Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11.144 - lampa


Gość dzkzsl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz_P11_144

Bardzo prosto ;)

Rozklejasz reflektor,matujesz,lakierujesz na czarny kolor,polerujesz,sklejasz i gotowe ;)

Nie ma wplywy bo część która jest odpowiedzialna za światło czyli odbłysnik (dla świateł drogowych) jest nieanruszony.

Jak już byś to robił to warto go tez przepolererować ;)

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj też o tym że trzeba wyciąć pomarańczowy plastik ;P wstawić srebrną żarówkę która świeci na pomarańczowo. Czytałem artykuł o tym samochodzie i sam planuje coś takiego zrobić ale latem ;P bo teraz nie mam ochoty rozkładać go przy -15 stopniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

A właśnie zapomniałem napisać o plastiku, fakt trzeba bo efektu by nie było ;)Ja na razie planuję stałe podłączenie kierunkowskazu pod pozycyjne na 2-u włóknowej żarówce a'la American style, bo pierwsze podjeście już miałem takieprowizoryczne i ciekawie się zapowiada ;)Tutaj masz coś podobnego ;)

p9230012ef3.jpg

nissanprimeratuning.jpg

meinauto017.jpg

dsc8773exposure.jpg

a to chyba zdjęcie większe niż Twoje wrzucone?:D

 

kuuva3.jpg

 

Mój faworyt to srebrna,przyciemnione lampy i ringi ;)

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ja tego nie robiłem ale na jakimś forum czytałem. Bodajże VW golf klub polska. Ja w swoim miałem ringi założone.

Pomalowac i wypolerowac oczywiście ;)

i na to klar znaczy bezbarwny jesli chcesz połysk, lub samo matowienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

pierw to musisz polakierować czarnym lakierem a później wypolerować filcowym kołem polerskim do uzyskania fabrycznego połysku.

Takie koło możesz kupić w motoryzacyjnym i jak powiesz że coś takiego chcesz to koleś juz bd wiedział co Ci sprzedać ;)

I jak wypolerujesz to możesz wsiąść paste z woskiem i tak jak na karoserii robisz tak samo na odbłysniku czyli nakładasz,czekać i wycierasz ;)

I montujesz do kupy wszystko razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

WIesz co, ja wiem czy poważniejsza ;)

Wydaje mi się że nie ;)

trzeba tylko zamontować je i kable podłączyć do pozycyjnych ;)

mniej roboty niż z malowaniem ;)

Ringi miałem w golfie III :)

W Primci nie posiadam żadnych udoskonaleń lamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ale montaz jest identyczny ;)

tylko lampy się różnią kształtem ;)

 

tu mas ofertę. Róznica polega na rodzaju podłączenia danej żąrówki (H1,H7) :)

http://allegro.pl/bi-xenon-soczewka-angel-eyes-ringi-ccfl-h1-h7-h4-i2940390465.html

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się do tego przy mieszałem, za nim temat się pojawił.

Koledzy o ile kwestia rozklejenia lampy i po malowania czesci odblasku "komory"przy soczewce na czarno oraz za ciemnienia pomarańczowej wkładki kierunkowskazu jest stosunkowo prosta(ona jest tylko za ciemiona a nie wywalana, i nie ma potrzeby stosowania żarówki pomarańczowej). Efekt taki jak na foto.

Problem jest w dostaniu w PL. ringu SMD czy też CCFL-(-krótka żywotność, głównie przetwornic! ). Ponieważ u nas najmniejsze są o średnicy wewnętrznej! 70mm dedykowane do golfa5 lub F.Mondeo 68mm i to w dodatku okrągłe! A u nas trzeba zastopować najlepiej podkowę aby zbyt nie ingerować w obudowe odblasku(wychodzący "tunel" soczewki jest nie w pełni okrągły!). Ponad to wymiary "tunelu" zewnętrzne to ok. 70mm a wewnętrzne 57mm. Tak że najlepszy jest ring o średnicy 60mm -wewnątrz!aby nie przysłaniał soczewki . Są takie ale na stronach firm miedzy innymi usa, uk i.t.d(+50mm, 40mm). Wiec koszt zakupu+przesyłki to ok. 500pln+zero gwarancji jak by się sp.......ło! niestety ale firmy u nas nie są za interesowane takimi rozmiarami nie popularnymi! P.s. U nas zdzierają (a Jarfa.pl szczególnie!) od 250do 600pln. Na zachodzie 80do150pln.

Edytowane przez NEO NFS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze znać wymiary wewnętrzne ;D łatwiej będzie coś dorobić ;) ale dla chcącego nic trudnego ;) jak będzie cieplej rozkładam swoje lampy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...