Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15],[N16] Klimatyzacja - tematy połączone...


Gość porcupine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zakupilem nowa Almere 1.5 dci rocznik 2005 ofkors z klimatyzacja reczna w standardzie. Jak wrocilem z salonu do domu to dopioero wtedy zorienowalem sie ze klima nie dziala. Oczywiscie pojade z tym do salonu ale do najblizszego mam 120km wiec kiedys przy okazji... Wiadomo ze sam nie bede nic grzebal bo auto jest na gwarancji itd

Ale chcialbym wiedziec czy ktos spotkal sie z podobna sprawa? Moze ktos wie dlaczego nowe auto wypuszczone z salonu (nie wierze zeby niesprawdzili wszystkiego przed sprzedaza) ma taka dosyc powazna usterke? Szukalem podobbnego tematu na tym forum ale nie moglem nic znalezc,mimo to jezeli taki temat juz istnieje to przepraszam ale jestem nowy :P Czekam na odpowiedzi, narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jest to troche dziwna sprawa, Ja w swojej Alemie 1.5 DCi mam automatyczna i wszystko jest ok. Czy jak wlaczasz klime, to slyszysz jak sie wlacza dodatkowy siniczek??? albo czy wzrastaja obroty?? Jezeli nie to moze masz kopsniety ten silnieczek. Zobacz moze bezpieczniki, moze masz cos przepalone, acha no i takie banalna podpowiedz, klima dziala wtedy kiedy wlaczysz wentylacje. Tylko tyle moge Ci pomoc, ale napewno inni klubowicze Ci bardziej pomoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slyszalem zadnego dodatkowego silniczka, nie zauwazyulem rowniez zmiany obrotow przy wlaczaniu klimy,wiec to moze byc to. No i oczywiscie ze wentylacja jest wlaczona, probowalem na kazdym stopniu osobno ale nawiewa tylko cieple (nie schlodzone) powietrze z zewnatrz. Powiem szczerze ze po pewnym czasie zglupialem i nawet z instrukcja w reku uruchamialem wszystko punkt po punkcie, nic z tego. To nie jest pierwsze auto z klima jakim jezdze... Jutro popatrze na bezpieczniki, dzieki za rade ale prosze o jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kiedys mówił mi że niektóre elementy moga być w nissanach zamontowane juz w polsce. może podczas tego montażu coś im nie wyszło. szkoda tylko, że podczas sprzedazy nie skontrolowano ci autka choćby pobieżnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

Wyjeżdżasz nowym autem z salonu i coś nie działa :?: :shock: A gdzie tzw. przegląd przedsprzedażny, który ASO powinna potwierdzić w książce gwarancyjnej - chyba w ogóle tego auta nie sprawdzili. Może napiszesz co to za 'fachowcy' przygotowali samochód do wyjazdu?

Ładnych czasów doczekaliśmy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupowalem w Kieleckim salonie,jak do nich dzwonilem to oczywiscie bardzo przepraszali i zapewniali mnie ze przed sprzedaza wszystko zostalo dokladnie sprawdzone. Wiec dla mnie ta sprawa jest tym bardziej dziwna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i współczuję !

Sądzę, że w salonie mogli "wepchnąć" Ci samochód z uszkodzoną klimatyzacją. Ja kiedyś miałem takie zdarzenie, że próbowano w serwisie sprzedać mi przewód od klimatyzacji, który miał podobno dziurę i był wart wart według ich cennika ponad 1 tyś. zł. Przed wymianą stuknąłem się w głowę, pojechałem sprawdzić do prywaciarza i przewód nagle okazał się dobry !!!

Pozdrawiam i życzę tylko uczciwych serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką klimę wsadzają w Polsce i coś im nie wyszło. Sprawdź bezpieczniki i wtyczkę przy parowniku. To taka puszka po prawej stronie przy chłodnicy patrząc od przodu. Pytanie czy podświetla Ci się przycisk od klimy po włączeniu? Jeśli tak to nie bezpiecznik a ten parownik. Albo wtyczka jest niedociśnięta albo ustrojstwo padnięte. W sumie teraz jest zimno to klima się nie przyda ale to wnerwia jak coś nie działa :twisted: . Jak pojedziesz do ASO na przegląd to Ci naprawią za fri. Mnie chcieli wymieniać całą chłodnicę z przyległościami bo zgięta. Wymogłem tylko wymianę czujnika w parowniku i klima daje aż zzzimno :lol: . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki sprawdzalem i jest oki, zreszta tak jak mowisz swiatelko sygnalizujace wlaczenie klimy swiecilo sie... W tym tygodniu wybieram sie do ASO i ciekawe co mi powiedza. Jak juz bedzie sprawna to dam wam znac co bylo nie tak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milem cos takiego ale po stłuczce. Klima jest napełniana w na przeglądzie 0. jeżeli dali za dużo to automatycznie sie nie włącza bo włączają sie zabezpieczenia ciśnieniowe. Klima mi działała tyklo kiedy engine był jeszcze zimny i temp na zewnątrz też była niska. Poprawili i już jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sorki ze wygrzebuje ten stary temat ale obiecalem ze jak klima bedzie sprawna to dam znac. No wiec daje znac :lol: . A przyczyna byla banalna - zapowietrzona instalacja... Podlaczyli do jakiejs maszyny na 30 min, zrobili proznie, napelnili freonem(?) i smiga az zzzzzimno :) Tylko dalej nie pojmuje dlaczego nie dzialala od poczaku?! Blad w serwisiem, jakies niedopatrzenie? Czy moze cos jest nie tak z moim aukiem? Pojezdzimy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Włączasz ja i chłodzi w lecie, lub w zimie właczona szybciej osusza powietrze tzn np. szybciej odparowywuja szyby, najlepiej uzywac klimatyzacji przy właczonym zamknietym obiegu powietrza - podobno tak jest oszczedniej, ale przy dłuzszej jezdzie co jakis czas trzeba uchylic okna lub wyłaczyc obieg zamkniety zeby troche swieżego powietrza wpadło do środka. A i jeszcze jedno w zimie klimatyzacje trzeba odpalic raz na dwa tygodnie chociaz na chwile zeby sie przesmarowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej uzywac klimatyzacji przy właczonym zamknietym obiegu powietrza - podobno tak jest oszczedniej, ale przy dłuzszej jezdzie co jakis czas trzeba uchylic okna lub wyłaczyc obieg zamkniety zeby troche swieżego powietrza wpadło do środka.

Nie tyle moze oszczedniej, lecz szybciej zima ogrzewa sie wnetrze (choc i to mozna oszczednoscia nazwac ;-)) Ale jak napisal Bartek, pozniej lepiej wylaczyc obieg wewnetrzny inaczej zaczna Ci szyby parowac. A poza tym niezbyt przyjemnie dlugi okres czasu 'wietrzyc samo wnetrze' :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro juz o klimie mowa... moja byla czyszczona ale czasami wali z niej wilgocia... czy (i gdzie) almerka n16 ma jakis filtr przeciw pyłkowy czy jaki - z tego co sie orientuje to n15 miala gdizes za schowkiem... wymienial ktos moze takie cudo w n16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr przeciwpyłkowy w N16 przed fl jest za schowkiem, i przy kazdym czyszczeniu klimy trzeba go wymieniac :!:

 

 

filtr pylkowy powinno sie wymieniac co 20 kkm.wlasnie na allegro kupilem nowke oryginal z nissan za 45 pln. juz drugi raz od tego samego allegrowicza.

w aso 99pln a zamiennik filtrona ok 70 , wiec sie oplaca

w dodatku ta userka ma rowniez filtry oleju ( oryginaly nissana ) do n16tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja tez sobie sprawie ten filterek z allegro - orginał za 45zł .... Jak nie zapomne to dam znać jak dostanę czy wszystko poszło gładko.

No, w końcu go dostałem i jest to orginał, symbol się zgadza więc chyba wszystko OK, tylko pozostaje go wymienić i cieszyc się brakiem zgniłych zapachów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...