Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

projekt 350z bi turbo


jarek1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie  nie paliwazawszesie staram utrzymywać miedzy 1/2 a 1/4 

rozebrałem tą wallbro  okazało sie że zużyły sie tulejki trzymające wirnik   poprostu dostały luz i wirnik zaczol sie zakleszczać 

zastosuje teraz fabryczną pompe z bmw m5 



pare nowych spraw wynikło

 sprawa pompy paliwa, okazało sie że jednak problem jest gdzie indziej wymiany na 2 inne pompy
dalej powodowały problemy ze składem mieszanki po paru godzinach i niewiadomo ile spalonej bezyny usterka została znaleziona
zaplanowana wymiana klocków hamulcowych zamieniła sie w wymiane tarcz przednich i kompletu klocków na 4 kołach
 znalazłem wężyk którym uciekal mi bost
 przypadkiem wysszlo że nissan ma te same klocki na przodzie co ferrari 550

zakupiłem tarcze firmy brembo  

0vvn.th.jpg

 

0nhu.th.jpg
9r90.th.jpg0qih.th.jpg 9ju8.th.jpg

pierwsze pomiary 0-96  ogromny problem z trakcją  

8k85.th.jpg



     udalo   sie czas troche poprawić cały czas pomiary na lpg bo bezyna nadal nie wydala  

   czas 0-97  km/h 5,5s    czas 1/4   13,7  i predkośc po 1/4   185km/h 

 

 

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

245/18 /45   toyo cos tam  

ciśnienie 2,1 mniej nie ma sensu bo papuć sie robi 

 

fj03.th.jpg

 

o0of.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Hondami jak startowałem zawsze to robiłem 1.5bar na R888, myślę że na cywilnej oponie czyli np takiej jak mam ja 245,45,18 ContiSport3 na pewno 1.4-1,8 by coś kleiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda waży 900kg  ma przedni napęd gdzie w czasie przyśpieszania oś jest odciążana  

nissan waży 1600   cała masa idzie na tylne koła  napompuj tam 1,4 bar  to sie rozzzz przy pierwszym lekim łuku 

sprawa wyglada tak ze silnik ma dużo momętu na niskim prm   startować trzeba z 2 biegu  i z procedury startu 

 jednak taka próba zaowocowala spaleniem tarczy sprzęgłowej   śmierdzi do teraz  

 sprzęgło jest już na wykończeniu   będzie albo costumowe   czyli wielo tarczowe , albo spiek    

 kolo mi coś gada że są jakieś super okładziny i można tarcze okuć i będzie trzymać jak spiek  

 a nie bedzie szkubało na pólsprzęgle 

realnie widze że moge do setki zejść jeszcze z 0,4 s   a na 1/4 ok  1s ale trzeba dobrze startować 

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja być moze jutro sprawdze czasy bo jak wstanę, to lece do kluczewa na 1.4 mili.
Dam znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy   powie tak   

teoretyczny czas do rzeczywistego to 2 rużne sprawy 

ja widze po tym gtechu puszczam sprzeglo i juz upływa 1 s  zanim auto wogule ruszy z miejsca 

w tej wersi de jest problem  bo odcinka jest bardzo nisko i łatwo złapać sie w niej  natomiast 100 na godzine   jest na granicy odcięcia na 2 biegu w wersjach hr  napewno jest łatwiej bo kręcą sie wyżej zmieniasz bieg 1raza nie 2 razy jak w wersji de 

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

w niedziele pojechałem na mini tor  temperatura powietrza sięgała 35s 

chciałem wy testować zachowanie nisana bo nie miałem jeszcze okazji  

 po 5 godzinach prób jedyny mankament który wyszedł to zagotowanie sie płynu wspomagania  mimo zmienionej chłodnicy na wiekszą 

 niestety układ toru był raczej wolny  a asfalt mega śliski  lub moje opony nie trzymały w ogóle

  zebrane dane na pewno zaprocentują    z wniosków to; trzeba dać więcej powietrza na chłodnice 

 zderzak za bardzo ogranicza   dopływ  , trzeba zaizolować całkowicie rurę dolotową bo po postoju nagrzewa sie do 100s 

  trzeba zaizolować cały układ wydechowy  no i dołożyć chłodnice paliwa 

filmik  jakość marna syn sie dopiero uczy  a nagrywał aparatem 

 

 

 

Edytowane przez Tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zabawa widzę że była no i najistotniejsze że nic nie oddało, gratki !!

Ps. Z turbinami trochę leastyczniej jest - lepiej do driftu hehe :D

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziśaj z- tka została schamowana 

wynik podkreślam na lpg bo bezyna nie fonkcjunuje poprawnie więc nie ryzykowalem 

zostały tez wprowadzone drobne korekty w mapach wynik 

 hmm słaby  408 km i 575nm 

 

14e5.th.jpg

 

 

 

 

8jah.jpg

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

pare testów  na przyśpieszenie   niestety sprzęgło jest najsłabszym elemętem układanki  no i opony 

najlepszy czas 4,96 

 

ybsx.th.jpg


dziśejszy poranek spędzony na hamowni 

 wyniki lepsze ,i doszłem do kresu wydajności turbinek 

 wykonaliśmy około 20 hamowań szukając najlepszych ustawień 

 wyniki  musiałem wycofać zapłon przy 3tyś prm z powodu bardzo gwałtownego narostu momętuw max wynosił 660nm a to spora przesada jak na seryjne korbowody  

 ostateczny wynik to  435km i 638nm 

 

jhd8.JPG

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prze piękny przebieg jak na zastosowane turbosprężarki !!

Od 5300obr.min ten spadek wyprostować kółeczkami 15T i będzie bajka jakieś 450-460KM obstawiam bez zmiany boostu :) !

Własnie sprawdziłem SPEC :D

Kółka 13T mają wymiary 40,5 x 56mm natomiast 15T 52,5 x 56mm - więc korpusów nie trzeba będzie roztaczać jedynie samą muszlę.

No i oba mają takie same tylne ścianki :)

http://www.ebay.com/itm/Volvo-Mitsubishi-TD04L-13T-Turbo-Compressor-Wheel-/261352341986?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3cd9d041e2&vxp=mtr

 

Ps. Jak się kształtuje w chwili obecnej przebieg doładowania ??

 

Poniżej Real Foto Prezenciku Noworocznego :D

post-415-0-96017100-1388421253_thumb.jpg

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkleje zrzut z loga jednego z ostatnich hamowań zielona krecha to bost  niebieska ciemna prm taka czerwonawa kropkowana to afr a niebieska jasna to kąt zapłonu  zobacz jak mocno go musieliśmy opużnić 

tym samym ten etap tego projektu trzeba uznać za zakończony  to max co sie dało na tych turbinach uzyskać    

trzeba podkreślić że auto naprawde jest pełno urzytkowe i bezawaryjne  

 

z8uv.png

nlwn.jpg

q871.jpg
tu kródki filmik 

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypas wyszło ale będzie lepiej :P

Ciekaw jestem czy lag się powiększy po zmianie kółeczek...

Ps jebnąłem się z ich wymiarami w twoich suszarkach z BMW 13T kułeczko ssące ma 38,2 x 51mm a 15T 42,5 x 56mm - co daje flow o jakieś 25% większy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko dojdą to zabieram sie za rozkręcanie auta  

w planie jest  przedewszystkim sprzęgło  przerobie te turbinki zobaczymy ile sie da zrobić   na nich 

 wirniki sporo większe więc jest szansa aby dobic w okolice 500km 

 myśle też nad zmianą korb   i lekkkim odprężeniu silnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też zaplanowałem budrzetowe odprężenie silnika, kute korby trzeba kupić i niech je w autoszlifie o 1mm skrócą, spada wówczas sprężanie do 9,7:1.

Wówczas taki silnik ok 550KM powinien przyjąć, bardzo ciekawy artykuł na ten temat:

http://forums.nicoclub.com/vq35de-t-stock-internals-with-forged-rods-t576435.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo kombinuje   dam zrobic na zamówienie korby  tyle że ja myślałem zrobić o 0,5 krudsze 

mówisz że 1mm da odprężenie do 9,7  a co myślisz o przejściu na e85   to paliwo ma 120 oktan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na E85 nie ma co odprężać nawet :)

Paliwo świetne, daje bardzo duże przyrosty i bardzo zmniejsza EGT, ponadto szybciej turbo na nim wstaje ale trzeba wzbogacić mieszanę o ok 30% !!

Czyli jak masz wtryski w chwili obecnej 480 a planujesz pozostawić dotychczasową moc to przynjamniej zapodać 630ccm, jak planujesz pozostać na dotychczasowym booscie i mieć te 20% mocy więcej to wtryski paliwa przynajmniej 780-830ccm bym zalecił - hehe to bez moda turbiny myślę że pod 500KM by było i z 650Nm :P

 

Ps. z racji tego ze E85 mocno nie trzyma składu może miec od 60 do 85% zawoartości w sobie etanolu, lepiej samemu sobie przygotować takie paliwo:

http://allegro.pl/biokominek-biokominki-biopaliwo-bioetanol-etanol-i3823609500.html

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...