Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podłączenie led nss 502 HP


dstasiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiitam

kochani prosze o pomoc ponieważ zakupiłem światła led do jazdy dziennej NSS 502 HP identyczne jak proponuje nissan qashqai w swoich akcesoriach. I teraz prośba o pomoc w podłączeniu a więc:

czarny kabel każą z biegunem ujemnym akumulatora i tu JASNE

zółty kabel z przewodem +12V zasilającym żarówkę przednich świateł pozycyjnych - nie wiem jak podłączyć?

czerwony kabel z przewodem na którym pojawia się +12V dopiero po przekręceniu stacyjki np do +12V zapalniczki samochodu, lub +12V z zasilania czujnika biegu wstecznego , lub cewki zapłonowej .Napięcie można równiez wyprowadzic ze skrzynki z bezpiecznikami znajdującej sie pod maską -nie wiem ale ta skrzynka jest chyba najbardziej sensowna , ale gdzie jest i gdzie konkretnie tam podłączyć ?

DZIEKUJE ZA PODPOWIEDZI.

Zestaw ma otwornice tak że montaż fizyczny prosty

Dzieki bardzo

post-62438-0-17009200-1359996153_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w czym problem tak naprawdę, przecież masz napisane

czarny -

żółty = pozycja, trzeba przylutować

czerwony + po stacyjce, poszukaj w skrzynce gdzie się pojawia, albo sprawdź na wtryskach PB i tam powinien być

 

aa to traktor, czyli nie będzie na wtrsykach, trzeba szukać w skrzynce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Kolega wyżej wspomniał żółty + do żarówki pozycyjnej a ten po stacyjce do magistrali tam bliżej ściany grodziowej (bliżej kabiny) -trzeba standardowo zdjąć dolot powietrza aby się tam dostać. Jak niechce Ci się szukać to spróbuję znaleźć zdjęcie, który to kabelek ma 12v po stacyjce, albo zrobię nowe. kabelek przeprowadziłem tam dość nieładnie, ale nie chciałem wpychać na siłę dodatkowego kabla do tak już napakowanej wiązki tam idącej (zrobiłem małą dziurkę w sciance obudowy i zasilikomowałem klejem na gorąco).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś na forum był w podpiętych instrukcjach schemat montażu Schemat elektryczny podłączenia świateł dziennych by JjS -niestety już go nie ma. Mam z tego schematy kol. JjS . Mam nadzieję że kol JjS nie będzie miał nic przeciwko temu

Pozdrawiam

post-50696-0-13653700-1360086197_thumb.jpgpost-50696-0-10483600-1360086204_thumb.jpgpost-50696-0-16377900-1360086210_thumb.jpgpost-50696-0-94497400-1360086215_thumb.jpg

Edytowane przez agit11
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi , schematy mi niewiele mówią z uwagi na upośledzenie jezeli chodzi o wszelka elektrykę. Autko jutro odbieram i zajże pod maske bo na razie nie wiem gdzie jest ta skrzynka z bezpiecznikami , jesli moge prosić cię Michalmiko o zdjęcie. Ja mam silnik 1,5 dci i nie wiem gdzie jest ta skrzynka i który kabelek z niej ma +12 po przekreceniu stacyjki.Przepraszam za nieporadnoścc ale w kwesti elektryki jestem zielony.

Dzieki za cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agit11, super że masz te schematy :) ja próbowałem je kiedyś pobrać, ale niestety nie wczytywały mi się i musiałem szukać przewodów na własną rękę.

Poniżej wstawiam zdjęcie gdzie się podłączyłem oraz jak przeciągnąłem kabel ;)

84b2cad5613864ef.jpg

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

super czy we wszystkich wersjach silnikowych te wiązki są jednakowe (chodzi mi o ten kabelek czerwony pod który się podpinam )

dzieki

 

czy te plastiki w zderzaku w którym sie montuje ledy sa wyjmowane czy trzeba na zderzaku robić otwory

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super czy we wszystkich wersjach silnikowych te wiązki są jednakowe (chodzi mi o ten kabelek czerwony pod który się podpinam )

dzieki

 

czy te plastiki w zderzaku w którym sie montuje ledy sa wyjmowane czy trzeba na zderzaku robić otwory

dzieki

 

Plastiki w zderzaku o które pytasz i do których przeważnie wszyscy montują światła dzienne - można wypiąć. Poczytaj sobie o montażu ledów w temacie : Światła do jazdy dziennej" - tam jest już chyba wszystko na temat montażu ledów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna prośba czy dam radę wyjąć te klapki metoda garażową. jak je najlepiej zdemontować . musze otwornica zrobic otwory i wolałbym na wyjętych

klapkach. czy da radę od zewnatrz czy trzeba wejść pod spód i czy da rade tam sie dostać do nich. dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o te w których są ledy na zdjeciu na samej górze które zamieściłem . , bo one są jakby za tym grilem plastiowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna prośba czy dam radę wyjąć te klapki metoda garażową. jak je najlepiej zdemontować . musze otwornica zrobic otwory i wolałbym na wyjętych

klapkach. czy da radę od zewnatrz czy trzeba wejść pod spód i czy da rade tam sie dostać do nich. dziekuje i pozdrawiam

Nie wiem jak jest w Twoim aucie bo w 1.6Pb trzeba odkręcić osłonę plastikowa od spodu silnika i wtedy jest swobodny dostęp do ich demontażu. Można też od góry wypiąć spinki od mocowania grila i odchylić osłonę do przodu ale to już robota dla rutyniarzy bo po omacku i dla zgrabnych rączek ...... i tak je pokaleczyć można ze względu na uzyskaną niewielką przestrzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Można też od góry wypiąć spinki od mocowania grila i odchylić osłonę do przodu ale to już robota dla rutyniarzy bo po omacku i dla zgrabnych rączek .

 

Z góry jest prosto i szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie

światełka załączą się w momencie przekręcenia kluczyka , ale rozumiem ze pod warunkiem że zwykłe światła nie sa w opcji auto , bo w tym przypadku kiedy jest na auto to o razu zapalając się zwykłe zgasną ledowe?, czy dobrze rozumiem, czyli opcja auto przestaje byc używana i musze miiec światła w pozycji wyłączonej lub załączać ręcznie?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi, ale u mnie jest tak, że jak mam przełącznik na 'auto' to w momencie gdy stacyjka jest w pozycji II (wskaźniki) to świecą się ledy. Dopiero po rozruchu silnika tak jakby zaczął działać czujnik światła i albo zostają zapalone ledy, albo zapala światła mijania i tym samym gasi ledy. Wszystko to dzieje się niemalże natychmiastowo :)

Edytowane przez Michalmiko
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie

światełka załączą się w momencie przekręcenia kluczyka , ale rozumiem ze pod warunkiem że zwykłe światła nie sa w opcji auto , bo w tym przypadku kiedy jest na auto to o razu zapalając się zwykłe zgasną ledowe?, czy dobrze rozumiem, czyli opcja auto przestaje byc używana i musze miiec światła w pozycji wyłączonej lub załączać ręcznie?

dzieki

Powinno być tak :pozycja auto -zapaleją się led,a gdy czujnik zmiarzchu załączy mijania,ledy automatycznie gasną.I na odwrót.
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak :pozycja auto zapaleją się led,a gdy czujnik zmiarzchu załączy mijania,ledy automatycznie gasną.I na odwrót.

... i nie może być inaczej ! W myśl prawa o ruchu drogowym nie mogą palić się jednocześnie światła mijania i światła do jazdy dziennej > A wiele aut widziałem z zapalonymi obu światłami :( Edytowane przez nowy 2011
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to są też takie wersje świateł dziennych co przygasają po włączeniu świateł mijania i stosuje też takie rozwiązanie wiele producentów samochodów, bo te służą jako światła pozycyjne. Jak by tylko Nissan zrobił coś takiego w QQ zamiast zwykłych postojówek, to by nie było teraz kombinowania :whistle:

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też takie auta(usa) ,że mijania przygasają (robią za dzienne) i wyłącza się tył,ale co z tego skoro nie mają homologacji(choć to naprawdę świetny patent! (miałem w hondzie z usa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec swiatełka załozone dodam zdjęcia jutro

jak mam światła na automacie to : w momencie włożenia kluczyka zapalają się ledy, w momencie rozruchu silnika gasna ledy i zapalaja sie światłala

jak mam gajge na wyłaczonych światłach to w momencie rozruchu silnika ledy pozostają, chyba że sam zapalę swiatła,

a kiedy czujnik włącza światła w jakiej pozycji gajgi , bo na auto to u mnie czy dzien czy noc przy rozruchu zapala

 

Chyba że przez to że mam włączone również halogeny światła w pozycji auto zapalają się automatycznie przy rozruchu czy dzień czy noc.

Edytowane przez dstasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się,ale interpunkcja się kłania.Trochę trudno zrozumieć o co Ci kaman.Ale z tego co zrozumiałem ,to: "gajga"=rogola=przełącznik zespolony.Co do pozycji AUTO,to rzeczywiście, po kiego masz włączone non stop halogeny?Wtedy światła muszą się zapalić,co najmniej pozycyjne.edit:postaw czasem przecinek,to nie boli,a będzie łatwiej.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Faktycznie nawet zona zwróciła uwage że bez znaków trudno mnie zrozumieć.

Włacznik świateł mam na auto, czyli rozumiem że w tym momencie działa czujnik zmierzchu?.Niestety nie miałem okazji wypróbować bo miałem wlączone halogeny i prawdopodobnie dlatego mi się za dnia światła wlączały.

W każdym razie ledy zapalają mi się w momencie włożenia kluczyka w stacyjkę w pierwszej pozycji, jesli przełącznik jest w pozycji auto lub właczenia świateł - ledy gasną.

Mysle że to jest prawidłowe , czy też tak macie.

dziekuje , i przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włacznik świateł mam na auto, czyli rozumiem że w tym momencie działa czujnik zmierzchu?

 

Tak, na 'auto' jest aktywny czujnik zmierzchu. Fajnie to działa jak np. w dzień wjeżdżam do garażu ;)

 

 

W każdym razie ledy zapalają mi się w momencie włożenia kluczyka w stacyjkę w pierwszej pozycji, jesli przełącznik jest w pozycji auto lub właczenia świateł - ledy gasną.

Mysle że to jest prawidłowe , czy też tak macie.

 

Dokładnie tak. Wtedy kiedy moduł dostanie +12v od świateł postojowych ledy gasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że,ledy też się powinny zapalić w pozycji AUTO,gdy jest widno,i gasnąć gdy czujnik włączy mijania.Oczywiście pod warunkiem wyłączonych halusków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bez względu czy jest na auto czy nie ledy włączają sie w momencie włożenia kluczyka w stacyjkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...