich znaków, które wyświetlają się jako "krzaczki"). Tak utworzony plik "nazwa.csv" należy umieścić w katalogu myPOIs/myPOIWarnings na pendrive. Pendrive wkładamy do Nissan Connect i z menu wybieramy Setup - Navigation - Download my POIs. Gotowe

 

 Witam . Czy tworzymy plik każdy osobno ? Czy do głównych folderów np.: kontroledrogowe*csv ? Czy może pliki w tych folderach? Czy polskie znaki kasujemy np. w nazwach miejscowości ( po otworzeniu np. pliku GATSO_FP który znajduje się w folderze kontrole drogowe? Jak można to proszę o odpowiedź bo jestem zielony w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folder ma być jeden "myPOIs/myPOIWarnings" i w nim plik też jeden. Możesz oczywiście przygotować sobie wcześniej zawartość z kliku plików choćby edytorem tekstowym zachowując strukturę pliku. Tutaj: http://napisy.niebieskie.net/ masz automat do usuwania polskich znaków, działa szybko i skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem mogę wybrać tylko kilka plików czy wszystkie które są zawarte. Jeżeli nie było by problemu czy możesz mi to przedstawić na zasadzie jakiegoś przykładu? Tak abym zobaczył o co biega jak nie tutaj to na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku masz świeżą listę fotoradarów stacjonarnych. Wypakuj to wraz z katalogami do głównego katalogu Twojego napędu i wczytaj do NC.

myPOIs.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :)

Ostatnie pytanko odnośnie tego pliku po kopiowaniu wyskakuje mi tylko plik fotoradar  czy muszę dopisać .csv czy zostawiam w takim stanie?

Edytowane przez grzywka44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób, to wina ustawień Twojego Windowsa. Możesz to zmienić w dowolnym otwartym okienku:

Narzędzia/Opcje folderów/Widok/Ukryj rozszerzenia znanych typów plików - odznacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik z postu Vosha należy umieścić w katalogu myPOIs/myPOIWarnings na pendrive. Pendrive wkładamy do Nissan Connect (w podłokietniku :) - wersja po fl) i z menu wybieramy Setup - Navigation - Download my POIs. Gotowe

Wszystko działa ok.

nawet pokazuje ikonki "aparatu" w miejscu gdzie jest fotoradar

Dzięki za pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Gdyby ktoś szukał to tu są najnowsze  www.mynavi-expert.pl

SpeedCam  2015-08-09 - Nissan Connect   PL i EU :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat się rozruszał hihihi - to ponowie prośbę o mały eksperyment by ktoś jeszcze zrobił.

Ja co prawda robiłem to w NC2 - ale ciekawy jestem jak to jest w NC1.

Test jest prosty - proszę zrobić na własne potrzeby bazę fotoradarów z jedną, dwiema pozycjami w swojej okolicy, wczytanie jej i sprawdzenie czy będzie Was ostrzegał.

Bo wg mnie w NC2 lista fotoradarów (tych z sieci, własnych) się wczytuje, nawet zajmuje to z 10 sekund by.... np. nie ostarzegać o radarze, który sam wprowadziłem.

Więc duże zastrzeżenia czy to w ogóle działa.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99068-nawigacja/page-3?do=findComment&comment=1064761

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...