Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15],[N16] Klimatyzacja - tematy połączone...


Gość porcupine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i ja tez sobie sprawie ten filterek z allegro - orginał za 45zł .... Jak nie zapomne to dam znać jak dostanę czy wszystko poszło gładko.

No, w końcu go dostałem i jest to orginał, symbol się zgadza więc chyba wszystko OK, tylko pozostaje go wymienić i cieszyc się brakiem zgniłych zapachów :)

to jesli jeszcze tego nie robiles to proponuje odgrzybic klime!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jesli jeszcze tego nie robiles to proponuje odgrzybic klime!

Taki mam zamiar. Spray juz leży i czeka od miesiaca na uzycie ale wstrzymywałem sie bo chyba jedyny sens to jednoczesnie odgrzybic i wymienić filtr. Tak więc teraz muszę znaleźć tylko troche czasu i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety stało się... Kilka dni temu coś zaczęło lekko buczeć w silniku i okazało się, że ten odgłos dochodzi ze sprężarki klimatyzacji. Najprawdopodobniej jest do wymiany łożysko. Serwis Nissana tego nie naprawia, lecz wymienia całą sprężarkę. Na palcach jednej ręki można by jednak policzyć ile w ciągu 10-ciu lat wymienili takich sprężąrek. Teraz marzę o tym, żeby udało się to jakoś naprawić, bo wymiana sprężarki na nową (lub całą używaną) będzie wydatkiem, na który nie bardzo mogę sobie pozwolić. Nie wiem czy to przypadek, czy też nie, ale ostatnio włączyłem właśnie klimatyzację, aby sobie pochodziła trochę i jak to mówią "przesmarowała się". Nazajutrz usłyszałem ten podejrzany dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

poczekaj az zrobi sie cieplo... teraz w ziemie rozne rzeczy moga sie dziac pod maska i nie tylko. Lozysko w sprezarce? watpie... raczej cale kolko to od paska z elektromagnesami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Najprawdopodobniej uszkodzone jest całe koło z elektromagnesem. Łożysko jest częścią składową tego koła. Na allegro znalezałem coś takiego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81036466

 

Mechanik z serwisu mówi, że będzie pasować na 99 proc. do mojej N16 (1.8, 2001 r). Ryzyko polega na tym czy ta klima jest na 100 proc. sprawna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzczas wlaczania klimy na ACMAX czuje dziwny swąd w samochodzie. Przy wlaczaniu tylko AC zapach jest tylko przez chwile. Co to moze być?

 

ALMERA1dci5 2004

 

Zależy co rozumiesz przez "dziwny swąd"? Może wymaga odgrzybienia? Koszt w punkcie to jakieś 70-80zł, ale spokojnie możesz podjąć się tego sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dokladnie, bo moze Ci cos zdechlo i dlatego teraz smierdzi :wink: , a tak na powaznie to na 95% musisz ja odgrzybic, z reszta nie wiam jak u innych ale moja klimatyzacja nigdy nie pachniala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy ALMI. W grudniu kupiłem ALMI 2.2di 2000r. i poszukuje instrukji wymiany filtra przeciwpyłkowego. Wszystkie materiały eksploatacyjne już wymieniłem i tylko pzostał mi ten filterek pomóżcie. Nadozie N-16.Pozdrawiam. :oops: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prościej , odkrecasz schowek przed pasazerem otwierasz klapke i juz masz filtr powietrza w rekach.(przed wymiana filtra pamietaj odgrzybic klimke:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prościej , odkrecasz schowek przed pasazerem otwierasz klapke i juz masz filtr powietrza w rekach.(przed wymiana filtra pamietaj odgrzybic klimke:) )

tak myślałem ,ale po zdjęciu schowka wszystko jest zabudowane i poniewaz jest to model składany w holandii to podobno są jakieś różnice na wierzchu jest tylko silnik od dmuchawy a nie jak w n15 listwa do odkręcenia , może masz dostęp do jakiś zdjec lub instrukcji po posku dzięki .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm z opisu wychodzi na to ze masz taka sama alme jak ja do tego tez składana w angli wiec filtr musi a przynajmniej powinien byc pod schowkiem zerknij dokładniej, podaj mi nr nadwozia autka to zobacze co da sie zrobic

 

[ Dodano: Sob 18 Mar, 2006 ]

uff no i znalazlem i mysle ze tak jest u Ciebie :) jak wyciagniesz schowek to widzisz wentylator a na gornej czesci taka podłuzna klapke i tam masz schowany filterek

 

wszystko masz w manualu link dał LEMUR

a dokładniej http://www.zie.pg.gda.pl/~tsitek/almera2/01n16e-333/ha.pdf strona bodajze HA-96 obrazek nr RHA681H powieksz i zobacz sobie :mrgreen: :mrgreen:

 

pozdrawiam.

 

ps.dlaczego zawiesza misie ten manual N16??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witjce!- potrzebuje pomocy. Po zimie moja klimatyzacja nie daje znaku życia. Po załączeniu (oczywiście wentylator w polożeniu 1) dioda się zapala - ale nic wiecej.

Moze ktos tez mial taki przypadek i sprostał wyzwaniu.- milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seba3371

nie chcę krakać ale ja miałem to samo okazało sie że poszła chłodnica od klimy a co najgorsze nie dało sie już jej uratować........koszt hmmmm 1200 zł chłodnica i 250 nabicie czynnikiem chłodniczym :?

trzymam kciki żebyś jednak nie miał tego co ja moze tylko brak czynnika chłodniczego

zapraszam do dabrowy górniczej są tutaj zajebiści fachmani od klim :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie chciałbym krakac, ale jezeli nie uzywałes klimy w zimie to poprostu sie zepsuła, ale moze tylko jakis bezpiecznik no ewentualnie sprezarka od klimy.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na TVN Turbo i w Auto ("Pani Domu"+"Życie na gorąco") Świecie grzmieli żeby nawet w zimie włączyć co jakiś czas klimę, bo się ładnie przesmaruje wtedy i nie będzie niespodzianek na wiosnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek posprawdzaj bezpieczniki a potem pojedź zobaczyć jak czy coś wogóle masz w układzie... może nigdy nie była nabijana od nowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dosyć prosta. Jeśli zapala się dioda to nie jest to sprawka bezpiecznika. Za całość jest odpowiedzialny włącznik w tzw. parowniku. Jest to taka mała srebrna puszka po prawej stronie przy chłodnicy. Na wierzchu ma taką małą kostkę do której dochodzą kabelki. Sprawdź czy coś tam się nie utleniło, przeczyść styki i jeśli to nic nie da to wal do serwisu. Sprawdzian czynnika chłodzącego jest dosyć prosty. Na jednym z przewodów od klimy masz taki niebieski korek, odkręć go i czymkolwiek naciśnij zaworek. Jeśli walnie gazem to OK :D . Wtedy czeka Cię tylko wymiana tego ustrojstwa wkręconego w parownik + napełnienie gazem, koszt ok 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

U mnie tez bylo podobnie zaraz po kupnie auta (we wrzesniu) - przyczyna byl niedobor freonu w instalacji klimy... Ale u Ciebie jezeli przez cala zime nie wlaczales klimatyzacji to moze byc cos powazniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez bylo podobnie zaraz po kupnie auta (we wrzesniu) - przyczyna byl niedobor freonu w instalacji klimy... Ale u Ciebie jezeli przez cala zime nie wlaczales klimatyzacji to moze byc cos powazniejszego

napewno nie freonu!

tego sie juz nie stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam chcę sobie wstawic klimatyzację do Nissana Almery n16 2000r i niemam pojecia jakie czesci kupic zeby wszystko dobrze dzialalo . Prosba do was o wypisanie tych elementow kture powinienem zakupic z czego sie sklada klimatyzacja ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...